Trefl zdmuchnął Siarkę w drugiej połowie

13 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Ater Majok popisał się w środę zdobyczą double double: 16 pkt i 11 zbiórek. Ater Majok popisał się w środę zdobyczą double double: 16 pkt i 11 zbiórek.

W zaległym meczu 7. kolejki Trefl Sopot po dobrej drugiej połowie pokonał Siarkę Tarnobrzeg 72:53 (16:19, 17:17, 16:5, 23:12). Zespół Zorana Marticia wreszcie potrafił wykorzystać słabe punkty przeciwnika, a do tego doprowadzić go do rozpaczy w trzeciej kwarcie swoją defensywą. Tym samym przerwał serię czterech meczów bez zwycięstwa.

TREFL: Majok 16 (11 zb.,7 bl.), Bilinovać 13 (2x3, 6 zb.), Dzierżak 8, Kulka 6 (8 zb.), Dutkiewicz 2 oraz Duren 12 (5 zb.), Śmigielski 10 (5 zb.), Kolenda 3 (1x3), Motylewski 2, Stefanik 0, Sikora 0

Siarka: Bell 18 (2x3), Miller 8 (2x3), Strzelecki 7 (1x3), Patoka 7 (8 zb.), Robbins 6 (9 zb.) oraz Młynarski 6 , Zalewski 1, Pandura 0

W Sopocie spotkały się drużyny, która sąsiadują ze sobą w tabeli, a do tego nie wspominają dobrze ostatnich kolejek Tauron Basket Ligi. Trefl przegrał cztery poprzednie mecz. Goście z Tarnobrzega wypadali jednak w tej statystyce gorzej - nie wygrali w sześciu ostatnich starciach. Dlatego też można było stwierdzić, że obie drużyny potrzebują zwycięstwa jak tlenu.

Tak Trefl, jak i Siarka był blisko przełamania złej passy w miniony weekend. Sopocianie przegrali po dogrywce z PGE Turowem Zgorzelec 77:81, a tarnobrzeżanie, także u siebie z Asseco Gdynia 78:80.

W środowe starcie lepiej weszli koszykarze Zbigniewa Pyszniaka. Na boisku górował nad pozostałymi koszykarzami mierzący oficjalnie... 170 cm Josh Miller. Ogrywał w łatwy sposób Pawła Dzierżaka i szybko zdobył 5 pkt. Już po 1,5 minuty gry trener Trefla Zoran Martić prosił o czas, aby ustawić przeciwko niemu defensywę. Po nim Miller trafił jednak za trzy (3:10).

Po meczu przerwy, która była związana z grypą żołądkową, do składu Trefla wrócił Tyreek Duren. Amerykanin jest podstawowym rozgrywającym żółto-czarnych, ale mecz z Siarką rozpoczął na ławce rezerwowych. Szybko jednak zastąpił Dzierżaka. Niestety w pierwszej kwarcie nie udało się mu zmienić jej losów. Choć na koniec wszedł pod kosz, trafił z faulem i dorzucił wolnego. Dzięki temu przewaga gości zmalała do 16:19.

W drugiej kwarcie kluczowym koszykarzem Trefla okazał się Ater Majok. Choć na początku trener Martić często łapał się za głowę po zagraniach swoich koszykarz, a Siarka prowadziła 29:20. W ostatnich 2 min. Majok wziął sprawy w swoje ręce. Zaczął skutecznie upychać się w polu trzech sekund, trafiać kolejne rzuty, a kwartę zakończył wsadem (33:36).

Mecz nie był jednak popisem gry w ataku. Ten, kto spodziewał się, że będzie lepiej po przerwie mógł być zadowolony - ale tylko z postawy Trefla. Goście zdobyli w trzeciej kwarcie zaledwie 5 pkt. Przeszkadzali im nie tylko dobrze poruszający się w defensywie koszykarze Trefla, ale także piłka. Pudłowali rzut za rzutem. A sopocianie ich punktowali. Dobrze funkcjonowała para Majok-Dzierżak. Wreszcie uaktywnił się Josip Bilinovać. Po jego dwóch wolnych w 28. min. Trefl prowadził 46:37. Kwartę żółto-czarni zakończyli z prowadzeniem 49:41.

Przeciwnika dobili w ostatniej odsłonie meczu. Na grę jeden na jednego z Millerem zdecydował się Duren. Rozgrywający Trefla miał przewagę wzrostu i siły, które potrafił wykorzystać w odpowiedni sposób. Do tego z obrony rywali nie robił sobie nic Piotr Śmigielski - z drugiej strony trudno pisać o jakiejkolwiek defensywie Siarki. Po jego punktach w 38. min. sopocianie prowadzili 69:51 i pewnie zmierzali po wygraną.

Wyniki 15 kolejki

• TREFL SOPOT - PGE Turów Zgorzelec 77:81 (19:13, 20:18, 17:27, 16:14, d. 5:9)
  • Siarka Tarnobrzeg - ASSECO GDYNIA 78:80 (22:17, 19:24, 18:26, 19:13)
  • Polpharma Starogard Gdański - King Wilki Morskie Szczecin 90:68 (23:17, 22:28, 20:8, 25:15)
  • Start Lublin - Anwil Włocławek 62:97 (13:22, 20:23, 9:24, 20:28)
  • Polfarmex Kutno - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 74:68 (19:15, 15:17, 12:9, 12:17, d. 16:10)
  • Stelmet BC Zielona Góra - MKS Dąbrowa Górnicza 93:77 (28:19, 25:21, 25:21, 15:16)
  • Polpharma Starogard Gdański - Śląsk Wrocław 78:63 (19:18, 18:15, 18:11, 23:19)
  • Polski Cukier Toruń - Rosa Radom 62:76 (16:20, 21:13, 15:19, 10:24)
  • Energa Czarni Słupsk - AZS Koszalin 81:62 (19:15, 21:19, 26:13, 15:15)
  • Zaległy mecz 7. kolejki
  • TREFL SOPOT - Siarka Tarnobrzeg 72:53 (16:19, 17:17, 16:5, 23:12)

Opinie (20)

• Nie było siary, ale...

jeśli każda drużyna będzie miała tak skuteczną obronę, to zaczniemy być naocznymi świadkami kwart 0:0. Teraz popracujcie nad atakiem ;-)

• 0 0

• wreszcie przekonujące zwycięstwo! (1)

• 5 6

• Flawless Victory jak w Mortal Combat.

• 0 0

• (1)

Kiedy w koncu zmienią tego "fachowca" od muzy?Dzieci na srodku parkietu czekają na muzyke a "fachowiec" spi!!! To juz kolejna wpadka!Wstyd!

• 8 3

• DJ

Witam rodzica.

Dziękuję za cenną, konstruktywną krytykę.
      Na wczorajszym meczu miałem 39,6 gorączki, za "wpadkę" z ostatnim występem "cheerleaderek" oczywiście bardzo przepraszam. Na meczach zazwyczaj jednak nie śpię, i podobnie było wczoraj. Moim błędem jest pojawienie się w pracy podczas tak dużej niedyspozycji zdrowotnej, na pewno następnym razem jednak odpuszczę.

Powodem do WSTYDU natomiast, osobiście uważam, jest frekwencja wiernej publiczności na meczach kiedy klub ma przejściowe problemy finansowe.
      Rok temu 3500 os. teraz - 350. Znudziła się koszykówka?

Pozdrawiam.

• 3 1

• (4)

Zwyciestwo Trefla to fakt ale styl to padaka!Majok i Josiph a reszta do wymiany takze taka prawda!Siara to dwoch czarnych strzelcow i koniec!Na trybunach trenerzy Asseco i trener Polpharmy!Konieczne wzmocnienia i to now!Z Kwiatkie jako "fachowcem"transferowym to czarno to widze!Co ma w sobie ten Kwiatek,ze go trzyma Wierzbicki bo to antypracus i znawca i wkolo sie o tym mowi a ten caly czas w Treflu!Pogonic i tyleca kase dolozyc do transferu!

• 16 3

• Może to nie było mistrzostwo świata, ale wygrana cieszy.

I nie zgodzę się, że tylko Majok i Bilinowac. Zaangażowanie widać było u wszystkich, a Dzierżak grał super. Świetne przechwyty, kilka bardzo ładnych akcji z Majokiem i skuteczność 75% z gry. Widać było, że chłopak daje z siebie wszystko.
      I ciągle będę twierdzić, że tych graczy stać na wiele, ale... z innym trenerem. Wystarczy popatrzeć, co zrobił Budzinauskas w Polfarmie. A wymienił tylko jednego zawodnika.

• 3 0

• Brawa za optymizm Panie Kolego!!! (2)

Trzeba sie zgodzić ze co poniektórzy do wymiany-począwszy od Kwiatka który nie ma pojęcia żadnego o koszykówce! Jak siedzi na treningach chłopaków to ciagle w tel a potem mowi ze wie wszystko,a jedyne co widzi wszystko to klawiaturę;/ trener nerwowy i rotacja dzis bez pojęcia (Sławek wejście na 7sek potem zmiana,Zielony dzis krótko, Kreft nie powąchał parkietu,rzuty na sile Śmigła), reszta wszystko gra! Chłopaki walczą i sie starają! To noe ich wina ze nie ma zasad i gra wyglada od pierwszego meczu na szarpane-bez pomysłu,daj pilke Tyreekowi i niech klepie 24sek gdzie reszta stoi i patrzy;/
      Jedyna rzecz kolego,to wymień swoje nastawienie i nie pisz o rzeczach o których nie masz pojęcia-dziura budżetowa była/jest mega-skład jest jaki jest,a Ty ciagle narzekasz i obwiniasz-nie chcesz tego ogladac to siedź w domu;p Czesc! Hey Trefl!!!

• 3 7

• Kolego!ludzie co prawda garstka placi za te wyczyny i wymagacsolidnego podejscia do zawodu takze nie gadaj bzdur!Dlugi byly w tym klubie zawsze i beda!Brak walki o sponsora,ludzi to nie interesuje a jak maja dawac takie plamy jak wczoraj na parkiecie to lepiej niech nie graja,sytuacje typu 100% pod koszem to zenada,patrz ostatnia akcja meczu Kulki!Smiglo,Sikora do wymiany!To parodia a nie normalna koszykowka!Coraz mniej ludzi a KK to juz historia!Najlepszy to dowod na te dziecinade!

• 8 0

• Kto chce zagrac w barwach Trefla to zapraszamy na trening w piatek g 10 hala 100 lecia.Trzeba poskladac ekipe na derby!

• 7 1

• Brawo Trefl , oby tak z Asseco ! (1)

• 7 11

• Pomarzyć fajna rzecz

• 2 2

• Ważne, że jest wygrana. Gorzej, że faktycznie wielkiej poprawy stylu nie ma.

Jak dla mnie dalej za długo kombinują na obwodzie. A jeśli już są jakieś penetracje to najczęściej też bez próby podania tylko kończone przez penetrującego.
    Za mało jest takich akcji jak np dzisiaj czwartej kwarcie gdy wyszła piękna trójkowa akcje w wyniku, której Duren znalazł się pod koszem i zdobył punkty (wcześniej podawali sobie Majok i chyba Kulka). Proste ale skuteczne i jakaś odmiana zamiast powtarzających się rajdów Durena albo Śmigła z obwodu pod kosz. Tego mi właśnie brakuje w tym sezonie - asyst.
    Nie ma się co zbytnio napinać, bo jednak siarka to nie potentat a poza tym ten ich nowy nabytek to tak na oko z 10 kg nadwagi miał chyba (ale i tak był momentami za szybki). Dobrze że szybko spuchł i łapał faule w obronie bo nie nadążał, w ataku też już nie wyrabiał kondycyjnie.
    Ogólnie to trochę słabo jak na zbliżające się derby w Gdyni ale co zrobić - gramy w sobotę o zwycięstwo !!!