Królewscy poza zasięgiem mistrzów Polski

Krzysztof Klinkosz
28 października 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Koszykarze Asseco Prokomu Gdynia po porażce u siebie z EWE Baskets, myśląc o awansie do TOP-16, muszą wygrywać takie mecze jak ten w Madrycie. Qyntel Woods i David Logan wspomagani Ronnie Burrellem wystarczą na ligę polską, ale na "Królewskich" to za mało. Dlatego mistrzowie Polski w środowy wieczór zostali rozbici przez Real Madryt 72:94 (22:30, 11:21, 12:17, 27:26).

REAL: Ławrynowicz 19, Bullock 15, Garbajosa 13, Kaukenas 11, Vidal 10, Llull 10, Velicković 7, Hansen 6, Dasić 3, Samb 0, De Miguel 0, Prigioni 0.

ASSECO PROKOM: Woods 22, Logan 19, Burrell14, Ewing 9, Jagla 4, Sow 4, Brazelton 0, Kostrzewski 0, Szczotka 0, Hrycaniuk 0.

"Królewscy" rozpoczęli mecz od prowadzenia 3:0, jednak sopocianie nie zamierzali poddawać się łatwo i "trzymali" dystans. Na "trójkę" Jorge Garbajosy trafieniem za dwa odpowiedział Daniel Ewing. W 4 minucie po trafieniu Dariusa Ławrynowicza Real wygrywał 10:7, za chwilę jednak serię punktów zdobył David Logan i gdynianie w 6 minucie prowadzili 17:14.

W końcowych fragmentach pierwszej kwarty Real znów zaczął kontrolować wydarzenia na parkiecie i dość szybko wyszedł na wyraźne prowadzenie, które po 10 minutach gry wynosiło 8 punktów.

Ekipa z Hiszpanii dyktowała warunki również w drugiej kwarcie, w 15 minucie gospodarze prowadzili już 41:24. Gdyniane dzięki rzutom Ronnie Burrella i Qyntela Woodsa minimalnie zniwelowali różnicę jednak gospodarze na wiele im nie pozwolili.

Real grał szybciej piłką, dokładniej, wykorzystywał straty piłki drużyny gdyńskiej. Po pierwszej połowie mistrzowie Polski przegrywali już 33:51.

W pierwszych minutach drugiej połowy z Realem walczył jedynie Woods, który trafił dwie "trójki", jednak dużej krzywdy "Królewskim" nie zrobił. Gospodarze cały czas prowadzili kilkunastoma punktami.

Gdynianie nie potrafili przede wszystkim zniwelować róznicy w umiejętnościach środkowych. Pod jednym i drugim koszem bezapelacyjnie królował Darius Ławrynowicz. W 28 minucie Real prowadził 60:43.

Gdynianie chwilami byli bezradni wobec poczynań koszykarzy z Hiszpanii, w 29 minucie przegrywali już 20 punktami 43:63. Na 10 minut przed końcem meczu Real prowadził 68:45.

Ekipa z Polski już na początku czwartej kwarty chyba tylko czekała z utęsknieniem na końcową syrenę. Real umiejętnie wynajdywał luki w grze Asseco Prokomu i niemal po każdej akcji powiększał swoją przewagę. W 35 min. Hiszpanie prowadzili 85:54.

Logan efektownym wsadem tyłem do kosza osłodził nieco gorycz porażki. Szkoda, ze tylko on, Woods a chwilami Burrell ratowali twarz mistrzów Polski.

Gospodarze w końcówce grali na wyraźnym luzie, ich trener testował rozmaite warianty gry i zawodników spoza pierwszego składu. W 38 minucie gdynianie przegrywali 67:92. Ostatecznie drużyna z Gdyni przegrała 72:94. To już druga porażka polskiego reprezentanta w Eurolidze koszykarzy.

Koszykarze Asseco Prokomu nie byli wyraźnie gorsi od gospodarzy ani w skuteczności rzutów za 2, ani za 3 punkty, lepiej wykonywali rzuty wolne, minimalnie przegrali również zbiórki, mieli jednak aż dwa razy więcej strat a asysty przegrali w stosunku 10:24.

Pozostałe wyniki 2. kolejki grupy D:
EWE Baskets Oldenburg - Armani Jeans Milan 70:79, Panathinaikos Ateny - Chimki Moskwa 101:66.

6. Asseco Prokom 2 0 2 153:181 2

Po drugiej przegranej w Eurolidze gdynianie nastroje będą mogli sobie poprawić w sobotę w Poznaniu. O 18.00 w PLK zmierzą się z tamtejszym PBG Basketem, którą to drużynę prowadzi były szkoleniowiec mistrzów, Eugeniusz Kijewski. Wynik tego spotkania aż do pierwszego gwiazdka można obstawiać w naszym typerze.

Opinie (87) 5 zablokowanych

• NIE,NIE BEDZIE NIESPODZIANKI, BEDA BATY !!!!!!!!!!!! :)

• 11 8

• oto surprise

Niespodzianką będzie wywalenie Packa i Dedka.!!!

• 13 1

• nienawidzę Realu,ale tego Asecco jeszcze bardziej!

• 17 8

• A ja sie ciesze, że pan Krauze przeniusł drużyne Asseko Prokomu do Gdyni (4)

inaczej nigdy byśmy nie zagrali z takimi drużynami jak Real Madryt a tak jesteśmy dumni, że rosławia nas Mistrz Polski i nic mnie nie obchodzi, ze Gdańsk czy Sopot zazdroszczo :P

• 11 31

• kolego, nastepnym razem skorzystaj ze slownika

• 11 0

• ZNAWCA

KOLEGO!TY NIE MASZ POJECIA O CO CHODZI!!

• 1 1

• kolega jest gdańszczaninem z kompleksami...

• 1 2

• tylko że z takimi drużynami jak Real, Panathinaikos, Armani, itp. juz grali!!!

• 1 0

• polowa meczu baty baty baty 51-33 (1)

• 9 4

• Kosz tylko w Sopocie

Zaraz śledzie zmienia nazwę i datę na Asseco Prokom 1929 i zrobią 80lecie.
      Tacy sa Gdynianie nic sami nie zrobią tylko kupują i zmieniają.

• 3 1

• (2)

EWE Baskets Oldenburg - AJ Milano
    51-49 30:00'

wcale sie nie zdziwie jak prokom przegra wszystko , a co do dzisiejszego meczu mam nadzieje ze Real pociagnie do 100 pkt :)