Spacerek koszykarzy Trefla

Rafał Sumowski
26 stycznia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Filip Dylewicz (na zdjęciu) wspólnie z kolegami sprawił sobie prezent z okazji piątkowej rocznicy urodzin pewnie wygrywając z Rosą.  Co więcej, jego udane poczynania obserwował trener reprezentacji Polski Dirk Bauermann. Filip Dylewicz (na zdjęciu) wspólnie z kolegami sprawił sobie prezent z okazji piątkowej rocznicy urodzin pewnie wygrywając z Rosą.  Co więcej, jego udane poczynania obserwował trener reprezentacji Polski Dirk Bauermann.

Koszykarze Trefla Sopot pokonali w Ergo Arenie Rosę Radom 90:59 (28:11, 22:16, 25:17, 15:15). Podopieczni Mariusza Niedbalskiego, których występ z trybun obserwował nowy trener reprezentacji Polski Dirk Bauermann zaaplikowali rywalom dwanaście rzutów za trzy punkty, z czego zdecydowaną większość w pierwszej połowie. Dla żółto-czarnych zwycięstwo z zajmującym ostatnią lokatę w tabeli beniaminkiem jest pierwszym po porażkach ze Stelmetem Zielona Góra i PGE Turowem Zgorzelec.

TREFL: Dylewicz 18 (3x3), Waczyński 13, Looby 12 (7 zb.), Turner 11 (3x3, 8 as.), Dąbrowski 3 - Michalak 10, Stefański 8, Brembly 7, Harrington 5, Spralja 3.

ROSA: Wise 8, Donigiewicz 8, Bogavac 5, Montgomery 4, Radke 2 - Kardaś 8, Dorsey 8, Zalewski 7, Ćupković 5, Nikiel 2, Adams 2, Bogdanowicz 0.

Wynik spotkania otworzył Nic Wise trafiając za dwa punkty, ale celnym rzutem zza łuku błyskawicznie odpowiedział Frank Turner. Po chwili sopocki rozgrywający efektownie asystował przy wsadzie Kurtowi Looby, który piłkę wpakował do kosza także w kolejnej akcji - znów po podaniu Turnera. Na 10:4 wyprowadził żółto-czarnych piątkowy solenizant, Filip Dylewicz, który trafił za trzy punkty.

Po chwili "Dylu" zanotował na swoim koncie udaną akcję dwa plus jeden wykorzystując rzut wolny, który wykonywał przy śpiewanym przez kibiców "sto lat". Do 15:4 prowadzenie gospodarzy powiększył Adam Waczyński na co przerwą na żądanie zareagował szkoleniowiec Rosy Wojciech Kamiński. Po wznowieniu gry swoją drugą "trójkę" trafił jednak Dylewicz, który w tym momencie na swoim koncie miał już 9 punktów. Kolejną dorzucił Waczyński, który po chwili wykorzystał jeszcze oba rzuty wolne. Serię sopocian przerwał dopiero przy stanie 23:4 Slaven Čupković, a po nim Ronald Dorsey (23:8).

O przerwę tym razem poprosił trener Mariusz Niedbalski, którego podopieczni do końca kwarty dobili do 28 punktów. Rzuty wolne wykorzystał Waczyński, a piątą "trójkę" zespołu trafił Lorinza Harrington, który odpowiedział na taki sam rzut Piotra Kardasia. W drugiej kwarcie radomianom poszło lepiej, a rzutową skuteczność uruchomił Jakub Zalewski. Trefl w dalszym ciągu dobrze radził sobie jednak zza łuku. Po rzutach Sime SpraljiPiotra Dąbrowskiego żółto-czarni prowadzili różnicą 20 punktów (40:20). Do przerwy dwa trafienia zza linii 6,75 m dołożył Turner, a Trefl prowadził 50:27.

Na początku trzeciej partii radomianie utrudnili gospodarzom wypracowywanie pozycji do rzutów zza łuku. W zamian kolejnymi efektownym wsadami popisał się jednak Looby, który był skuteczny również na linii rzutów wolnych. Chwilę później sopocianie kontynuowali "festiwal trójek" - trafienia zaliczyli Dylewicz i Michał Michalak. Obu podobnie zresztą jak Waczyńskiemu, zależało na pokazaniu się z dobrej strony obecnemu tego dnia w Ergo Arenie Dirkowi Bauermannowi, który w połowie stycznia zastąpił Alesa Pipana na stanowisku trenera reprezentacji Polski.

Trzeba przyznać, że materiał poglądowy dla nowego szkoleniowca biało-czerwonych był jednak mało wymierny (Bauermann opuścił halę jeszcze przed końcem spotkania by udać się do Gdyni na mecz Asseco Prokom - Czarni Słupsk). Rosa zaprezentowała się znacznie gorzej niż podczas ostatniego pojedynku z Asseco Prokomem Gdynia, gdy we własnej hali przegrała zaledwie jednym punktem. Z Treflem po trzech kwartach radomianie przegrywali już 44:75 ustępując gospodarzom w każdym aspekcie koszykarskiego rzemiosła.

Rosa postawiła się żółto-czarnym dopiero w ostatniej kwarcie, gdy tym "siadła" skuteczność zza łuku, a radomianie zdołali wypracować w tej części gry nawet siedmiopunktowe prowadzenie. Sopocianie szybko jednak odrobili tę stratę w czym swój udział miał również David Brembly, któremu tego dnia trener Niedbalski dał pograć rekordowe dla niego 13 minut.

Wyniki 18 kolejki

• TREFL SOPOT - Rosa Radom 90:59 (28:11, 22:16, 25:17, 15:15)
  • ASSECO PROKOM GDYNIA - Energa Czarni Słupsk 85:60 (19:12, 21:13, 23:12, 22:23)
  • START GDYNIA - PGE Turów Zgorzelec 64:78 (22:28, 15:21, 10:12, 17:17)
  • AZS Koszalin - Stelmet Zielona Góra 80:85 (16:24, 20:13, 19:18, 20:20, d. 5:10)
  • Jezioro Tarnobrzeg - Anwil Włocławek 75:91 (19:25, 14:26, 25:15, 17:25)
  • Polpharma Starogard Gdański - Kotwica Kołobrzeg 68:58 (17:10, 21:7, 17:22, 13:19)

Opinie (18) 3 zablokowane

• TREFL SOPOT (2)

Brawo chłopaki! Wspaniały mecz a nie jak inni fuksem jednym punkcikiem
    Gratulacje! Tak trzymać!

• 45 9

• Lepiej wygrać jednym punktem niż przegrać jednym punktem (1)

• 2 12

• a najlepiej nie kraść cudzej własności

• 9 0

• BRAWO ! (2)

BRAWO Tref l!!!!
    Agp wygrywa z Rosą1 pkt. a TREFL 31 pkt, - wynik mówi sam za siebie.
    Ciekaw jest jak "rozjadą" ich dzisiaj Czarni!
    Tylko Trefl!!!

• 36 14

• I jak ciekawość zaspokojona?

• 10 9

• no ciekawe, jak wczoraj rozjechali czarnych ;)