King Szczecin - Trefl Sopot 76:70. Niemoc koszykarzy w trzeciej kwarcie

dak.
12 stycznia 2020 (artykuł sprzed 4 lat)

Koszykarze Trefla Sopot rozpoczęli rundę rewanżową EBL od porażki z Kingiem Szczecin. Koszykarze Trefla Sopot rozpoczęli rundę rewanżową EBL od porażki z Kingiem Szczecin.

Trefl Sopot przegrał na wyjeździe z Kingiem Szczecin 70:76 (17:15, 23:19, 9:25, 21:17) pierwszym meczu rundy rewanżowej Energa Basket Ligi. Żółto-czarni w znacznym stopniu prowadzili przed przerwą, ale w trzeciej kwarcie nie potrafili trafić przez 6 minut, w rezultacie czego zdobyli tylko 9 "oczek".

Asseco Arka Gdynia - PGE Spójnia Stargard 82:97. Relacja, wystawianie ocen koszykarzom i trenerowi

TREFL: Foulland 18 (13 zb.), Medlock 13 9 (3x3), Ayers 13 (2x3), M. Kolenda 8 (2x3), Leończyk 7 oraz Ł. Kolenda 6 (2x3), Roberson 5 (6 zb.), Kowalenko 0

KING: Ware 23 (6 as.), Kikowski 12, Davis 10, Mccauley 6 (9 zb.), Łapeta 2 oraz Melvin 10 (10 zb.), Wilczek 10, Kucharek 0

Spotkanie zaczęło się od celnego rzutu zza łuku Camerona Ayersa. Chwilę później, w podobny sposób premierowe trafienia chcieli zaliczyć Carlos MedlockPaweł Leończyk, jednak piłka po ich rzutach odbijała się od obręczy. Z kolei gospodarze po raz pierwszy zapunktowali po ponad 4 minutach gry, gdy na 2:5 rzucił Thomas Davis.

Przyjezdni na prowadzeniu byli przez znaczną część tej kwarty. 3 minuty przed końcem Dustin Ware odmienił losy spotkania, doprowadzając do stanu 11:10, a chwilę później podwyższył jeszcze Dominik Wilczek. Ostatnia minuta należała jednak do przyjezdnych. "Trójką" popisał się Łukasz Kolenda, a 22 sekundy wcześniej trafienie dołożył Leończyk.

Losowanie Pucharu Polski. Z kim zagrają trójmiejscy koszykarze w półfinałach?

Tempo spotkania wzrosło w drugiej odsłonie. W początkowej fazie oba zespoły wymieniały się ciosami. Żółto-czarni potrzebowali trzech minut, by w końcu dojść do głosu i zarysowywać swoją przewagę, głównie za sprawą Medlocka, który w odstępie 15 sekund trafił dwie "trójki". Pod koszem brylował z kolei Nana Foulland, kulkukrotnie kończąc akcje wsadami.

Koszykarze Trefla największą przewagę osiągnęli na niespełna 2 minuty przed przerwą, gdy swoją szansę przy rzucie zza łuku wykorzystał Michał Kolenda (36:28). Po stronie gospodarzy skuteczni byli jednak Paweł Kikowski i Ware, dzięki czemu obie ekipy schodziły do szatni przy rezultacie 40:34.

Po zmianie stron oglądaliśmy natomiast zupełnie inny zespół z Sopotu. Na początku trzeciej partii pudła zaliczyli Ayers i Michał Kolenda, a pod koszem nie radził sobie Leończyk, więc miejscowi szybko doprowadzili do remisu 45:45. Następnie przez 2 minuty żadna z drużyn nie potrafiła zapunktować. Końcówka należała jednak do Kinga, który zaliczył serię 11:0, podwyższając swoje prowadzenie do 59:47. Wtedy Jeff Roberson przełamał... 6-minutową niemoc gości.

Asseco Arka Gdynia i Trefl Sopot - ocena prezesów na półmetku sezonu

Różnica 10 punktów dzieliła oba zespoły przed ostatnią kwartą. Goście chyba jednak zbyt nerwowo podeszli do sprawy, gdyż Witalij Kowalenko szybko sfaulował Wilczka przy próbie rzutu z dystansu. Ponadto żółto-czarni znów nie potrafili zapunktować przez 3 minuty, choć zza łuku rzucali Medlock i Michał Kolenda.

Goście pozostawali jednak w grze, a gdy 4 minuty przed końcem "trójkę" rzucił Ayers, strata stopniała do 6 "oczek". Niedługo potem zmalała jeszcze do 4, ale w końcówce gospodarze wykorzystywali wszystkie rzuty wolne. Szczecinianie zwyciężyli ostatecznie 76:70 i zrewanżowali się za porażkę z początku sezonu, gdy w Ergo Arenie ulegli drużynie Marcina Stefańskiego 90:77.

Wyniki 16 kolejki

• King Szczecin - TREFL SOPOT 76:70 (15:17, 19:23, 25:9, 17:21)
  • ASSECO ARKA GDYNIA - PGE Spójnia Stargard 82:97 (21:13, 20:36, 19:19, 22:29)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - Start Lublin 100:93 (31:23, 32:25, 26:20, 11:25)
  • Enea Astoria Bydgoszcz - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 95:78 (17:18, 36:18, 18:24, 24:18)
  • Polpharma Starogard Gd. - Anwil Włocławek 78:109 (22:32, 13:21, 24:31, 19:25)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - GTK Gliwice 81:86 (13:26, 23:16, 25:20, 20:24)
  • HydroTruck Radom - Śląsk Wrocław 83:87 (20:18, 14:30, 27:16, 22:23)
  • Legia Warszawa - Polski Cukier Toruń 92:85 (15:17, 29:28, 19:18, 29:22)
dak.

Opinie (11) 1 zablokowana

• Jak braterstwo po koszu to braterstwo! I Asseco i Trefl zgodnie przed derbami ściemniają z formą

• 8 0

• Kwarta, która zrobiła różnicę

W kwartach 3:1 dla naszego zespołu. Co z tego - ta jedna znowu katastrofalna i to ona sprawia, że wracamy do Sopotu bez zwycięstwa. Jest tylko jeden mały plusik , który może mieć jakieś tam znaczenie - jesteśmy lepsi od Kinga w dwumeczu.

• 3 0

• derby blisko trefliku...

skończył się fart i po play offach
    w derby będzie pogrom 30

• 0 12

• Bez grającej 4 (2)

a szczególnie zmiennika, który cokolwiek wniesie będzie b. trudno wygrywać w 2 części sezonu.

• 2 0

• tak to jest jak się funduje sanatorium kolesiowi, który do tej pory do Sopotu przyjeżdżał jako turysta

• 2 0

• Zmiennik niezmiennie grzeje ławę. Trzeba go było wpuścić za Kowalenkę, który grał piach.

Gorzej by nie było.

• 4 0

• Szkoda meczu, bo gdyby nie zapaść w 3 kwarcie to pewenie udałoby się przywieżć zwycięstwo (1)

Moze gdybyśmy przegrali 3 kwartę kilkoma punktami ale nie 16 :-(
    Tym razem przestój w grze nie skończył się bezkarnie jak w kilku innych meczach. Ale nic to, jak mawiał Wołodywjowski. Teraz trzeba się sprężyć na derby żeby udowodnić dominację w trójmieście. Hej Trefl !!!

• 4 0

• dominację to pod koniec kwietnia pokaże tabela... albo jeszcze lepiej play-offy

• 0 2

• Zarówno Trefl jak i Asseco są drużynami na środek tabeli (1)

Anwil urósł ponad miarę. Za nim Stelmet z nowym rozasadnym trenerem. No i Pierniki.
    Koszykówka z trojmiasta straciła kluczowych sponsorów i swoją pozycję. Spójrzcie na zapełnienie obu hal. Aż łezka się kręci na wspomnienie czasów Prokomu- Trefla.
    Może czas zakopać urazy? I pójść po rozum do głowy? Zbudować jeden sensowny zespół?