Mistrz rozgromił beniaminka

Marta
4 października 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Beniaminek koszykarskiej ekstraklasy już w pierwszej kwarcie został "znokautowany" przez mistrzów Polski, co odebrało im wiarę w osiągnięcie dobrego wyniku. Asseco Prokom wygrał wysoko i wyraźnie ze Sportino Inowrocław 80:52 (22:3, 22:16, 18:19, 18:14).

Asseco Prokom Sopot: Zamojski 12 (2x3), Dylewicz 11 (1x3),
Nesović 11, David Logan 10 (2x3, 4 as.), Mateusz Kostrzewski 7 (1x3),
Łapeta 7, Szczotka 7, Burrell 7, Archibong 5, Ewing 2,Hrycaniuk 1, Świętoński 0.

Sportino Inowrocław: Lee 16 (2x3), Landry 13 (15 zb.),Crenshaw
7 (1x3), Żytko 5 (1x3), Wierzbicki 3, Świderski 3 (1x3), Miller 3, Robak 2, Gabsys 0.

Sopocianie po pogromie już w pierwszej kwarcie całkowicie kontrolowali sytuację na parkiecie w Hali 100-lecia Sopotu. Praktycznie jedynym dla nich zagrożeniem byli Lee i Landry którzy wspólnie zdobyli ponad połowę punktów całego zespołu. Praktycznie jedynym osiągnięciem ekipy Sportino w Sopocie było 15 zbiórek Landry`ego.

Tabela wprowadzona: 2008-10-06
W całym meczu gracze Sportino oddali jedynie 18 celnych rzutów z gry na 60 prób, i choć w zbrkach był remis to sopocianie zwyciężyli w bilansach: asyst i przechwytów. Sopocianie wygrywając bezdyskusynie mogli w sobotę popróbować rozmaitych wariantów gry a swoją szansę na zaprezentowanie się otrzymali wszyscy zgłoszeni do protokołu gracze.

Wygrał Asseco Prokom, wygrali też w sobotę koszykarze Polpharmy Starogard Gdański , tym razem "Kociewskie Diabły" pozbawiły złudzeń na wygranie pierwszego w lidze meczu AZS Koszalin 77:54 (18:12, 23:10, 18:16, 18:16). O trzecim triumfie w PLK zadecydowała głównie druga kwarta wygrana przez Polpharmę różnicą 13 punktów. Starogardzian do triumfu poprowadziło trio Hicks, Tuljković, Coleman .

W sobotę grał jeszcze Bank BPS Basket Kwidzyn . Kwidzynianie ulegli jednak wyraźnie na wyjeździe wicemistrzom Polski ze Zgorzelca 71:92 (16:25, 22:28, 19:24, 14:15).

Pozostałe wyniki 3. kolejki: Atlas Stal Ostrów Wlkp. - PBG Basket Poznań 85:69 (26:21, 13:17, 20:18, 26:13), Sokołów Znicz Jarosław - Basco Śląsk Wrocław 75:76 (18:26, 24:24, 16:12, 17:14)
Kotwica Kołobrzeg - Polonia Warszawa 69:57 (22:14, 19:14, 13:19, 15:10), Victoria Górnik Wałbrzych - Anwil Włocławek 73:79 (9:20, 25:16, 19:19, 20:24).
Marta

Opinie (12) 1 zablokowana

• Kto kibicuje takim sportom niszowym? (3)

Sam jestem ciekawy jak wygladaja kolesie co chodza ogladac koszykowke?
    Nie zdziwlbym sie gdybym zoabczyl tych co im tata do wanny wchodzil!

• 0 0

• Żółto- niebieski Sopot... (2)

...barwy klubu- barwy miasta!

• 0 0

• Hmmm (1)

a podobno Sopot jest bialo-zielony? Tyle wyczytalem z netowych napinek betonow?

• 0 0

• to chyba masz problemy ze zrozumieniem tego co czytasz papuś

• 0 0

• Niszowa bedzie polska piłka kopana

.. jak UEFA ześle nas do jednej kategorii z archipelagiem Vanuatu i wykluczy z wszelkich rozgrywek.
    Jesli taka ma być cena pozbycia różnych "Arka Arka" "Zaglłebie Fryzjer" czy Spóldzielnia Wałbrzych ( wybrane przypadkowo) - to ja, jako kibic piłki zgadzam się.