Półfinały koszykarzy wrócą do Sopotu

Marta
25 kwietnia 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Udał się koszykarzom z Włocławka rewanż na własnym parkiecie. W trzecim meczu półfinałów PLK mistrzowie Polski - Asseco Prokom Sopot - ulegli Anwilowi 76:88 (21:18, 15:29, 22:15, 18:26). W rywalizacji do czterech zwycięstw sopocianie prowadzą 2:1, w poniedziałek mecz numer 4. Niezależnie od wyniku tej konfrontacji wiadomo, że koszykarskie półfinały wrócą jeszcze do Sopotu.

ANWIL: Miller 26 (2x3), Brkić 17 (3x3), Pluta 14 (2x3), Koszarek 10 (1x3), Adams 9 (1x3), Boylan 6, Wołoszyn 6 (2x3), Gabiński 0.

ASSECO PROKOM:Woods 21 (2x3), Logan 15 (3x3), Burke 11, Dylewicz 7 (1x3), Burrell 6 (2x3), Szczotka 5 (1x3), Brazelton 4, Ewing 3 (1x3), Zamojski 2, Łapeta 2, Hrycaniuk 0.

Koszykarzom z Włocławka udało się zniwelować przewagę sopocian na tablicach, w tym elemencie gry mistrzowie Polski byli zdecydowanie lepsi w pierwszych dwóch spotkaniach. W Hali Mistrzów we Włocławku koszykarze Tomasa Pacesasa przegrali ten element gry i jak się okazało przegrali cały mecz.

Sopoccy liderzy, rzucili też przeciętnie o kilka punktów mniej niż w pierwszych dwóch meczach, szkoda też, że David Logan trafił tylko 3 trójki choć oddał aż 11 prób zza linii 6,25.

Pierwsze minuty to prowadzenie mistrzów Polski i choć, głównie dzięki grze Paula Millera gospodarze odrobili stracony po pierwszych akcjach dystans, to jednak po 10 minutach mistrzowie Polski mieli lepszy bilans punktowy od rywali.

Przewaga uzyskana w drugich 10 minutach przez gospodarzy okazała się, w przekroju całego spotkania, decydująca. Anwil wygrał drugą ćwiartkę, niemal "do połowy" 29:15 i przed przerwą prowadził 47:36.

Sopocianie, zdecydowanie przegrali końcówę drugiej odsłony, jeszcze na około 3 minuty przed przerwą gospodarze prowadzili tylko 39:34. W zespole z Włocławka do świetnej skuteczności Milera "dopasował się" również Andrzej Pluta .

Kolejne minuty meczu przebiegały według podobnego schematu. Sopocianie dość znacznie niwelowali różnicę punktową, dochodząc gospodarzy na 4, 5 punktów, jednak nie mogli postawić kropki nad i i przełamać gospodarzy.

Jeszcze w ostatniej kwarcie sopocianie doprowadzali do stanu 69:65 w 34 minucie i 76:71 na niespełna dwie i pół minuty przed ostatnią syreną. W tych kluczowych momentach gospodarze jednak szybko odpowiadali celnymi rzutami i odzyskiwali przewagę.

• sami jesteście pajace! (1)

co wy gadacie?! pajace...jak zwykle?? chyba nigdy nie byliscie na meczu?! to przykre, ze ktos kto nie ma pojecia o koszykowce i o sopockiej druzynie wyraza publicznie takie opinie.ciekawe co wy osiagneliscie, ze jestescie tacy madrzy?!zero lokalnego patrityzmu, zero znajomosci sportu, porazka...az zal ze sopot ma takich antykibicow w swoim regionie!
    trudno przgralismy,ale dalej walczymy!

• 17 6

• walcz z soba idioto!!!!!!!!

• 1 9

• ANWIL !! (4)

Anwil ma więcej kibiców w trójmieście niż Prokom ^^ A ja jestem jednym z nich ;]

• 12 22

• to fajno

w koncu naplywowych tu duzo, i co z tego, kogo to ....