Mecz z MKS pod kontrolą koszykarzy Trefla

Steve Zack pokazał w niedzielę swoja wartość. Zdobył 20 punktów, trafiając 10 z 12 rzutów z gry, a do tego dołożył 11 zbiórek. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Rehabilitacja Stevena Zacka za słabsze, poprzednie spotkanie, była jedną z przyczyn dobrego meczu koszykarzy Trefla Sopot i zwycięstwa w Ergo Arenie nad MKS Dąbrowa Górnicza 85:78 (24:17, 22:21, 27:20, 12:20). Amerykanin zdominował strefę trzech sekund, a gospodarze niemal przez 40 minut mieli wynik pod kontrolą.

ASSECO GDYNIA ZAGRA NA WYJEŹDZIE W PONIEDZIAŁEK Z POLSKIM CUKREM TORUŃ

TREFL: Zack 20 (11 zb.), Marković 12 (10 zb., 8 as.), Śmigielski 10, Brown 6 (1x3, 6 as.), M. Kolenda 6 oraz Karolak 9 (1x3), Mielczarek 8 (2x3), Dylewicz 8 (2x3), Ł. Kolenda 6 (2x3)

MKS: Wołoszyn 17 (2x3), Dambrauskas 14 (1x3), Parzeński 10 (7 zb.), Massamba 4, Shelton 2 oraz Broussard 17 (2x3), Kowalenko 12 (2x3), Gabiński 2, Kucharek 0, Pamuła 0

Jak ważne zwycięstwo odniósł Trefl w poprzedniej kolejce w Starogardzie Gdański, koszykarze tego klubu przekonali się w sobotę, gdy na boisku Polpharmy uległ mistrz Polski, Stelmet Zielona Góra. Po kolejną ważną wygraną żółto-czarni wyszli na parkiet w niedzielę, w Ergo Arenie. MKS Dąbrowa Górnicza zaliczana jest do grona kandydatów do medalu. Wzmocniona lepszymi zagranicznymi graczami, a do tego trenerem Jackiem Winnickim, który zdobył w zeszłym sezonie wicemistrzostwo Polski z zespołem z Torunia, drużyna gości ma imponować w obecnych rozgrywkach.

Sopocianie wyszli do niedzielnego meczu nastawieni mocno ofensywnie. Z dobrej strony chciał się pokazać Steve Zack, który zawali poprzednie spotkanie, będąc jednym z najsłabszym koszykarzy na boisku. Tym razem amerykański środkowy znalazł odpowiedni rytm gry. Zdobył dla Trefla pierwszych sześć punktów w meczu. W 4. min. trafienie dołożył Nikola Marković i było 8:0. Dopiero wtedy ofensywnie odblokowali się goście za sprawą Bartłomieja Wołoszyna. Zack do końca tej kwarty dołożył jeszcze punkty wsadem, a całą połowę zakończył z 12 pkt.

Pod koniec pierwszej kwarty serię 5 pkt. zanotował Filip Dylewicz, a trafieniem zamknął ją Marković i na tablicy wyników mieliśmy 24:17 dla Trefla. W drugą znacznie lepiej weszli goście. Trafienia Aarona Broussarda i efektowna akcja D.J. Sheltona złożyły się na serię 8:0 dla gości, która dała im pierwsze prowadzenie w meczu (24:25). Przerwali ją Zack i Brandon Brown, ale Broussard odpowiedział trójką i mieliśmy remis 28:28. Trefl już jednak nie zwolnił tempa. Zza łuku trafiali kolejno Brown, Dylewicz oraz dwukrotnie Artur Mielczarek (40:35). Także w ten sposób połowę zamknął Michał Kolenda (46:38).

10 punktów przewagi zapewnił Treflowi na starcie trzeciej kwarty Marković (48:38), a za moment powiększyli ją Zack i Kolenda (52:39). Amerykański środkowy ponownie dominował na boisku, a później pałeczkę od niego przejął Piotr Śmigielski, zaliczając dwie akcje pod rząd z celnym za dwa punkty i dodatkowym wolnym za faul. Później dołączył do tego kolejne dwa osobiste, a kwartę jak rozpoczął, tak zamknął punktami Marković (73:58).

Po niewielkich kłopotach na początku czwartej części meczu sopocianie starali się kontrolować wynik i to im dobrze wychodziło. Trafienie Jakuba Karolaka powiększyło przewagę do 79:62. To skrzydłowy zdobył aż 9 z 12 punktów Trefla w tej kwarcie. Rywale rzucili osiem więcej, ale to nie sprawiło, że mogli poczuć zapach zwycięstwa.

Wyniki 3 kolejki:

• TREFL SOPOT - MKS Dąbrowa Górnicza 85:78 (24:17, 22:21, 27:20, 12:20)
  • Polski Cukier Toruń - ASSECO GDYNIA 87:79 (17:24, 19:21, 25:11, 26:23)
  • PGE Turów Zgorzelec - GTK Gliwice 120:86 (40:18, 28:26, 30:16, 22:26)
  • Polpharma Starogard Gdański - Stelmet BC Zielona Góra 82:77 (25:28, 24:10, 14:14, 19:25)
  • Polski Cukier Toruń - Miasto Szkła Krosno 92:75 (19:17, 30:18, 19:22, 24:18)
  • Anwil Włocławek - Rosa Radom 86:65 (20:14, 20:13, 19:21, 27:17)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Czarni Słupsk 76:74 (19:28, 21:22, 19:10, 17:14)
  • TBV Start Lublin - Legia Warszawa 95:85 (25:19, 25:22, 24:27, 21:17)
  • King Szczecin - AZS Koszalin 100:77 (29:16, 25:23, 22:23, 24:15)