PGE Spójnia Stargard - Trefl Sopot 77:66. Słaba skuteczność koszykarzy

mip.
4 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (4)

Cameron Wells (po prawej) zastąpił Garretta Nevelsa (z lewej) w roli najlepiej punktującego koszykarza Trefla Sopot. Zdobywcy Pucharu Polski mieli jednak problemy ze skutecznością i przegrała w Stargardzie. Cameron Wells (po prawej) zastąpił Garretta Nevelsa (z lewej) w roli najlepiej punktującego koszykarza Trefla Sopot. Zdobywcy Pucharu Polski mieli jednak problemy ze skutecznością i przegrała w Stargardzie.

Trefl Sopot przegrał na wyjeździe z PGE Spójnią Stargard 66:77 (19:19, 13:18, 18:18, 16:22) w meczu 21. kolejki Energa Basket Ligi. Podopieczni Żana Tabaka mieli problemy z agresywną obroną miejscowych, a także skutecznością. Tym samym zdobywcy Pucharu Polski nieudanie wrócili do ligowych rozgrywek. Ponadto parkiet z kontuzją opuścił Jean Salumu.

Spójnia: Fortson 20 pkt (1x3, 10 as., 8 zb.), Clarke 11, Benson 10, Gruszecki 4, Brenk 4 oraz Kikowski 13 (4x3), Penava 13, Grudziński 2, Śnieg 0

TREFL: Wells 17 (3x3), Nevels 14 (3x3, 11 zb.), Radić 10, Kolenda 7 (2x3), Freimanis 2 oraz Gordon 6 (7 zb.), Zyskowski 5 (1x3), Salumu 3, Kulikowski 2, Pluta 0

Koszykarze Trefla Sopot po reprezentacyjnej przerwie wrócili do gry w Energa Basket Lidze. Zdobywcy Pucharu Polski pojechali do Stargardu na mecz z PGE Spójnią. Trener Żan Tabak miał do dyspozycji wszystkich koszykarzy.

Żółto-czarni rozpoczęli od prowadzenia 5:2. Gospodarze nie pozostali jednak dłużni i w 8. minucie na tablicy wyników było 16:11. Później jednak akcję "2 plus 1" wykorzystał Jean Salumu, a "trójką" popisał się Garrett Nevels i Trefl prowadził 19:17. Równo ze syreną trafił jednak Ajdin Penava i po pierwszej kwarcie było 19:19.

Polski Cukier Start Lublin - Trefl Sopot 80:91. Przypomnij sobie wydarzenia z finału Pucharu Polski Polski Cukier Start Lublin - Trefl Sopot 80:91. Przypomnij sobie wydarzenia z finału Pucharu Polski

Sopocianie nie grzeszyli skutecznością, ale doskonale zbierali na tablicy ofensywnej, co dawało im sporo korzyści. Dobitki i ponowienia akcji dawały przyjezdnym punkty. Trefl zdołał objąć prowadzenie 30:26, gdy "zza łuku" trafił Michał Kolenda. Wtedy jednak gospodarze zmienili grę w defensywie, stosując obronę strefową. Sopocianie całkowicie się pogubili i na przerwę schodzili przegrywając 32:37.

Przeczytaj relację z finałów Lotto 3x3 Ligi Przeczytaj relację z finałów Lotto 3x3 Ligi

Na początku trzeciej kwarty Trefl stracił Belga Salumu, który doznał urazu prawej nogi. Spójnia wykorzystała nieskuteczność żółto-czarnych i prowadziła 43:35. Wtedy jednak dzięki szybkim kontrom przyjezdni zanotowali serię 8:0 i był remis. O czas poprosił Sebastian Machowski, a po nim zespół ze Stargardu uskutecznił "run" 7:0 i ponownie Trefl musiał gonić wynik.

Przed ostatnią kwartą sopocianie przegrywali 50:55. Goście mieli jednak poważne problemy w ofensywie, co skrzętnie wykorzystywała Spójnia. Jej przewaga w 34. minucie osiągnęła rekordowe 13 punktów (65:52). Trefl próbował walczyć, ale każdy zryw momentalnie punktowała Spójnia, wykorzystując luki w obronie, a także problemy z faulami sopocian.

Ostatecznie Spójnia wygrała 77:66. Po double-double zaliczyli Courtney Fortson i Garrett Nevels. Gospodarze przebili sopocian w skuteczności (47 do 38 proc.), zebrali także więcej piłek (43 do 35).

Wyniki 21 kolejki

• PGE Spójnia Stargard - TREFL SOPOT 77:66 (19:19, 18:13, 18:18, 22:16)
  • SUZUKI ARKA GDYNIA - Tauron GTK Gliwice 91:76 (27:23, 29:15, 15:26, 20:12)
  • King Szczecin - Anwil Włocławek 88:87 (14:17, 19:28, 32:24, 17:13, d: 6:5)
  • Polski Cukier Start Lublin - Enea Zastal BC Zielona Góra 76:83 (11:26, 27:24, 16:20, 22:13)
  • Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - BM Stal Ostrów Wielkopolski 88:94 (21:12, 22:19, 18:22, 16:24, d: 11:17)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Rawlplug Sokół Łańcut 103:102 (23:23, 26:18, 20:24, 21:25, d: 13:12)
  • Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Legia Warszawa 73:86 (18:29, 8:28, 21:16, 26:13)
  • Arriva Twarde Pierniki Toruń - Śląsk Wrocław 74:83 (19:23, 13:21, 22:18, 20:21)
mip.

Opinie (4) 1 zablokowana

• Co z Salumu ?

Czy opcja plan B na zakończenie okienka transferowego - jest już gotowa ?

• 0 0

• I dalej asekuracja

"My spróbujemy zrehabilitować się ......."....a to DERBY.

• 4 0

• No cóż, słabszy mecz, przegrana ale tak sie zdarza.

Jeżeli ktoś oczekuje że będziemy wygrywać wszystko i w cuglach to się chyba mało zna na tym sporcie. W koszykówce w polskiej ldze jest wiele niespodzewanych rozstrzygnięć. Na pewno można wskazywać faworytów w wniektórych meczach ale na pewno też nie mozna ich okreslić jako murowanych faworytów. Od początku sezonu powtarzam, że cenzura bedzie wynik na koniec a nie jakies poszczególne zwyciestwa czy porażki. Popatrzmy gdzie teraz jesteśmy, ostatni jakiś wynik to jeszcze było 3 miejsce w lidze za czasów Moski. A jestesmy w czołówce ligi, walczymy o dobre miejsce przed playoff, syutacja na czele jest wyrównana i wszystko okaże sie na wiosnę. Tak więc faktycznie, słabszy mecz smuci ale nie ma dramatu i potrzeby złorzeczenia