Koszykarze Trefla Sopot wreszcie wygrali. Pokonali TBV Start Lublin 77:75

W końcówce meczu Paweł Leończyk popisał się ważną zbiórką w ataku oraz celnym rzutem wolnym, który ustalił wynik na 77:75. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Koszykarze Trefla Sopot pokonali w Ergo Arenie TBV Start Lublin 77:75 (24:19, 20:21, 16:25, 17:10) czym sprawili sobie świetny prezent pod choinkę. Przerwali bowiem serię ośmiu meczów bez wygranej. Było to także debiutanckie zwycięstwo trenera Jukki Toijali. W żółto-czarnych barwach dobrze w pierwszym meczu wypadł Jermaine Flowers, nieco gorzej Sasa Zagorac. A akcję na wagę zwycięstwa wykonał Paweł Leończyk.

Leończyk 14 (8 zb.), Baker 13 (2x3, 6 as.), Taylor 8 (1x3), Milovanović 6 (10 zb.), Śmigielski 6 oraz Ł. Kolenda 15 (4x3), Flowers 9 (33x), Zagorac 6, Jeszke 0, Kulka 0

TBV Start Lublin

Thomasson 23 (1x3, 6 zb.), Upson 10, Washington 10 (1x3), Borowski 9 (3x3), Dutkiewicz 2 oraz Mirković 14 (3x3), Gaddefors 3 (1x3), Dziemba 2, Szymański 2, Gospodarek 0

Najlepszym prezentem pod choinkę dla koszykarzy Trefla byłoby przerwanie serii bez zwycięstwa. Sopocianie ulegli w ośmiu ostatnich meczach i są na dnie tabeli Energa Basket Ligi
W dzisiejszym meczu mają zadebiutować dwaj nowy, doświadczeni obcokrajowcy: Sasa Zagorac (TREFL Sopot) oraz Jermaine Flowers (TREFL Sopot). Ich pomoc ma okazać się zbawienna dla drużyny Jukki Toijali

PRZECZYTAJ ZAPOWIEDŹ MECZU TREFL - START
W sobotę grali koszykarze Arki Gdynia, którzy pokonali na własnym boisku AZS Koszalin 77:72

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU ARKA - AZS
We wtorek sopocki klub zakomunikował, że zakontraktował kolejnego zawodnika, Jermaine'a Flowersa
(TREFL Sopot)

PRZECZYTAJ O NOWYM AMERYKANINIE W TREFLU
[ICO]
W składzie Trefla brakuje Michała Kolendy, który ponownie ma problem ze stanem zapalnym piszczeli
Wyjściowy skład gospodarzy: 29 Leończyk (TREFL Sopot), 31 Milovanović (TREFL Sopot), 2 Taylor (TREFL Sopot), 4 Baker (TREFL Sopot), 5 Śmigielski (TREFL Sopot)
Wyjściowy skład gości: 5 Upson (TBV Start Lublin), 13 Borowski (TBV Start Lublin), 15 Washington (TBV Start Lublin), 7 Dutkiewicz (TBV Start Lublin), 32 Thomasson (TBV Start Lublin)
[ICO]
Minuta ciszy, aby uczcić pamięć górników, którzy zginęli podczas tragedii w kopalni w Czechach oraz ku czci poległych żołnierzy
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Startu
[ICO]
1'
[0:2] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Dutkiewicz (TBV Start Lublin).
[ICO]
2'
[2:2] 2 punkty spod kosza zdobywa 29 Leończyk (TREFL Sopot).
[ICO]
2'
[4:2] 2 punkty z kontry zdobywa 4 Baker (TREFL Sopot).
[ICO]
3'
[6:2] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 5 Śmigielski (TREFL Sopot).
[ICO]
4'
[8:2] 2 punkty spod kosza zdobywa 29 Leończyk (TREFL Sopot), do tego jest faulowany
[ICO]
4'
Przerwa na żądanie Dedka (TBV Start Lublin).
4'
Leończyk (TREFL Sopot) pudłuje wolnego
[ICO]
4'
[8:4] 2 punkty spod kosza zdobywa Upson (TBV Start Lublin).
[ICO]
4'
[10:4] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 2 Taylor (TREFL Sopot), do tego jest faulowany
[ICO]
4'
[11:4] Rzut wolny trafia 2 Taylor (TREFL Sopot).
[ICO]
5'
[13:4] 2 punkty z kontry zdobywa 5 Śmigielski (TREFL Sopot).
[ICO]
5'
na boisku debiutant Flowers (TREFL Sopot)
[ICO]
5'
[13:6] 2 punkty zdobywa Washington (TBV Start Lublin).
[ICO]
6'
Drugi debiutant Zagorac (TREFL Sopot) także już na boisku
[ICO]
6'
[15:6] 2 punkty z kontry zdobywa 29 Leończyk (TREFL Sopot).
[ICO]
7'
[15:8] 2 punkty z półdystansu zdobywa Thomasson (TBV Start Lublin).
[ICO]
7'
[15:10] 2 punkty wsadem zdobywa Thomasson (TBV Start Lublin).
[ICO]
7'
Przerwa na żądanie Toijali (TREFL Sopot).
[ICO]
7'
[15:12] 2 punkty wsadem po przechwycie zdobywa Thomasson (TBV Start Lublin).
[ICO]
8'
[18:12] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ł. Kolenda (TREFL Sopot).
[ICO]
8'
[ICO]
9'
[21:15] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mirković (TBV Start Lublin).
[ICO]
9'
[21:17] Mirković (TBV Start Lublin) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
10'
[21:19] Upson (TBV Start Lublin) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
10'
[24:19] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 24 Flowers (TREFL Sopot).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Gra Trefla może się podobać, kiedy sopocianie grają szybki. Jak tylko ustawiają się na połowie Startu pojawia się problem i straty. Mieliśmy już dwa debiuty w Treflu, na koniec kwarty za trzy punkty o tablice trafił jeden z nich, Flowers (TREFL Sopot).
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla Startu
[ICO]
11'
[26:19] 2 punkty z półdystansu zdobywa 17 Zagorac (TREFL Sopot).
[ICO]
12'
[28:19] 2 punkty spod kosza zdobywa 31 Milovanović (TREFL Sopot).
[ICO]
13'
[28:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Borowski (TBV Start Lublin).
[ICO]
13'
Let's go Sopot - skandują kibice
[ICO]
13'
[28:24] 2 punkty spod kosza zdobywa Upson (TBV Start Lublin).
[ICO]
14'
[30:24] 2 punkty spod kosza zdobywa 4 Baker (TREFL Sopot).
[ICO]
14'
[ICO]
14'
[ICO]
14'
[ICO]
15'
[33:30] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Borowski (TBV Start Lublin). Do tego faul Zagoraca
15'
Borowski (TBV Start Lublin) pudłuje wolnego
[ICO]
16'
[ICO]
16'
[ICO]
17'
[36:32] Washington (TBV Start Lublin) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
17'
[38:32] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 2 Taylor (TREFL Sopot).
[ICO]
17'
Trefl Sopot - skandują fani w Ergo Arenie
[ICO]
18'
[ICO]
18'
3. faul popełnił Taylor (TREFL Sopot)
[ICO]
18'
[41:34] Thomasson (TBV Start Lublin) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
18'
[41:36] 2 punkty wsadem po przechwycie zdobywa Dziemba (TBV Start Lublin).
[ICO]
18'
[42:36] Tylko jeden rzut wolny trafia 29 Leończyk (TREFL Sopot).
[ICO]
19'
[42:39] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Thomasson (TBV Start Lublin).
[ICO]
20'
[42:40] Tylko jeden rzut wolny trafia Mirković (TBV Start Lublin).
[ICO]
20'
[44:40] Ł. Kolenda (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. Rozstrzelał się Flowers (TREFL Sopot), który dołożył dwa kolejne celne trójki, dobrze dysponowany jest Ł. Kolenda (TREFL Sopot). Z drugiej strony sopocianie mają problem, aby zatrzymać Thomassona (TBV Start Lublin)
Najskuteczniejsi do przerwy są: Ł. Kolenda (TREFL Sopot) i Thomasson (TBV Start Lublin) po 11 pkt, Flowers (TREFL Sopot) i Borowski (TBV Start Lublin) po 9 pkt
Trefl trafił 11 z 16 rzutów za dwa punkty i 6 z 12 za trzy, Start odpowiednio 8/12 i 5/12. W zbiórkach mamy remis 12:12, w asystach 11:5 dla Trefla
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Trefla
[ICO]
21'
[46:40] 31 Milovanović (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
21'
[46:43] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Washington (TBV Start Lublin).
[ICO]
22'
[48:43] 2 punkty zdobywa 4 Baker (TREFL Sopot).
[ICO]
22'
[48:45] 2 punkty zdobywa Thomasson (TBV Start Lublin).
[ICO]
23'
[48:47] 2 punkty z półdystansu zdobywa Washington (TBV Start Lublin).
[ICO]
24'
[48:49] 2 punkty wsadem z kontry zdobywa Upson (TBV Start Lublin).
[ICO]
24'
[ICO]
24'
[48:51] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Upson (TBV Start Lublin).
[ICO]
25'
[49:51] Tylko jeden rzut wolny trafia 29 Leończyk (TREFL Sopot).
[ICO]
25'
[49:53] 2 punkty z półdystansu zdobywa Thomasson (TBV Start Lublin).
[ICO]
25'
[52:53] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 4 Baker (TREFL Sopot).
[ICO]
26'
[ICO]
26'
[54:56] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa 17 Zagorac (TREFL Sopot).
[ICO]
27'
[54:58] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Mirković (TBV Start Lublin).
[ICO]
27'
[54:60] 2 punkty po indywidualnej akcji zdobywa Thomasson (TBV Start Lublin).
[ICO]
28'
[57:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 2 Taylor (TREFL Sopot).
[ICO]
28'
[ICO]
28'
[57:62] 2 punkty zdobywa Szymański (TBV Start Lublin).
[ICO]
29'
[ICO]
30'
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Tradycyjnie Trefl traci głowę w drugiej połowie. Przyjezdny napędzani przez Thomassona (TBV Start Lublin) oraz Mirkovicia (TBV Start Lublin) w ataku i Dziembę w obronie przejęli inicjatywę i teraz to oni zmierzą do zwycięstwa. Po stronie gospodarzy wiele niedokładnych akcji
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Startu
[ICO]
31'
[60:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gaddefors (TBV Start Lublin).
[ICO]
32'
[62:68] 2 punkty z półdystansu zdobywa 5 Śmigielski (TREFL Sopot).
[ICO]
32'
Oficjalna frekwencja w Ergo Arenie wynosi 1028 widzów
[ICO]
33'
Śmigielski (TREFL Sopot) popełnia 4. faul
[ICO]
33'
Milovanovioć (TREFL Sopot) zostaje ukarany przewinieniem technicznym za dyskusje z sędziami - Start ma rzut wolny i piłkę z autu
[ICO]
33'
[62:69] Rzut wolny trafia Washington (TBV Start Lublin).
[ICO]
33'
[62:71] 2 punkty z półdystansu zdobywa Thomasson (TBV Start Lublin).
[ICO]
33'
Trefl Sopot - starają się pomóc kibice
[ICO]
33'
[63:71] Tylko jeden rzut wolny trafia 29 Leończyk (TREFL Sopot).
35'
Borowski (TBV Start Lublin) pudłuje dwa rzuty wolne
[ICO]
35'
[65:71] 2 punkty z półdystansu zdobywa 17 Zagorac (TREFL Sopot).
[ICO]
36'
[65:73] Thomasson (TBV Start Lublin) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
37'
[68:73] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 4 Baker (TREFL Sopot). Do tego faul Washingtona
[ICO]
37'
[69:73] Rzut wolny trafia 4 Baker (TREFL Sopot).
[ICO]
37'
[69:75] Thomasson (TBV Start Lublin) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
37'
[71:75] 29 Leończyk (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
38'
[72:75] Tylko jeden rzut wolny trafia Ł. Kolenda (TREFL Sopot).
[ICO]
38'
[ICO]
39'
[74:75] 2 punkty spod kosza zdobywa 29 Leończyk (TREFL Sopot).
[ICO]
40'
[76:75] 31 Milovanović (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
40'
[77:75] Tylko jeden rzut wolny trafia 29 Leończyk (TREFL Sopot).
[ICO]
40'
Przerwa na żądanie Dedka (TBV Start Lublin). 5,5 sekundy do końca kwarty
40'
Washington (TBV Start Lublin) pośliznął się i stracił piłkę!
40'
KONIEC MECZU. Tym razem Trefl wytrzymał w końcówce meczu, dobrze wykonywał rzuty wolne, nieźle bronił i przerwał serię ośmiu meczów bez zwycięstwa

Wyniki 11 kolejki:

• ARKA GDYNIA - AZS Koszalin 77:72 (19:13, 18:27, 21:12, 19:20)
  • TREFL SOPOT - TBV Start Lublin 77:75 (24:19, 20:21, 16:25, 17:10)
  • King Szczecin - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 76:86 (5:14, 14:19, 21:25, 26:28)
  • Legia Warszawa - Miasto Szkła Krosno 86:78 (23:11, 15:20, 26:26, 22:21)
  • Polski Cukier Toruń - Polpharma Starogard Gd. 96:87 (20:25, 30:19, 25:28, 21:15)
  • Spójnia Stargard - GTK Gliwice 89:83 (23:30, 20:13, 17:20, 18:15, d. 11:5)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Rosa Radom 82:74 (24:14, 19:26, 22:13, 17:21)
  • Anwil Włocławek - Stelmet Enea BC Zielona Góra 93:85 (20:25, 26:17, 30:24, 17:18)