Niespodzianką pachniało tylko kilka minut

Marta
7 stycznia 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Niestety nie udało się koszykarskim mistrzom Polski sprawić niespodzianki w rozgrywkach Euroligi i mimo niezłego początku meczu przegrali z Regal FC Barcelona 64:76 (20:12, 15:28, 13:18, 16:18). Teraz aby awansować dalej trzeba liczyć na korzystne rozstrzygnięcie czwartkowego meczu w Kownie, bądź wygrać w Atenach.

ASSECO PROKOM:Logan 19 (1x3), Burke 13 (1x3), Ewing 11 (3x3), Zamojski 9 (1x3), Burrell 8, Archibong 2, Dylewicz 2, Hrycaniuk 0, Szczotka 0, Nesovic 0.

BARCELONA: Ilyasova 14 (3x3), Grimau 14, Andersen 12, Basile 9 (3x3), Barret 8 (2x3), Vazquez 6, Trias 4 (1x3), Barton 4, Laković 3 (1x3), Santiago 2, Sada 0, Rey 0.

W pierwszej kwarcie sopocianie niesieni dopingiem publiczności postawili strefę, z którą nie mogły sobie poradzić gwiazdy z Półwyspu Iberyjskiego. Dzięki ambitnej i agresywnej obronie oraz składnym kontrom mistrzowie Polski po pierwszych 10 minutach prowadzili 20:12.

W drugiej kwarcie koszykarze katalońskiego zespołu pokazali na co ich stać. Co prawda Asseco Prokom prowadził już 25:15 w 12 minucie, ale kolejne 6 minut Barcelona zakończyła bilansem 18:0!. Tym samym do przerwy mistrzowie Polski przegrywali 35:40.

W trzeciej odsłonie podopieczni Tomasa Pacesasa dzięki dobremu otwarciu i punktom zdobywanym przez Davida Logana , Daniela Ewinga i Ronnie Burrella ponownie wyszli na prowadzenie (44:40), nie potrafili go utrzymać i znów na parkiecie rządziła Barcelona. Po 30 minutach gospodarze przegrywali 48:58.

Ostatnie 10 minut kontrolowali w pełni koszykarze z Hiszpanii, gospodarze starali się jeszcze wrócić do gry, jednak na ich punktowe akcje momentalnie odpowiadali gracze gości, nie pozwalając na zbyt duże odrobienie strat przez "żółto-czarnych".

Po meczu trener gospodarzy nie ganił swoich podopiecznych. Pacesas podkreślał, że Barcelona to jeden z najlepszych obecnie klubów w Europie. -Barcelona ma 12 graczy wysokiej klasy. Widać to było zwłaszcza w końcówce meczu, kiedy nas opuszczały siły, co natychmiast negatywnie odbiło się na skuteczności - mówił trener sopocian.

Po tej porażce awans Asseco Prokom do TOP 16 leży przede wszystkim w rękach innych. Jak się wydaje kluczowe będzie czwartkowe spotkanie w Kownie. Sopocianie trzymać będą kciuki za Żalgiris w starciu z Nancy. Dla mistrzów Polski korzystne będzie tylko zwycięstwo Litwinów, ale różnicą nie większą niż 14 punktów.

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.