Trefl Sopot - Arriva Twarde Pierniki Toruń 78:80. Wstydliwa porażka koszykarzy

dak.
13 marca 2024, godz. 20:55
Opinie (30)

Trefl Sopot wypuścił zwycięstwo z rąk, choć w trzeciej kwarcie prowadził różnicą nawet 20 punktów. Trefl Sopot wypuścił zwycięstwo z rąk, choć w trzeciej kwarcie prowadził różnicą nawet 20 punktów.

Trefl Sopot przegrał w Hali 100-lecia z drużyną Arriva Twarde Pierniki Toruń 78:80 (27:17, 24:22, 18:16, 9:25) w 24. kolejce Orlen Basket Ligi. To bardzo wstydliwa porażka żółto-czarnych, którzy kontrolowali niemal całe spotkanie, w trzeciej kwarcie prowadzili różnicą nawet 20 punktów, a i tak oddali zwycięstwo.

TREFL: Scruggs 15 (2x3), Best 14 (2x3), Van Vliet 10, Groselle 7, Varadi 5 (1x3) oraz Zyskowski 10 (1x3), Witliński 8 (10 zb.), Schenk 4, Musiał 3 (1x3), Barnes 2

TWARDE PIERNIKI: Diggs 16 (4x3), Tomaszewski 15 (3x3), Smith 11 (1x3), Kunc 11 (1x3), Vucić 11 (8 zb., 6 as.) oraz Cel 12 (2x3), Washington 2, Diduszko 2, Sowiński

Trefl Sopot mógł kontynuować zwycięską passę, wygrać czwarty mecz z rzędu i umocnić się na fotelu wicelidera. Mógł, ale tego nie zrobił, bo mimo kontroli nad niemal całym domowym spotkaniem z Arrivą Twarde Pierniki Toruń przegrali w końcowych minutach na własne życzenie.

Trefl Sopot wziął rewanż na Legii w Warszawie za stracony Puchar Polski koszykarzy. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi Trefl Sopot wziął rewanż na Legii w Warszawie za stracony Puchar Polski koszykarzy. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Zaczęło się rewelacyjnie, bo od od 10:1. W drugiej partii żółto-czarni mogli już nieco spuścić z tonu, bo cały czas byli na kilkunastopunktowym prowadzeniu, a jeszcze lepiej było po przerwie, gdy w 25. minucie przewaga sięgnęła 20 "oczek".

Wszystko wskazywało więc, że sopocianie pewnie kroczą w stronę 17. zwycięstwa w sezonie, ale wtedy przyszła czwarta kwarta.

Torunianie zaczęli sukcesywnie odrabiać straty. Robiło się coraz bardziej nerwowo, ale jeszcze do 35. minuty gospodarzom w miarę udawało się odpowiadać na trafienia rywali. Wtedy goście zaliczyli 15-puntową serię, która dała im prowadzenie!

Wyrównać zdołał jeszcze Jakub Schenk, ale i tak ostatnie słowo należało do Arika Smitha, który zapewnił zwycięstwo swojej drużynie. W Hali 100-lecia zapanowała konsternacja, bo mało kto mógł uwierzyć w to, co się wydarzyło.

Wstydliwa porażka to na pewno jedno z określeń, których można użyć w przypadku Trefla po takim spotkaniu. Tym bardziej, że to nie pierwsza taka przegrana w tym sezonie. Nie tak dawno, w Słupsku w starciu z Icon Sea Czarnymi, sopocianie również wypuścili z rąk praktycznie pewne zwycięstwo.

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 24 4 20 1927:2113 28
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
Tabela wprowadzona: 2024-03-18

Wyniki 24 kolejki

• TREFL SOPOT - Arriva Polski Cukier Toruń 78:80 (27:17, 24:22, 18:16, 9:25)
  • KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA - Polski Cukier Start Lublin 90:82 (23:15, 26:17, 24:24, 17:26)
  • Śląsk Wrocław - Icon Sea Czarni Słupsk 67:65 (14:15, 13:14, 19:14, 21:22)
  • King Szczecin - Dziki Warszawa 90:72 (24:17, 19:16, 25:19, 22:20)
  • PGE Spójnia Stargard - Tauron GTK Gliwice 86:76 (27:19, 25:16, 16:23, 18:18)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 85:89 (22:25, 27:29, 20:13, 16:22)
  • Anwil Włocławek - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 75:93 (17:24, 21:12, 18:31, 19:26)
  • Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - Legia Warszawa 71:82 (20:27, 19:23, 16:17, 16:15)