Trefl bez szans na zwycięstwo w Słupsku

14 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Ater Majok zaliczył w 6. kolejce debiut w TBL. Niestety nie wpłynął znacząco na grę żółto-czarnych. Ater Majok zaliczył w 6. kolejce debiut w TBL. Niestety nie wpłynął znacząco na grę żółto-czarnych.

W końcu koszykarze Trefla oszczędzili sobie nerwowej końcówki. Niestety nie wpłynęło to na ich przełamanie pod kątem zwycięstw. Po prostu zostali pewnie pokonani w Słupsku przez Energę Czarnych 80:66 (21:10, 20:19, 22:16, 17:21). Żółto-czarni mają już za sobą serię sześciu porażek co sprawia, że niezmiennie pozostają czerwoną latarnią Tauron Basket Ligi. W sobotę ich skład wzmocnił wracający po kontuzji Ater Majok. Środkowy zagrał 14 minut, zdobył 6 punktów i 2 zbiórki.

Energa Czarni: Mbodj 21 (9 zb.), Mokros 14 (2x3, 5 zb.), Cesnauskis 11 (3x3), Campbell 9 (1x3), Blassingame 8 (5 as.) oraz Śnieg 8, Nix 7, Seweryn 1, Borowski 1, Zywert 0

TREFL: Duren 18 (1x3, 6 zb.), Misanović 6, Bilinovać 3 (1x3), Surmacz 3 (5 zb.), Dutkiewicz 0 oraz Śmigielski 14 (1x3, 6 zb.), Majok 6, Dzierżak 6 (5 st.), Stefański 6, Sikora 2 (5 zb.), Kulka 2 (6 zb.), Kolenda 0

Koszykarze Trefla pojechali do Słupska w roli chłopca do bicia. Taką opinię można było wyrobić sobie o nich po czterech ostatnich kolejkach, w których za każdym razem przegrywali w końcówce. W dwóch minionych trafiali nawet na zespoły tak jak oni - bez zwycięstwa. Niestety żółto-czarni szczodrze rozdali wygrane przeciwnikom i jako jedyni w Tauron Basket Lidze mają zero po stronie wygranych.

Czarni to jedni z faworytów do medali w TBL. I choć Trefla w końcu mógł wzmocnić Ater Majok, który wyleczył kontuzję - dzięki niemu strefa podkoszowa sopockiej drużyny wydawała się kompletna - to i tak zdecydowanym faworytem starcia byli słupszczanie.

Majok zaczął oczywiście mecz na ławce rezerwowych. Jako pierwszy środkowy zagrał Nenad Misanović. Na swojej pozycji miał za rywala Cheikha Mbodja, czyli rewelację początku sezonu. Senegalczyk już został okrzyknięty jedną z gwiazd TBL. Jego warunki fizyczne oraz dobra jak na środkowego zwrotność i skoczność sprawiają, że trudno poradzić sobie z nim w obronie.

Do tego trzeba było jeszcze zatrzymać Jerela Blassingame'a. Amerykanin rozpoczął celne rzucanie w sobotnim meczu, ale tym samym odpowiedział mu lider Trefla, Tyreek Duren. Jego koledzy byli w ataku jak zamurowani. Dlatego też rozgrywający żółto-czarnych zdobył dla nich pierwszych 8 pkt.

Po drugiej stronie parkietu oglądaliśmy bardziej zespołowy atak. Od 4. min. na boisku był już Majok. To on jako drugi z sopockiej drużyny trafił do kosza. Uczynił to pod koniec pierwszej kwarty, kończąc skutecznie szybki atak Trefla. Ten zakończył tę część meczu z 10 pkt. Rywale rzucili ich ponad dwa razy więcej (21:10). Jak się okazało to ustawiło im resztę spotkania.

Co ciekawe w drugiej kwarcie po stronie żółto-czarnych ani jednen koszykarz nie trafił dwa razy z gry. A przecież zdobyli oni 19 pkt. Zespołowy atak sprawił, że mogli rywalizować z Czarnymi kosz za kosz. Niestety cały czas do odrobienia pozostawał deficyt ponad 10 pkt.

W trzeciej kwarcie Czarni ponownie przycisnęli. Dwa wejścia pod kosz i łatwe punkty Blassingame'a załatwiły im prowadzenie w 24. min. 51:34. Budowanie przewagi rywali zatrzymali Piotr Śmigielski, Marcin Stefański i Majok. Ponownie jednak ich aktywność nie pozwalała na niwelowanie strat.

Dlatego też ostatnia część meczu była już tylko formalnością, a Trefl mógł być pewny, że nie przegra piątego z rzędu meczu w końcówce. Obudził się w niej Duren, który dołożył 8 pkt. Nieźle grał wciąż Śmigielski, a sopocianie zaliczyli pierwszą, wygraną kwartę. Ona spowodowała, że przegrali różnicą mniejszą niż 20 pkt.

Wyniki 6 kolejki

• Energa Czarni Słupsk - TREFL SOPOT 80:66 (21:10, 20:19, 22:16, 17:21)
  • Asseco Gdynia - PGE Turów Zgorzelec 77:75 (23:17, 5:17, 29:14, 20:27)
  • Asseco Gdynia - Rosa Radom 61:64 (12:21, 11:15, 18:17, 20:11)
  • Polpharma Starogard Gdański - Polfarmex Kutno 81:94 (25:23, 14:19, 24:26, 18:26)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 66:73 (20:16, 18:20, 13:11, 15:26)
  • Śląsk Wrocław - Start Lublin 68:75 (17:14, 17:20, 15:21, 19:20)
  • AZS Koszalin - Anwil Włocławek 75:68 (15:14, 16:21, 20:19, 24:14)
  • King Wilki Morskie Szczecin - Polski Cukier Toruń 90:89 (22:20, 26:21, 20:20, 22:28)
  • Siarka Tarnobrzeg - Stelmet BC Zielona Góra 54:64 (8:19, 14:22, 12:10, 20:13)

• Trefl! (1)

Wszystko rozumie,ze zawodnicy lacznie z trenerem graja w tym klubie za czapke sliwek ale pokazcie w koncu tego pazura.Gra jest beznadziejna a Dutkiewicz to juz nie mam pojecia kto Go trzyma no chociaz za karnet na Molo to mozna "grac".Za tydzien Stelmet i kolejny pogrom tylko,ze chyba bez kibicow bo ich zostalo paru!Przykre ale prawdziwe!Bierzcie przyklad z Asseco,klub z podobnym budzetem ale z jaka gra!

• 40 0

• Jeśli mamy do końca sezonu wygrać 3-4 spotkania, to ja bym wywalił Durena - samolub oraz Bilanovica - miał być strzelcem a w ogóle nie istnieje.
      Niech grają tylko młodzi, Trefl ma ich wystarczającą ilość.
      A w ogóle to jest tragedia z asystami. Nikt nikomu nie podaje.

• 4 0

• Śmigielski tu się marnuje a ma papiery na granie
    ogólny żal

• 18 4

• ?

Dlaczego seria porazek wzrosla do 6 jesli rozegrali 5 meczow?

• 0 25

• Znowu plecy?! Tylko 5 asyst, 18 strat, gra zespołowa pełną gębą.

• Tragedia !

Jak z starogardem przegralismy to z kim mamy wygrywac ? Oto jest pytanie xD :)

• 18 0

• Ze Stelmetem, Turowem

• 0 8

• Nikt w Treflu za czapkę śłiwek nie gra (3)

To są dobre czy nawet bardzo dobre pensje. Wypłacane na czas co jest po raz pierwszy od lat. Ale panowie zawodnicy wierzą, jak piłkarze że najpierw trzeba być na dole by potem liczyć na ekstra premie za walkę o utrzymanie