Trefl stracił w Zielonej Górze 102 punkty

8 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Paweł Krefft był jednym z jaśniejszych punktów Trefla w meczu ze Stelmetem. Paweł Krefft był jednym z jaśniejszych punktów Trefla w meczu ze Stelmetem.

Demolka w drugiej kwarcie, którą Treflowi zgotowali koszykarze Stelmetu Zielona Góra sprawiła, że sopocianie nie mieli szans na wywiezienie z parkietu mistrza Polski zwycięstwa. Zostali rozbici 79:102 (15:22, 15:35, 25:20, 24:25) co oznacza, że zaliczyli najgorszy mecz w defensywie w tym sezonie. Pozytyw może stanowić postawa Pawła Kreffta, który zdobył 13 punktów, a gdy był na boisku Stelmet zdobył ich tylko 6 więcej niż Trefl.

Stelmet: Mateusz Ponitka 16 (1x3, 5 zb.), Zamojski 15 (2x3), Koszarek 11 (3x3, 5 as.), Hrycaniuk 11 (6 zb.), Moldoveanu 4 oraz Szewczyk 21 (3x3, 7 zb.), Marcel Ponitka 9 (1x3), Bost 8 (2x3, 8 as.), Gruszecki 4, Djurisić 4

TREFL: Majok 18, Bilinovać 17 (3x3), Krefft 13 (3x3), Śmigielski 6 (1x3, 5 as.), Stefański 4 (6 zb.) oraz Kulka 11 (3x3), Sikora 6, Dzierżak 4, Motylewski 0

Do Zielonej Góry Trefl pojechał z Tarnobrzega, gdzie w niedzielę przegrał z Siarką 81:92. Słaba defensywa w meczu z drużyną, która razem z żółto-czarnymi ucieka przed ostatnim miejscem w lidze nie mogła napawać optymizmem. Zwłaszcza, że po dwóch dniach zespół Zorana Marticia musiał zmierzyć się z najlepszą ofensywą ligi, którą prezentuje Stelmet. Mistrzowie Polski zdobywają średnio 83,3 pkt na mecz. w tej klasyfikacji Trefl jest... ostatni - średnia 66,8 pkt. Do tego zabrakło zmagającego się z urazem Marcina Dutkiewicza.

Wtorkowe starcie na początku, na szczęście żółto-czarnych stało pod znakiem obrony. Po 4. min. gry pierwsze punkty dla nich zdobył Marcin Stefański. Na tablicy wyników pojawiło się 4:2 dla Stelmetu. Od tego momentu zaczęła się odważniejsza wymiana ciosów. Po stronie przyjezdnych imponował Paweł Krefft. 20-letni koszykarz był aktywny w ataku i w obronie. Kiedy znalazł się na czystej pozycji oddał celny rzut za trzy punkty. Powtórzył to w 8. min. zmniejszając stratę Trefla do 10:14. Pod koniec kwarty wymusił faul, trafił dwa wolne i zakończył tę część meczu z 8 pkt.

Niestety był to jedyny, pozytywny akcent po stronie gości w pierwszej połowie. W drugiej kwarcie mistrzowie Polski zaczęli dziurawić kosz Trefla raz za razem. Szymon Szewczyk trafił na koniec pierwszej równo z końcową syreną. W kolejną wszedł celną trójką. Do 13. min. zebrał już 11 pkt, a jego drużyna prowadziła 38:15. Niemoc Trefla w ataku przerwał chwilę później Josip Bilinovać. Przewaga gospodarzy nie przestawała jednak rosnąć. Kiedy w 18. min. kontrę zakończył Karol Gruszecki wynosiła już 30 pkt (53:23). Trójkę trafił wówczas Krefft, kolejną w faulem i wolnym dołożył Bilinovać, a to nieco przystopowało mistrza Polski (53:30).

W 22. min. punkty zdobył były rozgrywający Trefla Łukasz Koszarek i mieliśmy nowy rekord różnicy punktowej meczu - 31 (64:33). Trójka Grzegorza Kulki, dwa wolne Pawła Dzierżaka i 5 pkt z rzędu Bilinovacia (64:43) zmusiły trenera Saso Filipovskiego do wzięcia czasu na żądanie. Tym samym zatrzymał pogoń sopocian. Zielonogórzanie nie byli już jednak tak skuteczni jak wcześniej dlatego też kwarta skończyła się wynikiem 77:55 dla gospodarzy.

92 pkt z meczu z Siarką były najgorszym rezultatem sopockiej defensywy w tym sezonie. W czwartej kwarcie starcia ze Stelemtem żółto-czarnym pozostawało bronić się przed tym, aby nie pobić negatywnego rekordu. Trójka Koszarka w 37. min. dała jednak 94 pkt dla Stelemtu. Treflowi nie można było odmówić walki w ostatniej części meczu, ale z drugiej strony rywale nie byli już tak zdyscyplinowani jak wcześniej. Spięli się dopiero w ostatniej minucie, aby dobić do 100 pkt. Dopięli tego gdy za trzy trafił Koszarek.

Wyniki 23 kolejki

• Stelmet BC Zielona Góra - TREFL SOPOT 102:79 (22:15, 35:15, 20:25, 25:24)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - ASSECO GDYNIA 72:78 (17:14, 10:15, 20:24, 21:15, d. 4:10)
  • King Wilki Morskie Szczecin - Rosa Radom 98:84 (28:15, 27:24, 21:17, 22:28)
  • Siarka Tarnobrzeg - Polski Cukier Toruń 59:84 (20:21, 13:16, 15:25, 11:22)
  • Energa Czarni Słupsk - Start Lublin 94:60 (22:22, 25:12, 23:12, 24:14)
  • Śląsk Wrocław - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 79:73 (26:15, 12:26, 24:14, 17:18)
  • AZS Koszalin - PGE Turów Zgorzelec 57:78 (10:14, 14:18, 14:22, 19:24)
  • Polfarmex Kutno - Stelmet BC Zielona Góra 50:81 (5:23, 15:18, 18:19, 12:21)
  • Polpharma Starogard Gdański - Anwil Włocławek 62:79 (11:20, 22:20, 20:23, 9:16)

Opinie (17)

• Młody Marcel Ponitka zdobył więcej punktów niż Czesio partacz! (1)