Futsaliści AZS UG przerwali złą serię

Rafał Sumowski
26 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Gdańszczanie zrewanżowali się katowiczanom za wrześniową porażkę we własnej hali. Przy okazji przerwali serię pięciu meczów bez zwycięstwa. Gdańszczanie zrewanżowali się katowiczanom za wrześniową porażkę we własnej hali. Przy okazji przerwali serię pięciu meczów bez zwycięstwa.

Futsaliści AZS UG pokonali na wyjeździe AZS UŚ Katowice 9:3 (4:2). Dla podopiecznych Szymona Hartmana to pierwsze zwycięstwo od pięciu spotkań i to od razu najwyższe w sezonie. Kolejny mecz gdańszczanie rozegrają za dwa tygodnie z GAF Jasna w Gliwicach.

3:9 Cyman

AZS UŚ: Witold Zając - Maciej Rozmus, Karol Gołębiowski, Aleksander Kolmas, Łukasz Kuś, Kamil Kmiecik, Marcin Krzywka, Szymon Morgała, Grzegorz Liszka, Łukasz Tosik, Robert Gładczak, Jędrzej Jasiński, Paweł

AZS UG: Jacek Burglin, Marcin Wolski - Marcin Szymański, Mateusz Cyman, Tomasz Musik, Paweł Friszkemut, Tomasz Poźniak, Patryk Ziarko, Mateusz Wesserling, Tomasz Kriezel, Wojciech Pawicki, Dominik Depta

Gdańszczanie na triumf w futsal ekstraklasie czekali od 8 listopada ubiegłego roku, gdy na własnym parkiecie pokonali GKS Tychy. Od tego czasu zaliczyli cztery porażki i remis, co przełożyło się na spadek w tabeli, w której jeszcze po 7. kolejce byli liderem.

GDAŃSZCZANIE BEZ PORAŻKI OD PIĘCIU SPOTKAŃ

Podopieczni trenera Szymona Hartmana w Katowicach stawili się bez swojego nowego nabytku - Marka Widzickiego. Reprezentanta Polski w beach soccerze w Trójmieście zatrzymały sprawy osobiste. Od początku spotkania gdańszczanie zaatakowali jednak bardzo zdecydowanie. W 2. minucie uderzenie w poprzeczkę oddał Tomasz Kriezel. Gdańszczanie ostrzeliwali bramkę gospodarzy jeszcze przez chwilę, po czym efektownym golem zza pola karnego popisał się Tomasz Poźniak.

Katowiczanie odpowiedzieli serią ataków, przy których masę roboty miał Jacek Burglin, ale golkiper AZS UG wykonał świetną pracę chroniąc swój zespół przynajmniej od utraty trzech bramek w ciągu niespełna dwóch minut. Jego postawa podziałała mobilizująco na kolegów z zespołu - gola na 2:0 zdobył Patryk Ziarko.

Obydwie drużyny w dalszym ciągu szły na wymianę ciosów, co sprzyjało efektownym interwencjom bramkarzy. Katowiczanie zdołali jednak doprowadzić do wyrównania i gdy wydawało się, że po raz kolejny pokonają Burglina, po strzale Szymona Morgały piłka trafiła w słupek i wyszła w pole. Gdańszczanie ruszyli z kontrą i po zespołowej akcji swoją drugą bramkę zdobył Ziarko.

Chwilę przed przerwą na 4:2 podwyższył Wojciech Pawicki, a tuż po zmianie stron gospodarze zdobyli gola kontaktowego. Od 22 minuty gole zdobywali jednak już tylko gracze drużyny z Trójmiasta. Co ciekawe, gola na 5:3 zdobył dopiero w 29 minucie Mateusz Wesserling.

Jego uderzenie z dystansu rozwiązało jednak worek z bramkami. Trzybramkowe prowadzenie zapewnił gdańszczanom Dominik Depta. Chwilę później gospodarze grali już bez Grzegorza Liszki, który został ukarany drugą żółtą kartką.

Na 7:3 podwyższył Poźniak po kapitalnym uderzeniu z dystansu. AZS UŚ wycofało bramkarza, ale liczebna przewaga w polu nie przełożyła się na zdobycie czwartego gola. Zamiast tego ósme i dziewiąte trafienie dla przyjezdnych zdobyli Kriezel i Mateusz Cyman. Ten drugi w ostatnich sekundach gry mógł nawet podwyższyć na 10:3, ale z metra uderzył tuż obok bramki.

13 kolejka
26 stycznia AZS UŚ Katowice (w) 9:3 (4:2)

14 kolejka
7 lutego GAF Jasna Gliwice (wyjazd)

15 kolejka
14 lutego Red Devils FC Chojnice (dom)

16 kolejka
21 lutego Euromaster Chrobry Głogów (wyjazd)