Polski Cukier Start Lublin - Trefl Sopot 84:85. Koszykarze zrównali się z liderem

mip.
18 marca 2024, godz. 22:25
Opinie (20)

Tym razem trener Żan Tabak nie mógł mieć pretensji do Jakuba Schenka. Rozgrywający dał bowiem sopocianom zwycięstwo na 23 sekundy przed końcem. Tym razem trener Żan Tabak nie mógł mieć pretensji do Jakuba Schenka. Rozgrywający dał bowiem sopocianom zwycięstwo na 23 sekundy przed końcem.

Trefl Sopot z Polskim Cukrem Startem Lublin 85:84 (16:26, 27:19, 25:23, 17:16) w zaległym meczu 17. kolejki Orlen Basket Ligi. Żółto-czarni udanie zrehabilitowali się za poprzednią, wstydliwą porażkę z zespołem z Torunia i zrównali się punktami z liderującym Anwilem Włocławek. Sam mecz miał jednak dramatyczny przebieg, a minimalne zwycięstwo żółto-czarnym na 23 sekundy przed końcem dał Jakub Schenk. Dla sopocian aż 40 punktów zdobyli rezerwowi.

Polski Cukier: O'reilly 29 pkt (4x3 pkt, 6 zb.), Karolak 19 (5x3), Benson 11 (1x3, 9 zb.), Wade 11 (3x3), Durham 10 (9 as.) oraz Pelczar 3 (1x3), Szymkiewicz 1 Gabrić, Szymański,

TREFL: Groselle 15, Van Vliet 13 (1x3), Scruggs 9 (1x3, 5 as.), Varadi 8 (2x3, 7 as.), Best 0 oraz Schenk 17 (3x3), Zyskowski 14 (2x3, 6 zb.), Barnes 5 (1x3, 7 zb.), Witliński 4, Musiał 0

Koszykarze Trefla Sopot po wstydliwej porażce z Arrivą Polski Cukier Toruń, pojechali do Lublina, by rozegrać tam zaległe spotkanie 17. kolejki Orlen Basket Ligi z Polskim Cukrem Start. Wygrali w dramatycznych okolicznościach wygrali 85:84.

Trefl Sopot - Arriva Twarde Pierniki Toruń 78:80. Wstydliwa porażka koszykarzy Trefl Sopot - Arriva Twarde Pierniki Toruń 78:80. Wstydliwa porażka koszykarzy

Pierwsza kwarta to przez długi czas popis Andy Van Vlieta. Rosły Belg jako jedyny przedstawiciel Trefla potrafił zapunktować i zdobył 9 punktów z rzędu dla żółto-czarnych. Choć początkowo pozwalało to nawet na prowadzenie to później Start odskoczył na 18:9 i już o czas prosił trener Tabak. Niewiele to jednak dało, bo chwilę później gospodarze mieli już nawet 12 punktów więcej, a 1. kwartę zakończyli z wynikiem 26:16.

Ostatni dzień transferów. Filip Matczak wrócił do Gdyni, Trefl Sopot nie zmienił składu Ostatni dzień transferów. Filip Matczak wrócił do Gdyni, Trefl Sopot nie zmienił składu

Druga kwarta przez długi czas była festiwalem nieskuteczności. Sytuację zmienił dopiero czas wzięty przez Artura Gronka. Wtedy obie ekipy się nieco rozkręciły, a Trefl dzięki kilku "trójkom" nadrobił stratę, a po tej Austona Barnesa nawet objął prowadzenie 43:42. Do przerwy to jednak lublinianie mieli 2 punkty więcej, bo wykorzystali rzut osobisty za faul techniczny sopockiej ławki oraz udanie pod kosz wjechał Jabril Durham.

W drugiej połowie sopocianie musieli przede wszystkim zagrać skuteczniej, bo w tej statystyce lepsi byli koszykarze Startu (51 do 41 proc.). Pozostałe elementy koszykarskiego rzemiosła były bowiem po stronie przyjezdnych.

Po przerwie sopocianie ruszyli do ofensywy. Udało im się odbić prowadzenie, ale raz po raz "zza łuku" karcił ich Trey Wade. Trener Tabak reagował czasem przy wyniku 65:58, bo jego podopieczni ponownie się zagubili. W końcówce trzeciej partii Trefl zagrał jednak o wiele lepiej, bo potrafił nawet wyjść na prowadzenie 66:65, gdy "zza łuku" trafił Jakub Schenk, ale po 30 minutach gry był remis po 68. Co ciekawe aż 16 z 25 punktów dla gości w tej partii zdobył duet Schenk - Geoffrey Groselle.

Trefl Sopot wziął rewanż na Legii w Warszawie za stracony Puchar Polski koszykarzy Trefl Sopot wziął rewanż na Legii w Warszawie za stracony Puchar Polski koszykarzy

O wszystkim zadecydowała zatem ostatnia odsłona. W niej obie ekipy znów grały bardzo nerwowo. Sporo było błędów i niecelnych rzutów. W 36. minucie Trefl "odskoczył" na 7 punktów, co było najwyższym prowadzeniem sopocian w tym spotkaniu. Start jednak się nie poddał i odrobił stratę, a nawet odbił prowadzenie, które w końcówce zmieniało się, jak w kalejdoskopie. Decydującą akcję na 23 sekundy przed końcem wykorzystał jednak Schenk, a że odpowiedź Liama O'reilly była niecelna, to zwycięstwo powędrowało na konto przyjezdnych.

Trefl po tym zwycięstwie nie tylko wrócił na pozycję wicelidera, ale i zrównał się punktami z liderującym Anwilem. Jednak wyżej są "Rottweilery", które były lepsze w bezpośrednich pojedynkach (91:83 we Włocławku, 71:76 w Sopocie). Drużynę Przemysława Frasunkiewicza dodatkowo czeka jeszcze odrabianie zaległego spotkania ze Śląskiem Wrocław, które zostało zaplanowane na 27 marca.

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 24 4 20 1927:2113 28

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
Tabela wprowadzona: 2024-03-18

Wyniki 24 kolejki

• TREFL SOPOT - Arriva Polski Cukier Toruń 78:80 (27:17, 24:22, 18:16, 9:25)
  • KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA - Polski Cukier Start Lublin 90:82 (23:15, 26:17, 24:24, 17:26)
  • Śląsk Wrocław - Icon Sea Czarni Słupsk 67:65 (14:15, 13:14, 19:14, 21:22)
  • King Szczecin - Dziki Warszawa 90:72 (24:17, 19:16, 25:19, 22:20)
  • PGE Spójnia Stargard - Tauron GTK Gliwice 86:76 (27:19, 25:16, 16:23, 18:18)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 85:89 (22:25, 27:29, 20:13, 16:22)
  • Anwil Włocławek - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 75:93 (17:24, 21:12, 18:31, 19:26)
  • Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - Legia Warszawa 71:82 (20:27, 19:23, 16:17, 16:15)