Trefl Sopot - HydroTruck Radom 84:83. Wygrana koszykarzy w ostatniej sekundzie

Rzut Jeffa Robersona przesądził w ostatniej sekundzie przesądził o zwycięstwie Trefla Sopot w Ergo Arenie. fot. Piotr Hukało / trojmiasto.pl

Trefl Sopot wygrał w Ergo Arenie z HydroTruckiem Radom 84:83 (24:24, 19:26, 23:18, 18:15). O zwycięstwie przesądził rzut Jeffa Robersona w ostatniej sekundzie meczu. Wcześniej sopocianie nie mogli wyjść na prowadzenie przez niemal 25 minut. Pięciu koszykarzy Marcina Stefańskiego zakończyło spotkanie z dwucyfrowym wynikiem.

Medlock 20 (4x3), Leończyk 14, M. Kolenda 10 (2x3), Foulland 8 (11 zb.), Ayers 2 oraz Ł. Kolenda 14 (2x3), Roberson 11 (2x3), Kowalenko 5 (1x3)

HydroTruck Radom

Trotter 22 (4x3), Camphor 12, Mielczarek 12 (2x3), Lindbom 6 (1x3), Bogucki 4 (7 zb.) oraz Zegzuła 17 (5x3), Piechowicz 8 (2x3), Wątroba 2

Anwil Włocławek - Asseco Arka Gdynia 83:65. Relacja live, wideo, wystawianie ocen koszykarzom i trenerowi

Koszykarze Trefla Sopot mieli aż 11 dni przerwy od ostatniego meczu. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia rywalizowali na wyjeździe z Stelmetem Enea BC Zielona Góra.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Trefl Sopot 110:80 - relacja

Trefl Sopot wygrał dotąd osiem meczów i pięć przegrał, dzięki czemu przed spotkaniem lokuje się na szóstej pozycji.

Z kolei HydroTruck Radom zwyciężał w siedmiu meczach i w sześciu przegrywał. Przed niedzielnym starciem zajmuje 10. miejsce.
Mimo że Trefl Sopot gra u siebie, to w niedzielnym starciu zaprezentuje nowe, wyjazdowe stroje. Po spotkaniu będzie można je nabyć w klubowym sklepiku.

Trefl Sopot - HydroTruck Radom - zapowiedź

Najskuteczniejszym koszykarzem Trefla Sopot jest Carlos Medlock, który rzuca średnio 14,2 punktu w każdym meczu.

W drużynie gości, warto będzie obserwować Roda Camphora, który zdobywa średnio 16,5 punktu.
Trwa prezentacja obu drużyn
1'
Początek I kwarty.
[ICO]
1'
[0:3] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Trotten (HydroTruck Radom).
[ICO]
1'
[3:3] W podobny sposób odpowiada M. Kolenda
1'
Bogucki (HydroTruck Radom) traci piłkę
[ICO]
2'
[4:3] Tylko jeden rzut wolny trafia Leończyk (TREFL Sopot).
[ICO]
2'
[6:3] Leończyk spod kosza
[ICO]
2'
[6:6] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Trotter (HydroTruck Radom).
[ICO]
3'
[8:6] M. Kolenda w akcji indywidualnej
[ICO]
3'
[8:8] Lindbom w odpowiedzi
[ICO]
4'
[10:8] Foulland spod kosza
[ICO]
4'
[10:11] Mielczarek z prawego skrzydła. Szybkie tempo od początku starcia
4'
Błąd kozłowania Leończyka (TREFL Sopot)
[ICO]
5'
[10:13] Trotter po przechwycie
[ICO]
5'
[10:15] Mielczarek po kolejnym przechwycie Trottera
[ICO]
5'
[12:15] Leończyk "hakiem"
6'
M. Kolenda (TREFL Sopot) fauluje Mielczarka
[ICO]
6'
[12:16] Tylko jeden rzut wolny trafia Trotter (HydroTruck Radom).
[ICO]
7'
[15:16] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Medlock (TREFL Sopot).
7'
Lindbom (HydroTruck Radom) niecelnie z dystansu
[ICO]
7'
[18:16] Medlock z lewego półskrzydła. Wcześniej piłkę przechwycił M. Kolenda
8'
Mielczarek wygrywa walkę o pozycję z Leończykiem (TREFL Sopot). Piłka dla gości
[ICO]
8'
[18:19] Lindbom z prawego narożnika
[ICO]
9'
[18:21] Bogucki po minięciu Foullanda
9'
Roberson (TREFL Sopot) fauluje Lindboma (HydroTruck Radom)
[ICO]
9'
[18:22] Tylko jeden rzut wolny trafia Lindbom (HydroTruck Radom).
[ICO]
9'
[21:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Roberson (TREFL Sopot).
10'
Bogucki (HydroTruck Radom) nie trafia spod kosza
[ICO]
10'
[24:22] Kowalenko z niepilnowanej pozycji
[ICO]
10'
[24:24] 2 punkty zdobywa Zegzuła (HydroTruck Radom).
10'
Goście dwukrotnie rzucali, ale piłkę zebrał Roberson (TREFL Sopot). Na syrenie próbował jeszcze Ayers, ale również nieskutecznie
10'
Koniec I kwarty. Trefl Sopot remisuje z HydroTruckiem Radom 24:24.
11'
Początek II kwarty.
[ICO]
11'
[26:24] Ł. Kolenda wyprowadza Trefla na prowadzenie
[ICO]
11'
[26:26] Szybko odpowiada Piechowicz
[ICO]
11'
[26:29] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zegzuła (HydroTruck Radom).
11'
Nie trafia Kowalenko (TREFL Sopot)
[ICO]
12'
[26:31] Camphor dobija swój rzut
12'
Mielczarek fauluje Ayersa. Amerykanin został przypadkowo uderzony w twarz przez rywala i zszedł z boiska
[ICO]
13'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot).
[ICO]
13'
[29:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ł. Kolenda (TREFL Sopot).
[ICO]
14'
[31:31] Roberson w szybkiej kontrze
14'
Błąd kroków Zegzuły (HydroTruck Radom)
[ICO]
14'
[33:31] Medlock w akcji indywidualnej
[ICO]
14'
[33:33] Wątroba dobija rzut Piechowicza
[ICO]
15'
[35:33] Kowalenko z półdystansu
[ICO]
15'
[35:35] Camphor z czystej pozycji
15'
Złe podanie Leończyka (TREFL Sopot)
15'
Ofensywny faul Ł. Kolendy (TREFL Sopot)
[ICO]
16'
[35:37] Camphor z półdystansu
[ICO]
16'
[37:37] Roberson po minięciu rywala
[ICO]
16'
[37:39] Trotter z półdystansu
[ICO]
17'
[37:41] Camphor po złym podaniu Robersona
17'
Camphor (HydroTruck Radom) nie trafia z dystansu
17'
Roberson (TREFL Sopot) nie wykorzystuje 100-proc. sytuacji
[ICO]
17'
[37:44] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Piechowicz (HydroTruck Radom).
[ICO]
17'
17'
Trotter (HydroTruck Radom) zbiera, ale po chwili traci piłkę
18'
Ayers nie trafia z dystansu
[ICO]
18'
[39:44] Leończyk spod kosza
18'
Foulland (TREFL Sopot) faulowany przez Piechowicza (HydroTruck Radom)
[ICO]
19'
[42:44] Medlock z bardzo trudnej pozycji
[ICO]
19'
[42:47] Trotter z dystansu. Jeszcze był faulowany przez Medlocka
[ICO]
19'
[42:48] Rzut wolny trafia Trotter (HydroTruck Radom).
19'
Niedokładne podanie Robersona (TREFL Sopot)
[ICO]
20'
[42:50] Bogucki spod kosza
20'
Błąd kroków Ayersa
20'
Camphor (HydroTruck Radom) nie trafia z lewego narożnika
20'
Leończyk (TREFL Sopot) faulowany przy próbie rzutu za 3
[ICO]
20'
[ICO]
20'
[43:50] Tylko jeden rzut wolny trafia Leończyk (TREFL Sopot).
20'
Kowalenko (TREFL Sopot) przejął piłkę w ostatnich sekundach, ale nie zdążył oddać rzutu przed syreną
20'
Koniec II kwarty. Trefl Sopot przegrywa z HydroTruckiem Radom 43:50
[ICO]
W pierwszej kwarcie oba zespoły narzuciły szybkie tempo, dlatego przez znaczną jej część widzieliśmy wymianę ciosów. W drugiej partii do głosu częściej zaczęli dochodzić przyjezdni i szybko odskoczyli rywalom, ale gospodarze potrafili zniwelować stratę 5 punktów. Gdy później, ta wyniosła już 7 "oczek", żółto-czarnym ciężko było dogonić koszykarzy z Radomia.
[ICO]
Najskuteczniejszy w ekipie Trefla jest Medlock (TREFL Sopot) z 11 punktami. W ekipie gości najwięcej dotąd rzucił Trotter (HydroTruck Radom). Były gracz żółto-czarnych ma 15 "oczek" na koncie.
21'
Początek III kwarty.
21'
Camphor (HydroTruck Radom) fauluje Foullanda (TREFL Sopot)
21'
Foulland (TREFL Sopot) nie trafia rzutów wolnych
21'
Camphor (HydroTruck Radom) nie trafia z dystansu. Myli się też Foulland (TREFL Sopot)
[ICO]
22'
[43:53] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zygzuła (HydroTruck Radom).
[ICO]
22'
[45:53] Ayers z półdystansu
[ICO]
23'
[45:56] Zygzuła z prawego narożnika
[ICO]
23'
[47:56] M. kolenda w akcji indywidualnej
23'
Myli się Trotter (HydroTruck Radom)
[ICO]
24'
[49:56] Leończyk (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
24'
[51:56] Leończyk dobija rzut M. Kolendy
[ICO]
24'
[ICO]
25'
[53:59] 2 punkty zdobywa Foulland (TREFL Sopot).
[ICO]
25'
[53:62] Zyzguła po raz czwarty w tej kwarcie
[ICO]
25'
[55:62] Medlock z półdystansu
[ICO]
25'
[57:62] Leończyk po asyście Medlocka
26'
Mielczarek nie trafia
26'
Z dystansu myli się Ayers
27'
Medlock (TREFL Sopot) przechwytuje i po chwili jest faulowany przez Trottera (HydroTruck Radom)
[ICO]
27'
[59:62] 2 punkty zdobywa Medlock (TREFL Sopot).
27'
Efektowny blok Foullanda (TREFL Sopot)
[ICO]
27'
[59:64] Mielczarek w ostatniej sekundzie akcji
[ICO]
27'
[61:64] Foulland trafia i jest faulowany
27'
Foulland (TREFL Sopot) marnuje rzut wolny
28'
Nie trafia Mielczarek, po chwili myli się też Foulland (TREFL Sopot)
[ICO]
28'
[61:66] 2 punkty zdobywa Mielczarek (HydroTruck Radom).
[ICO]
29'
[64:66] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa M. Kolenda (TREFL Sopot).
29'
Z dystansu nie trafia Kowalenko (TREFL Sopot)
[ICO]
30'
[64:68] Camphor po minięciu RObersona
[ICO]
30'
[66:68] Ł. Kolenda przez ręce Zygzuły
30'
Przed syreną rzucali Ł. Kolenda (TREFL Sopot) i Foulland (TREFL Sopot), ale obaj nie trafili
30'
Koniec III kwarty. Trefl Sopot przegrywa z HydroTruckiem Radom 66:68
31'
Początek IV kwarty.
[ICO]
31'
[68:68] Znakomite zagranie Ł. Kolendy do Foullanda
31'
M. Kolenda (TREFL Sopot) zabiera piłkę Camphorowi (HydroTruck Radom)
[ICO]
32'
[68:70] Camphor z półdystansu
32'
Ł. Kolenda (TREFL Sopot) nie trafia z dystansu
33'
Fatalne podanie Zygzuły
33'
Piechowicz (HydroTruck Radom) przechwycił piłkę Medlockowi (TREFL Sopot)
[ICO]
33'
[68:73] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mielczarek (HydroTruck Radom).
[ICO]
34'
[71:73] Ależ trafienie Medlocka! Rzucił wysokim łukiem i jeszcze był faulowany
[ICO]
34'
[72:73] Rzut wolny trafia Medlock (TREFL Sopot).
[ICO]
34'
[72:75] Odpowiada Trotter
35'
Pierwszy nietrafiony rzut z gry Leończyka (TREFL Sopot). Po chwili myli sie Trotter (HydroTruck Radom)
[ICO]
35'
[72:77] Trotter z odchylenia
[ICO]
36'
[75:77] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kolenda (TREFL Sopot).
[ICO]
36'
[75:80] Piechowicz z lewego narożnika
36'
Leończyk (TREFL Sopot) przechwycił piłkę przy podaniu Boguckiego (HydroTruck Radom)
36'
Mielczarek fauluje Medlocka (TREFL Sopot)
[ICO]
36'
[76:80] Tylko jeden rzut wolny trafia Medlock (TREFL Sopot).
36'
Camphor (HydroTruck Radom) nie trafia z półdystansu
37'
Bogucki (HydroTruck Radom) fauluje Robersona (TREFL Sopot)
[ICO]
37'
[77:80] Tylko jeden rzut wolny trafia Robersona (TREFL Sopot).
38'
Bogucki (HydroTruck Radom) traci piłkę. Piłka dla gospodarzy
[ICO]
38'
[79:80] Ł Kolenda z prawego narożnika
38'
Przechyt Ł. Kolendy (TREFL Sopot), ale po chwili faulowany przez Camohora
39'
Ł Kolenda myli się z dystansu
39'
Bogucki (HydroTruck Radom) z kolejną stratą pod koszem rywala
39'
Nie trafia Medlock (TREFL Sopot)
40'
Lindbom (HydroTruck Radom) nie trafia zza łuku
[ICO]
40'
[81:80] Ł. Kolenda w akcji indywidualnej. To pierwsze prowadzenie Trefla w drugiej połowie
[ICO]
40'
Przerwa na żądanie (HydroTruck Radom). 36 sekund do końca
[ICO]
40'
Kibice oglądają końcówkę na stojąco
[ICO]
40'
[ICO]
40'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot). Do końca 8,7 sekundy
[ICO]
40'
[84:83] Roberson rzuca na syrenie i trafia!
40'
Koniec meczu. Trefl Sopot wygrywa z HydroTruckiem Radom 84:83.
[ICO]
Trefl Sopot długo szukał sposobu na objęcie prowadzenia, ale za każdym razem, gdy koszykarze zbliżali się do wyrównania, rywale odskakiwali. Choć strata wynosiła już 11 punktów, żółto-czarni odwrócili losy spotkania i po rzucie Łukasza Kolendy na pół minuty przed końcem, mieli korzystny wynik. Sprawę pokomplikował jednak Trotter (HydroTruck Radom). W ostatniej akcji meczu Łukasz Kolenda zmarnował rzut, ale piłka dotarła do Robersona (TREFL Sopot), który rzucił zza łuku i przy dźwięku syreny, dał zwycięstwo swojej drużynie.
[ICO]
Statystyki:
rzuty z gry: Trefl 32/58 (55 proc.) - HydroTruck 33/64 (51 proc.)
rzuty za 3: 11/23 (47 proc.) - 14/25 (56 proc.)

Wyniki 14 kolejki:

• Anwil Włocławek - ASSECO ARKA GDYNIA 83:65 (19:19, 27:22, 13:11, 24:13)
  • TREFL SOPOT - HydroTruck Radom 84:83 (24:24, 19:26, 23:18, 18:15)
  • Polpharma Starogard Gd. - King Szczecin 89:71 (15:19, 22:16, 23:17, 29:19)
  • PGE Spójnia Stargard - MKS Dąbrowa Górnicza 84:70 (21:25, 16:13, 22:9, 25:23)
  • BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Polski Cukier Toruń 85:72 (21:21, 25:14, 11:24, 28:13)
  • Śląsk Wrocław - Enea Astoria Bydgoszcz 90:88 (15:16, 19:23, 36:31, 20:18
  • Start Lublin - Legia Warszawa 79:84 (24:14, 13:19, 26:26, 16:25)
  • GTK Gliwice - Stelmet Enea BC Zielona Góra 74:83 (32:22, 13:22, 19:24, 10:15)

Opinie (20) 1 zablokowana

• Wow!

Brawo!

• 30 3

• Brawo, końcówka horror! Na szczęście z happy end'em :))))

• 30 3

• Super końcówka i zwycięski rzut!!!Brawo Trefl Sopot!!!

• 27 3

• druga polowa duzo lepsza, szczesvie tez potrzebne

Najbardziej podobal mi sie Lukasz Kolenda, poderwal druzyne do walki w drugiej polowie

• 17 2

• Koncówka ... (1)

jak zwykle nerwowa i tam gdzie zwykle ... yt/piohost SUPER wygrana ale co się dzieje z Ayers'em ??

• 10 1

• od kilku tygodni Ayers ma jakiś kryzys, to fakt

Problem większy jest taki, że gramy praktycznie ósemką w rotacji więc jak któryś z zawodników ma słabszy dzień lub jak Ayers klikanaście słabszych dni to realnie zostaje siódemka do grania a to już trochę słabo. Sprowadzeni gracze z I ligi oraz nasi wychowankowie grywają ostatnio takie epizody, że właściwie nie ma o czym mowić.

• 5 0

• Gd

Brawo Trefl! Super mecz. Walka do końca!

• 16 0

• Fuksem bo fuksem ale jest wygrana

Panowie, obrona do poprawy bo 50pkt straconych po połowie meczu to trochę za dużo. No i żeby Zegzuła mecz sezonu z 17pkt rozgrywał to zbytnia gościnność.
    Jakbyśmy tak twardo grali jak Radom przez cały mecz to można było uniknąć horroru w końcówce. Ale ważne, że szczęśliwie dla nas to wyszło

• 16 2

• Co za pech że Trefliki wygrały (4)

• 1 29

• (3)

Do spania!

• 15 1

• przez fart nie spadniecie z ligi i tyle waszego bo playoff nie dla was (2)