Koszykarski klasyk dla Asseco Prokomu

Marta
30 grudnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

David Logan rozstrzygnął koszykarski klasyk. David Logan rozstrzygnął koszykarski klasyk.

Mistrzowie Polski - koszykarze Asseco Prokomu w dobrych nastrojach zapewne bawić będą się w Sylwestra. Dobry humor zapewniło im wtorkowe zwycięstwo u siebie nad Anwilem Włocławek. Jak to w ligowych klasykach bywa, o wszystkim przesądziły ostatnie akcje meczu i punkty Davida Logana, dające zwycięstwo sopocianom 68:65 (14:18, 22:11, 14:16, 18:20).

ASSECO PROKOM:Logan 20(3x3), Dylewicz 12 (2x3, 9zb.), Ewing 11 (1x3), Zamojski 8, Burrell 6, Nesović 5 (1x3), Hrycaniuk 4, Burke 2, Archibong 0, Szczotka 0.

ANWIL: Koszarek 15 (2x3), Boylan 12 (3x3), Modrić 12 (2x3, 13zb.), Pluta 11 (1x3), Stević 7, Wołoszyn 4, Miller 4, Michalski 0.

W sopockiej hali lepiej mecz rozpoczęli włocławianie i to oni prowadzili po pierwszych 10 minutach. W drugiej kwarcie jednak mistrzowie Polski zagrali lepiej w obronie i poprawili skuteczność w ataku.

Na efekty takiej gry nie trzeba było długo czekać. Koszykarze Tomasa Pacesasa wygrali tą część meczu 22:11 i na przerwę schodzili prowadząc 36:29. Prowadzenie zwiększyło się jeszcze w trzeciej kwarcie - do 10 punktów (44:34) - a do stanu tego doprowadził Ronnie Burrell popisując się efektownym wsadem.

Koszykarze Anwilu mają jednak charakter co udowodnili w ostatnich 10 minutach, Rzucili się w pogoń za gospodarzami, którzy zatracili skuteczność i w pierwszych minutach ostatniej odsłony zdobyli tylko 3 punkty.

Anwil dopiął swego i po trafieniu Łukasza Koszarka wyszedł na minimalne prowadzenie - 54:53, które później wzrosło do 5 punktów. Meczowe zwycięstwo zaczęło powoli wymykać się gospodarzom, ci jednak mają w swoich szeregach Davida Logana. Ten, być może w przyszłości naturalizowany, Amerykanin najpierw po rzucie zza linii 6,25 wyprowadził sopocian ponownie na prowadzenie a później "poprawił dwójką" ustalając, jak się okazało, wynik meczu.

Tabela wprowadzona: 2009-01-11
Goście mieli jeszcze kilkanaście sekund na zdobycie punktów, jednak piłka po rzutach wolnych Stipe Modricia i po "rzucie rozpaczy" za trzy punkty Koszarka nie wpadała do sopockiego kosza.