Spóźniona pogoń w Słupsku

Marta, jag.
29 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Koszykarzom Trefla nie służą derby. W czwartej potyczce z drużyną z województwa pomorskiego w PLK podopieczni Karlisa Muiznieksa przegrali po raz trzeci z rzędu. Sopocianie pozwolili się zrewanżować Energi Czarnym Słupsk za mecz na inaugurację rozgrywek, gdyż ich pościg był spóźniony. Żółto-czarni przegrali na wyjeździe 80:81 (19:23, 14:28, 21:15, 26:15), tracąc decydujący punkt na dwie sekundy przed końcem gry!

ENERGA CZARNI: Brazelton 11 (1x3), Leończyk 10, Sroka 7, Harris 6 (1), Przybyszewski 4 oraz Cesnauskis 20 (4), Daniels 19, Żurawski 4, Pabian.

TREFL: Kuzmiskas 18, Kadziulis 12 (1), Stefański 9 (1), Hawkins 8, Kowalczuk oraz Kinnard 16 (2), Kitzinger 10 (2), Ratajczak 7, Malesa.

Na inaugurację rozgrywek Trefl pokonał Energę Czarnych 59:54. Potem derby już mu nie służyły. Przeszły przegrane w Gdyni 78:84 oraz u siebie z Polpharmą Starogard Gdański 57:61. Passa niepowodzeń nie została zakończona także w Słupsku.

Co więcej po słabej pierwszej połowie wydawało się, że sopoccy koszykarze nawet w Słupsku mocniej nie powalczą. Po 20 minutach przegrywali już osiemnastoma punktami (33:51).

Na drużyna fatalnie rzucała za 3 punkty. Zza linii 6,25 m. udało im się trafić tylko raz na 10 prób, a ogólnie z gry punktowali tylko 11 razy. Sopocianie wyraźnie przegrywali pod tablicami i w statystyce asyst aż 2:13.

Druga połowa rozpoczęła się jednak świetną serią Trefla, który pierwsze cztery minuty po zmianie stron wygrał 15:4 i zniwelował straty do 48:55. Goście zostali wówczas nieoczekiwanie powstrzymani, bo przewinienie techniczne otrzymała... ławka rezerwowych.

Czarni znów odzyskali wigor, gdyż oba wolne wykorzystał Mantas Cesnauskis, a gdy słupszczanie po tych rzutach otrzymali piłkę z boku to przeprowadzili akcję, którą "trójką" zwieńczył Alex Harris. Tym samym miejscowi znów odskoczyli na 60:48. Z 12-punktową przewagą zakończyli też trzecią kwartę (66:54).

Trefl powrócić do walki o zwycięstwo, gdyż ostatnią odsłonę gry zaczął tak jak trzecią. Sopocianie w ciągu czterech minut zredukowali straty o połowę do 64:70.

Mecz niejako od nowa rozpoczął się po akcji 2+1 Łukasza Ratajczaka. W 38. minucie był remis 78:78! Po chwili Chris Daniels wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 79:78 po jednym z dwóch udanych wolnych.

Tym samym otworzyła się szansa przed sopocianami. Na 24 sekundy przed końcem sfaulowany został Marcin Stefański. Jego wolne były skuteczne i zrobiło się 80:79 dla gości.

Igors Miglinieks wziął czas. Mimo to wydawało się, że koszykarze Czarnych niezbyt uważnie słuchali szkoleniowca. Ostatnią akcję mogli grać do końca, ale wydawało się, że nie mają na nią pomysłu. Cesnauskis zdecydował się w końcu na rzut za trzy, przy którym był faulowany!

Przewinienie Cliffa Hawkinsa dało Litwinowi trzy rzuty wolne. Wykorzystał z nich dwa i tym samym zapewnił zwycięstwo Enerdze Czarnym. Ostatnia próba Ratajczaka pod dużą presją brakującego czasu nie mogła już odwrócić wyniku.

Treflowi nie pozostaje nic innego jak niepowodzenie z derbów odbić sobie w najbliższej kolejce w równie prestiżowym meczu. W niedzielę, 3 stycznia w Sopocie stawi się Anwil Włocławek. Początek gry o godzinie 18.00. W naszym typerze już można obstawiać wynik tego spotkania.

Pozostałe wyniki 14. kolejki:
Asseco Prokom Gdynia - Znicz Jarosław 104:92 (20:31, 18:19, 36:17, 30:25)
; Polonia Azbud Warszawa - AZS Koszalin 73:82 (15:23, 13:17, 19:17, 26:25); Polpharma Starogard Gdański - Sportino Inowrocław 74:58 (17:10, 16:15, 26:10, 15:23); Kotwica Kołobrzeg - PBG Basket Poznań 67:70 (14:12, 19:14, 20:20, 14:24); Anwil Włocławek - Polonia 2011 Warszawa 87:78 (18:25, 25:15, 26:21, 18:17); PGE Turów Zgorzelec - Stal Stalowa Wola 89:74 (17:23, 27:11, 27:20, 18:20).
Marta, jag.

Opinie (58) 2 zablokowane

• (10)

szkoda, oglądałem na żywo on-line "akcja po akcji", walczyli do końca ale się nie udało. Szkoda, czemu Hawkins faulował przy rzucie za 3pkt? Dwa z trzech osobistych wykorzystał Cesnauskas i pozamiatane. A zaraz trzy kolejne ciężkie mecze...

• 13 1

• szkoda bardzo tego faulu, nie wiem jak wyglądała sytuacja ale oglądając przez internet mam wrażenie, że było to po prostu głupie zachowanie

• 4 2

• (5)

chciałbym zobaczyć ten faul Hawkinsa, z opisów na necie wynika, ze to jakiś bezsensowny faul, Cesnauskis nie miał w ogóle miejsca na dobry rzut, po cholerę go w takiej sytuacji faulował...???!! Szkoda pechowej porazki po takiej pogoni, a moze być niestety gorzej, anwil, Turów i asseco. No nic wierzymy dalej!

• 5 0

• (4)

liczę na mobilizację z Anwilem i dobry mecz, z relacji wynika, że Stefan gra dobre zawody i nawet trójkę rzucił.

• 6 3

• (1)

wielkie osiągnięcie Stefana! nawet trójkę rzucił!!

• 4 0

• naprawdę? to będzie świętowanie w TREFLU!

• 3 1

• (1)

a ktory to Stefan?

• 0 1

• Stefański

• 1 0

• "Gospodarze w swojej ostatniej akcji w 2009 roku otrzymali spóźniony świąteczny prezent od Cliffa Hawkinsa, który w idiotyczny sposób sfaulował Mantasa Cesnauskisa, przy jego próbie rzutu zza linii 6,25." (koszykowka.net)
      Brak słów, po cholerę faulował na niespełna 3 sek przed końcem meczu w taki sposób?? Nie mogę tego zrozumieć! On nie miał czystego rzutu, na 99% by nie trafił i byłoby pieknę zwycięstwo... Ten Hawkins od początku mi nie leżał. No trudno, szkoda :(

• 0 4

• faul był (1)

ale to nie było przy rzucie ( widziałem całą akcję z 10m), nie szukam winy u sędziów że pzregraliśmy meczu ale spółka NOCHAL - CALIK w czasie całego meczu przechodzili samych siebie szczególnie pzrez faulu technicznym dla trenera TREFLA -

• 2 1

• oni zawsze

Zauważ, że właśnie ćmikiewicz,calik,zamojski zawsze sędziują dla gospodarzy, wszędzie.Dlatego kluby to wiedzą i to akceptują bo na wyjeździe powalczymy a u siebie mamy zawsze jednego z nich po swojej stronie

• (2)

zobaczymy jaki Sopot będzie żółto-niebieski po derbach, kibice Lechii zajmują sektor obok waszego.

• Koszykarze Trefla (5)

są bez wypłat za ostatnie dwa miesiące,nie wiadomo czy zagrają następny mecz. Gdzie jest pomoc od miasta!!!!!!!!!!

• 4 8

• miasta? śmieszne, wystarczy se przypomnieć jak miasto pomagało Asseco Prokomowi czy jeszcze Prokomowi Trefl Sopot- za hale nawet klub musiał płacić!

• 1 3

• "Gdzie jest pomoc od miasta!!!!!!!!!!"

Tam gdzie zwykle.

• 1 0

• rozdymane aspiracje kibiców i niektórych oficjeli (1)

Pozostanie w elidze to jest cel na 1szy sezon reaktywacji Trefla. Jakiekolwiek spekulacje nt. mistrzostwa czy też konkurencji z Asseco w bieżącym sezonie są niepoważne. Zrobili więcej niz od nich oczekiwano dzieki ambicji zawodników i profesjonalizmowi kadry.
    Mierz Siły na Zamiary.
    Brawo Trefl !!!

• 18 4

• dokładnie, celem drużyny na początku sezonu były jasne - utrzymanie. dopiero po dobrym początku zaczęto mówić o playoffach. według mnie i tak zajmujemy dobrą pozycję, playoffy raczej pewne i to mnie cieszy.

• 7 1

• Oto relacja ze strony Czarnych (14)

Wszyscy na hali zmartwili się, że nie przyjechali kibice z Sopotu, "wierni" Treflowi. Wolny sektor czekał na nich.

• 8 10

• żal

jaka gra takie kibicowanie

• 4 8

• (5)

link po proszę, ja tego na oficjalnej nie widzę. Jordan miał organizować wyjazd, a kilku chłopaków na pewno pojechało na mecz więc nie ściemniaj.

• 5 3

• oto link niedowiarku (4)

• 0 3

• (2)

18.12 Sprostowanie: jest 6 kibiców Trefla oraz prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

• 3 1

• (1)

8 minuta 15:14 – Daniels na boisku. Napływają kolejni kibice Trefla – już jest ich 12 (i 2 bębny)

• 3 0

• (Ożywił się sektor z kibicami z Sopotu – już 15).

• 4 0

• jak mówiłem, Jordan zorganizował wyjazd

• 3 0

• (6)

słyszałem, że Asseco Prokom daje klubowi kibica kasę na wyjazdy, prawda to?

• 2 6

• na Klub Kibica Asseco oczywiście

• 6 0

• my tu piszemy

o kibicach Trefla, a jutro bedziemy pisali o Asseco ,więc nie mieszaj tematów.

• 5 3

• (3)

tak jak większość klubów w Polsce-jak nie wszytskie.