Śląsk Wrocław - Trefl Sopot 76:70. Fatalna trzecia kwarta przedłużyła półfinał

Kacper Czuba
25 maja 2024, godz. 17:00
Opinie (32)

Trefl Sopot przez fatalną trzecią kwartę nie zdołał awansować dzisiaj do finału, przez co żółto-czarni we Wrocławiu pozostaną do poniedziałku. Najlepszym graczem sopocian w tym meczu był Benedek Varadi (nr 25), autor 12 punktów. Trefl Sopot przez fatalną trzecią kwartę nie zdołał awansować dzisiaj do finału, przez co żółto-czarni we Wrocławiu pozostaną do poniedziałku. Najlepszym graczem sopocian w tym meczu był Benedek Varadi (nr 25), autor 12 punktów.

Trefl Sopot przegrał na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 70:76 (18:20, 18:15, 10:22, 24:19) w trzecim meczu półfinałowym Orlen Basket Ligi. Żółto-czarni tym samym w serii do trzech zwycięstw prowadzą już tylko 2:1. Kluczowa dla losów rywalizacji okazała się trzecia kwarta, którą Trefl przegrał aż 10:22. W tej części gry świetnie spisywał się gracz Śląska Daniel Gołębiowski, który trzykrotnie trafił w tym czasie z dystansu, a także Jakub Nizioł, najlepszy strzelec spotkania (16). Sopocianie popełnili również 16 strat przy jedynie dziesięciu rywali. Najwięcej punktów dla sopocian rzucił Benedek Varadi, autor 12 punktów. Mecz numer cztery tej serii w poniedziałek, 27 maja, o godz. 20 we wrocławskiej Hali Orbita.

Śląsk Wrocław Śląsk Wrocław
Nizioł 16 (3x3), Nunez 9 (1x3), Gravett 7, Klassen 7, Parakhouski 2 (6 zb.) oraz Gołębiowski 13 (3x3), Miletić 10 (1x3, 6 zb.), Zębski 4, Kulvietis 4, Kolenda 2, Wiśniewski 2.
Sędziowie: Trawicki, Wierzman, Sosin
Varadi 12 (4x3), Scruggs 9 (1x3, 7 zb.), Best 9 (1x3), Groselle 8 (8 zb.), Van Vliet 2 oraz Schenk 11 (1x3, 6 strat), Zyskowski 8 (2x3), Witliński 6 (10 zb.), Barnes 5 (1x3), Musiał 0.

Żółto-czarni prowadzą w serii półfinałowej 2:0 po dwóch domowych meczach w Ergo Arenie i są już o krok od awansu do wielkiego finału. Teraz seria przenosi się do Wrocławia, a mecz numer trzy odbędzie się w legendarnej wrocławskiej Hali Stulecia.
W meczu numer 1 Trefl dość pewnie zwyciężył 78:54, a kluczem do zwycięstwa była świetna obrona sopocian - 54 stracone punkty to najlepszy defensywny wynik żółto-czarnych w obecnych rozgrywkach.

Trefl Sopot - Śląsk Wrocław 78:54. Przypomnij sobie, jak wyglądał pierwszy mecz serii i wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Mecz numer dwa to kolejne zwycięstwo Trefla 88:70 i kolejny pokaz solidnej defensywy. Do tego Trefl dołożył 13 celnych rzutów z dystansu, co sprawia, że jest już o jeden krok od awansu do finału Orlen Basket Ligi.

Trefl Sopot - Śląsk Wrocław 88:70. "Demolka" dzięki trójkom i defensywie. Oceń koszykarzy i trenera

W przypadku zwycięstwa Trefla poznamy już finałową parę, jak i drużyny walczące o 3. miejsce. W ostatni czwartek King Szczecin pokonał na wyjeździe PGE Spójnię Stargard 88:75 i tym samym wygrał serię półfinałową 3:0. Sopocianie, jeśli dzisiaj pokonają Śląsk, awansują do finału, a całą serię walki o złoty medal rozpoczną od dwóch starć w Ergo Arenie. W przypadku porażki, w poniedziałek, 27 maja o godz. 20 żółto-czarnych czeka mecz numer cztery w serii półfinałowej we Wrocławiu.
- Najważniejsze w tym wszystkim moim zdaniem jest to, że mamy dobrą chemię między sobą. Czasami, kiedy mamy dzień wolny, idziemy razem na kolację czy na kręgle. Ważne po prostu jest to, aby uzyskać więź ze wszystkimi i myślę, że to bardzo ważny aspekt, który mamy w tej drużynie. Czuję, że to jest to, co tworzy z nas zgrany kolektyw - mówił w rozmowie z nami, Paul Scruggs, koszykarz Trefla.

Paul Scruggs zdradził największą siłę. Przeczytaj wywiad z obwodowym Trefla

Trefl walczy o awans do wielkiego finału, co pozwoliłoby drużynie ułatwić starania o grę w europejskich pucharach. O aspektach finansowych mówi w najnowszym wywiadzie na naszym portalu prezes Trefla SA, Kazimierz Wierzbicki.

Kazimierz Wierzbicki: Walczymy o wyższe budżety. Przeczytaj wywiad z prezesem Trefla SA

W pierwszych dwóch meczach ważnymi elementami gry, które były na korzyść Trefla były celne rzuty za 3 punkty (Trefl - 18, Śląsk - 9), liczba strat (Trefl - 18, Śląsk - 33), a także zbiórki (Trefl - 93, Śląsk - 72).

W czterech bezpośrednich starciach pomiędzy tymi zespołami trzy razy triumfowali sopocianie, a raz górą byli wrocławianie.
Pierwszy mecz tych drużyn w sezonie zasadniczym we Wrocławiu zakończył się wygraną sopocian. Żółto-czarni w grudniu 2023 roku tuż przed świętami Bożego Narodzenia pokonali w Hali Orbita Śląsk 87:66. 29 punktów w tamtym starciu zdobył dla Trefla Andy Van Vliet .

Teraz mamy jednak do czynienia z dwoma innymi zespołami - Śląsk prowadzony jest przez trenera Miodraga Rajkovicia , który zastąpił na tym stanowisku Jacka Winnickiego. Ponadto, tak jak wspominaliśmy wcześniej dzisiejsza rywalizacja odbędzie się w legendarnej Hali Stulecia we Wrocławiu.

Śląsk Wrocław - Trefl Sopot 66:87. Sprawdź, jak wyglądała droga żółto-czarnych do ostatniego zwycięstwa we Wrocławiu

Pierwsza "5" Śląska Wrocław: Nunez (Śląsk Wrocław), Gravett (Śląsk Wrocław), Klassen (Śląsk Wrocław), Parakhouski (Śląsk Wrocław), 35 Nizioł.

Dwie zmiany w porównaniu z meczami w Sopocie - w wyjściowej piątce miejsce Gołębiowskiego (Śląsk Wrocław) i Mileticia (Śląsk Wrocław) zajmują Nizioł i Parakhouski (Śląsk Wrocław).
Pierwsza "5" Trefla Sopot: Scruggs (TREFL Sopot), Best (TREFL Sopot), Varadi (TREFL Sopot), Groselle (TREFL Sopot), Van Vliet.

Sopocianie bez żadnych zmian w pierwszej piątce w porównaniu z meczami w Ergo Arenie.
Początek meczu w Hali Stulecia już za kilka chwil. Przypomnijmy w przypadku wygranej Trefla sopocianie awansują do wielkiego finału Orlen Basket Ligi. Zwycięstwo gospodarzy sprawia natomiast, że w poniedziałek o godz. 20 czeka nas mecz numer cztery we Wrocławiu.
Dzisiejsze spotkanie we Wrocławiu sędziować będą Tomasz Trawicki, Adam Wierzman i Michał Sosin.
We wrocławskiej Hali Stulecia jest obecna grupa kibiców Trefla.
1'
POCZĄTEK PIERWSZEJ KWARTY. Śląsk w czarnych strojach, Trefl na żółto.
1'
Parakhouski (Śląsk Wrocław) zablokowany przez Groselle'a (TREFL Sopot).
za 2 punkty
1'
[2:0] 2 punkty spod kosza zdobywa Parakhouski (Śląsk Wrocław).
za 2 punkty
1'
[2:2] 2 punkty zdobywa Van Vliet (TREFL Sopot).
2'
Parakhouski (Śląsk Wrocław) traci piłkę, w kontrze nie trafia Scruggs (TREFL Sopot).
za 2 punkty
2'
[4:2] 2 punkty floaterem zdobywa Nizioł i jest do tego faulowany (Śląsk Wrocław).
za 1 punkt
2'
[5:2] Rzut wolny trafia Nizioł (Śląsk Wrocław).
2'
Groselle (TREFL Sopot) traci piłkę w ataku.
2'
Gravett (Śląsk Wrocław) niecelnie za trzy punkty.
za 2 punkty
3'
[5:4] 2 punkty z półdystansu zdobywa Scruggs (TREFL Sopot).
3'
Parakhouski (Śląsk Wrocław) nie trafia spod kosza, Van Vliet nie trafia z dystansu.
za 3 punkty
4'
[8:4] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Klassen (Śląsk Wrocław).
za 3 punkty
4'
[8:7] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Scruggs (TREFL Sopot).
4'
Gravett (Śląsk Wrocław) faulowany w akcji rzutowej przez Scruggsa (TREFL Sopot). Dwa rzuty wolne dla rozgrywającego Śląska.
wolne (tylko 1 trafiony)
4'
[9:7] Tylko jeden rzut wolny trafia Gravett (Śląsk Wrocław).
4'
Teraz umiejętnie faul przy rzucie Gravetta (Śląsk Wrocław) wymusił Best (TREFL Sopot). Dwa rzuty wolne dla Kanadyjczyka.
wolne (trafione oba)
4'
[9:9] Best (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
5'
Nunez (Śląsk Wrocław) nie trafia rzutu z dystansu.
za 2 punkty
5'
[11:9] 2 punkty po alley-oopie zdobywa Nizioł (Śląsk Wrocław).
za 3 punkty
5'
[11:12] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Best (TREFL Sopot).
6'
[13:12] Klassen (Śląsk Wrocław) wykorzystuje oba rzuty wolne.
6'
Na boisku pojawili się m.in. Miletić (Śląsk Wrocław), Barnes (TREFL Sopot), czy Kulvietis (Śląsk Wrocław).
6'
Best (TREFL Sopot) niecelnie z półdystansu.
6'
Miletić (Śląsk Wrocław) nie trafił spod kosza.
6'
Barnes (TREFL Sopot) niecelnie za trzy punkty.
6'
Witliński (TREFL Sopot) fauluje Mileticia (Śląsk Wrocław), co jest piątym przewinieniem Trefla w tej kwarcie, przez co serbski center wykona za chwilę dwa rzuty wolne.
6'
[15:12] Miletić (Śląsk Wrocław) wykorzystuje oba rzuty wolne.
7'
Piąty faul w kwarcie także Śląska - Gołębiowski (Śląsk Wrocław) faulował Besta (TREFL Sopot) i Kanadyjczyk wykona dwa rzuty wolne.
7'
[15:14] Best (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne i zmienia go obecnie Schenk.
7'
Gołębiowski (Śląsk Wrocław) nie trafia z dystansu, w odpowiedzi niecelnie Schenk (TREFL Sopot).
7'
Barnes (TREFL Sopot) fauluje Mileticia (Śląsk Wrocław), kolejne rzuty wolne.
7'
[16:14] Tylko jeden rzut wolny trafia Miletić (Śląsk Wrocław).
8'
Zębski (Śląsk Wrocław) zablokowany efektownie przez Scruggsa (TREFL Sopot).
8'
Sporo chaosu w ataku w ostatnich akcjach z obu stron.
8'
Klassen (Śląsk Wrocław) nie trafia z dystansu, a następnie popełnia przewinienie na Scruggsie (TREFL Sopot).
8'
[16:16] Scruggs (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
9'
[18:16] 2 punkty zdobywa Wiśniewski (Śląsk Wrocław).
9'
Kolejny efektowny blok w obronie Scruggsa (TREFL Sopot), a następnie z półdystansu niecelnie Zyskowski (TREFL Sopot).
9'
Wiśniewski (Śląsk Wrocław) zablokowany przez Scruggsa (TREFL Sopot), który ma trzeci blok w tej kwarcie na swoim koncie.
za 2 punkty
10'
[18:18] 2 punkty spod kosza zdobywa Schenk (TREFL Sopot).
10'
Błąd kroków Wiśniewskiego (Śląsk Wrocław).
10'
Dobra obrona Gołębiowskiego (Śląsk Wrocław), który wymusił stratę piłki Schenka (TREFL Sopot).
za 2 punkty
10'
[20:18] 2 punkty spod kosza zdobywa Gravett (Śląsk Wrocław).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. ŚLĄSK - TREFL 20:18 .
10'
Oba zespoły nerwowo rozpoczęły to spotkanie. Sopocianie szybko wypracowali sobie przewagę w zbiórkach (15:8), ale mają słabą skuteczność z gry (5/16, Śląsk - 6/16). Obie drużyny mają też problemy w rzutach z dystansu - Śląsk - 1/7, Trefl - 2/8.
10'
Po stronie Śląska po 5 punktów mają Klassen (Śląsk Wrocław) i Nizioł. W zespole Trefla najlepsi są Best (TREFL Sopot) i Scruggs (TREFL Sopot), autorzy 7 punktów. Scruggs (TREFL Sopot) ma także na swoim koncie trzy bloki
11'
POCZĄTEK DRUGIEJ KWARTY.
za 3 punkty
11'
[20:21] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty po podaniu Scruggsa zdobywa Schenk (TREFL Sopot).
11'
Best (TREFL Sopot) fauluje pod koszem Mileticia (Śląsk Wrocław), ale nie przy akcji rzutowej.
za 2 punkty
11'
[22:21] 2 punkty spod obręczy zdobywa Zębski (Śląsk Wrocław).
za 2 punkty
11'
[22:23] 2 punkty półhakiem zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
za 2 punkty
12'
[24:23] 2 punkty po dobitce zdobywa Miletić (Śląsk Wrocław).
12'
Miletić (Śląsk Wrocław) fauluje Groselle'a (TREFL Sopot) w walce podkoszowej.
12'
Trefl dwukrotnie niecelnie, a następnie faul przy zbiórce popełnił Witliński (TREFL Sopot).
13'
Nunez (Śląsk Wrocław) nie trafia z półobrotu z półdystansu.
za 2 punkty
13'
[24:25] 2 punkty spod kosza zdobywa Witliński (TREFL Sopot).
13'
Best (TREFL Sopot) fauluje Kolendę (Śląsk Wrocław), co jest trzecim przewinieniem w tym meczu Kanadyjczyka.
13'
Parakhouski (Śląsk Wrocław) faulowany pod koszem przez Van Vlieta.
13'
Kolejny niecelny rzut za trzy punkty Śląska, następnie przy zbiórce faulował Nunez (Śląsk Wrocław).
14'
Strata w ataku Schenka (TREFL Sopot).
14'
Śląsk z trzema niecelnymi rzutami z rzędu w ataku, co kończy się przewinieniem Parakhouskiego (Śląsk Wrocław).
14'
Rzuty za trzy punkty: Śląsk 1/10 (10%), Trefl 3/10 (30%).
14'
Nunez (Śląsk Wrocław) fauluje Van Vlieta, piąte przewinienie Śląska w tej kwarcie, dwa rzuty wolne dla Belga.
14'
Van Vliet nie trafia obu rzutów wolnych.
za 2 punkty
15'
[26:25] 2 punkty zdobywa Nunez (Śląsk Wrocław).
15'
Scruggs (TREFL Sopot) traci piłkę w ataku, a następnie fauluje Gołębiowskiego (Śląsk Wrocław).
15'
Niecelny wsad Nuneza (Śląsk Wrocław).
za 2 punkty
15'
[26:27] 2 punkty po dobitce spod kosza zdobywa Witliński (TREFL Sopot).
czas
15'
Przerwa na żądanie (Śląsk Wrocław).
za 3 punkty
16'
[29:27] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Nizioł (Śląsk Wrocław).
16'
Kolenda (Śląsk Wrocław) fauluje Witlińskiego (TREFL Sopot), dwa rzuty wolne dla zawodnika Trefla.
16'
Witliński (TREFL Sopot) nie trafia żadnego z dwóch rzutów wolnych.
za 2 punkty
16'
[31:27] 2 punkty po penetracji pod kosz zdobywa Kolenda (Śląsk Wrocław).
17'
Niecelne rzuty z dystansu Scruggsa (TREFL Sopot) i Van Vlieta.
za 2 punkty
17'
[31:29] 2 punkty zdobywa Barnes (TREFL Sopot).
17'
Nunez (Śląsk Wrocław) niecelnie za trzy punkty.
18'
W odpowiedzi niecelnie Scruggs (TREFL Sopot), a następnie piłkę w ataku gubi Zębski (Śląsk Wrocław).
czas
18'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot).
za 2 punkty
18'
[31:31] 2 punkty zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
18'
Kolenda (Śląsk Wrocław) niecelnie z dystansu.
za 3 punkty
18'
[31:34] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Varadi (TREFL Sopot).
czas
18'
Przerwa na żądanie (Śląsk Wrocław). Szybka reakcja na mini serię punktową Trefla (7:0) trenera Rajkovicia.
19'
Zyskowski (TREFL Sopot) fauluje Kulvietisa (Śląsk Wrocław), piąty faul Trefla w tej kwarcie, dwa rzuty wolne dla gracza Śląska.
19'
[33:34] Kulvietis (Śląsk Wrocław) wykorzystuje oba rzuty wolne.
19'
Varadi (TREFL Sopot) nie trafia z dystansu.
19'
W odpowiedzi nieskutecznie z półdystansu Gołębiowski (Śląsk Wrocław).
19'
Groselle (TREFL Sopot) nieskutecznie spod kosza.
20'
Kulvietis (Śląsk Wrocław) nie trafia za trzy.
20'
Niecelny floater Zyskowskiego (TREFL Sopot).
20'
Groselle (TREFL Sopot) fauluje Gravetta (Śląsk Wrocław), dwa rzuty dla gracza Śląska.
20'
[35:34] Gravett (Śląsk Wrocław) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
20'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot). Równo 24 sekundy do końca pierwszej połowy spotkania.
20'
Na boisku dzisiaj po raz pierwszy po stronie Trefla pojawia się Musiał (TREFL Sopot).
20'
Zębski (Śląsk Wrocław) fauluje Scehnka, 6 sekund do końca pierwszej połowy.
20'
[35:36] Schenk (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
Gołębiowski (Śląsk Wrocław) nie trafia rzutu z dwunastu metrów na koniec kwarty. KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ŚLĄSK - TREFL 35:36.
20'
Trefl wygrał drugą kwartę 18:15, ma przewagę na zbiórce 29:18, ale zdecydowanie jest to dla nich najtrudniejsze spotkanie tej serii. Oglądamy w tym meczu wiele walki z obu stron, wiele przewinień i liczymy na podobne emocje w drugiej połowie rywalizacji.
20'
Po stronie Śląska 8 punktów na koncie ma Nizioł, który jest najlepszym strzelcem tego spotkania po pierwszej połowie.

Natomiast po stronie Trefla po 7 punktów zdobyli: Schenk (TREFL Sopot), Best (TREFL Sopot) i Scruggs (TREFL Sopot), który ma na swoim koncie także 5 zbiórek i 3 bloki.

Osiem zbiórek, w tym cztery w ataku w pierwszej połowie zapisał na swoim koncie Witliński (TREFL Sopot).
21'
POCZĄTEK TRZECIEJ KWARTY.
za 2 punkty
21'
[37:36] 2 punkty wsadem po przechwycie zdobywa Nunez (Śląsk Wrocław).
21'
Trzecia niecelna próba z dystansu Trefla w tej kwarcie.
za 3 punkty
22'
czas
22'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot). Szybka reakcja trenera Tabaka na słaby początek drugiej połowy.
22'
Cztery punkty przewagi to najwyższa przewaga w tym meczu, gdzie mieliśmy też już 14 zmian prowadzenia.
22'
Best (TREFL Sopot) niecelnie z półdystansu, a następnie piłkę przechwytuje Varadi (TREFL Sopot).
za 3 punkty
22'
[40:39] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Varadi (TREFL Sopot).
23'
Klassen (Śląsk Wrocław) niecelnie z półdystansu.
23'
Niecelnie Scruggs (TREFL Sopot), nieskutecznie dobija Groselle (TREFL Sopot).
za 2 punkty
23'
[42:39] 2 punkty zdobywa Gravett (Śląsk Wrocław).
23'
Groselle (TREFL Sopot) wypadł z piłką poza linię końcową.
24'
24'
W odpowiedzi niecelnie Scruggs (TREFL Sopot).
za 3 punkty
24'
[45:39] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gołębiowski (Śląsk Wrocław).
24'
Groselle (TREFL Sopot) nie trafia z półdystansu.
24'
Strata w ataku Śląska.
25'
Kolejna nieskuteczna akcja po stronie Trefla.
za 3 punkty
25'
[48:39] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gołębiowski (Śląsk Wrocław). Druga trójka z rzędu Polaka.
za 2 punkty
25'
[50:39] 2 punkty wsadem po kontrze zdobywa Nizioł (Śląsk Wrocław).
czas
25'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot). Fatalne wejście w drugą połowę Trefla, który w trzeciej kwarcie przegrywa aż 3:15 i przez to gospodarze pierwszy raz w tym meczu mają dwucyfrową przewagę. Trener Tabak wykorzystał już swoją drugą przerwę na żądanie w tej połowie - została mu jeszcze jedna.
za 2 punkty
26'
[50:41] 2 punkty zdobywa Witliński (TREFL Sopot).
za 3 punkty
26'
[53:41] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gołębiowski (Śląsk Wrocław). Trzecia celna trójka skrzydłowego Śląska w tej kwarcie.
26'
Schenk (TREFL Sopot) nie trafia z dystansu.
27'
Best (TREFL Sopot) przechwytuje piłkę, a następnie jest faulowany przez Gravetta (Śląsk Wrocław).
27'
Best (TREFL Sopot) nie trafia rzutu z półdystansu.
27'
Nunez (Śląsk Wrocław) w odpowiedzi również niecelnie.
za 2 punkty
28'
[53:43] 2 punkty zdobywa Schenk (TREFL Sopot).
28'
Zyskowski (TREFL Sopot) fauluje przy rzucie z półdystansu Kulvietisa (Śląsk Wrocław).
28'
[55:43] Kulvietis (Śląsk Wrocław) wykorzystuje oba rzuty wolne.
28'
Strata Schenka (TREFL Sopot), a następnie Best (TREFL Sopot) fauluje przy rzucie Gołębiowskiego (Śląsk Wrocław), co jest jego czwartym przewinieniem w tym meczu.
28'
Gołębiowski (Śląsk Wrocław) nie trafia żadnego z rzutów wolnych.
29'
Faul w ataku Barnesa (TREFL Sopot).
29'
Nizioł niecelnie za trzy punkty.
za 3 punkty
29'
[55:46] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Barnes (TREFL Sopot).
29'
Nieporozumienie pomiędzy Gołębiowskim (Śląsk Wrocław) a Kulvietisem (Śląsk Wrocław) i strata Śląska w ataku.
30'
Ruchoma zasłona w ataku Witlińskiego (TREFL Sopot).
za 2 punkty
30'
[57:46] 2 punkty spod kosza zdobywa Miletić (Śląsk Wrocław).
30'
Schenk (TREFL Sopot) traci piłkę w ataku.
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. ŚLĄSK - TREFL 57:46.
30'
Trzecią kwartę gospodarze wygrali 22:10, nakręcając się dobrą obroną i kolejnymi celnymi rzutami. Trzy trójki w tej części gry trafił Gołębiowski (Śląsk Wrocław), który poniósł zespół do walki.

Sopocianie po 30 minutach mają na swoim koncie jedynie 6 asyst, co jest jednym z ich najsłabszych wyników w tym sezonie.
31'
POCZĄTEK CZWARTEJ KWARTY .
31'
Miletić (Śląsk Wrocław) nieskutecznie z dystansu.
31'
Nieudana akcja Trefla w ataku.
za 3 punkty
31'
[60:46] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Miletić (Śląsk Wrocław).
za 2 punkty
32'
[60:48] 2 punkty zdobywa Zyskowski (TREFL Sopot). Jego pierwsze punkty w tym meczu.
32'
Gołębiowski (Śląsk Wrocław) tym razem nie trafia z dystansu.
za 2 punkty
32'
[62:48] 2 punkty po przechwycie zdobywa Klassen (Śląsk Wrocław).
33'
Niecelnie z dystansu Schenk (TREFL Sopot).
33'
Miletić (Śląsk Wrocław) również nieskutecznie.
za 3 punkty
33'
[62:51] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zyskowski (TREFL Sopot).
czas
33'
34'
Zębski (Śląsk Wrocław) nie trafia z dystansu, a następnie Miletić (Śląsk Wrocław) sfaulował Groselle'a (TREFL Sopot).
34'
Miletić (Śląsk Wrocław) efektownie blokuje Groselle'a (TREFL Sopot).
34'
Zębski (Śląsk Wrocław) nieskutecznie z dystansu.
za 2 punkty
35'
[62:53] 2 punkty zdobywa Schenk (TREFL Sopot).
za 2 punkty
35'
[64:53] 2 punkty spod kosza zdobywa niepilnowany Zębski (Śląsk Wrocław).
35'
Barnes (TREFL Sopot) nieskutecznie z dystansu, a następnie piłkę w ataku traci Śląsk.
za 2 punkty
35'
[64:55] 2 punkty po wsadzie zdobywa Best (TREFL Sopot).
za 2 punkty
36'
[64:57] 2 punkty spod kosza zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
za 2 punkty
37'
[66:57] 2 punkty zdobywa Gołębiowski (Śląsk Wrocław).
za 3 punkty
37'
[66:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Varadi (TREFL Sopot).
za 2 punkty
37'
[68:60] 2 punkty zdobywa Nunez (Śląsk Wrocław).
za 3 punkty
37'
37'
Faulowany przy zasłonie Miletić (Śląsk Wrocław). Trefl nadrabia straty, a do końca spotkania nieco ponad trzy minuty.
schodzi za faule
37'
Best (TREFL Sopot) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu. Zmienia go na parkiecie Scruggs. Kanadyjczyk zdobył 9 punktów w dzisiejszym meczu.
za 3 punkty
38'
[71:63] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Nunez (Śląsk Wrocław).
za 2 punkty
38'
[71:65] 2 punkty zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
38'
Miletić (Śląsk Wrocław) nieskutecznie spod kosza.
za 3 punkty
38'
[71:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Varadi (TREFL Sopot). 12 punktów na koncie Węgra.
czas
38'
Przerwa na żądanie (Śląsk Wrocław). Trefl sukcesywnie nadrabia straty, a do końca spotkania jeszcze ponad dwie minuty.
38'
Kibice końcówkę spotkania we Wrocławiu oglądają na stojąco.
39'
Dobra pomoc w obronie Van Vlieta, strata w ataku Gravetta. Decyzja będzie jeszcze sprawdzana przez arbitrów.
39'
Sędziowie wciąż oglądają powtórki ostatniej akcji.
39'
Decyzja podtrzymana, piłka dla Trefla, 1:58 do końca czwartej kwarty.
39'
Parakhouski (Śląsk Wrocław) fauluje pod koszem Groselle'a (TREFL Sopot), dwa rzuty dla centra Trefla.
39'
Groselle (TREFL Sopot) nie trafia ani jednego rzutu wolnego.
39'
Nieskutecznie Gravett (Śląsk Wrocław), a następnie Nizioł fauluje Scruggsa (TREFL Sopot).
39'
Van Vliet nieskutecznie z dystansu.
za 3 punkty
40'
[74:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Nizioł (Śląsk Wrocław). 46,2 sekundy do końca spotkania.
czas
40'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot). Trener Tabak wykorzystuje swój ostatni czas na żądanie.
za 2 punkty
40'
[76:68] 2 punkty po przechwycie i kontrze zdobywa Gołębiowski (Śląsk Wrocław).
40'
Varadi (TREFL Sopot) nieskutecznie z dystansu, piłka dla Śląska.
40'
Tym razem piłkę w ataku traci Śląsk. 28,1 sekundy do końca czwartej kwarty.
40'
Miletić (Śląsk Wrocław) fauluje Van Vlieta, niespełna 20 sekund do końca.
za 2 punkty
40'
[76:70] 2 punkty zdobywa Scruggs (TREFL Sopot).
40'
Scruggs (TREFL Sopot) fauluje Gravetta (Śląsk Wrocław), Trefl wciąż poniżej limitu przewinień w tej kwarcie.
40'
Kolejny faul Scruggsa (TREFL Sopot) na Gravettcie (Śląsk Wrocław), dwa rzuty wolne dla gracza Śląska, 4,9 sekundy do końca meczu.
40'
Gravett (Śląsk Wrocław) nie trafia żadnego z dwóch rzutów wolnych.
40'
KONIEC MECZU. ŚLĄSK WROCŁAW - TREFL SOPOT 76:70.
40'
Trefl pomimo nadrobienia w czwartej kwarcie strat do trzech punktów nie zdołał doprowadzić do remisu, a następnie zakończyć tej serii. Kluczowym graczem spotkania był Gołębiowski (Śląsk Wrocław), zdobywca 13 punktów, w tym dwóch po przechwycie po timeoucie dla Trefla na 46 sekund przed końcem.
40'
Mecz numer cztery w tej serii odbędzie się w poniedziałek, 27 maja o godz. 20 w Hali Orbita. W rywalizacji do trzech zwycięstw Trefl wciąż prowadzi, ale już tylko 2:1.

25 maja 2024, godz. 15:00