Trefl Sopot - Astoria Bydgoszcz 81:86. Koszykarze przegrali po dogrywce

dak.
24 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Koszykarze w Ergo Arenie zachwycali efektownymi wsadami, ale te ostatecznie nie zapewniły zwycięstwa nad Astorią Bydgoszcz. Koszykarze w Ergo Arenie zachwycali efektownymi wsadami, ale te ostatecznie nie zapewniły zwycięstwa nad Astorią Bydgoszcz.

Trefl Sopot przegrał u siebie z Eneą Astoria Bydgoszcz 81:86 (19:17, 18:13, 20:24, 15:18, d. 9:14) w 8. kolejce Energa Basket Ligi. Koszykarze mogą czuć spory niedosyt. Wygrywali praktycznie przez 40 minut, ale rywale doprowadzili do remisu 11 sekund przed końcem. O ostatecznym zwycięstwie przesądziła więc dogrywka, w której lepsi okazali się bydgoszczanie. W całym spotkaniu żółto-czarni zanotowali aż 22 straty.

TREFL: Franke 19 (3x3, 8 zb.), Sharma 18 (11 zb.), Moten 7 (1x3), Kolenda 4, Szlachetka 0 oraz Young 12 (1x3, 8 as.), Gruszecki 11 (3x3), Leończyk 10, Lindbom 0

ASTORIA: Herdon 19 (2x3, 7 zb.), Pluta 16 (2x3), Cavars 12 (7 zb.), Krasuski 9 (1x3), Zębski 4 (7 zb.) oraz Nizioł 20 (3x3, 6 zb.), Chyliński 6 (1x3), Aleksandrowicz 0, Kutta 0

Początek spotkania był spokojny i wyrównany. Lepiej zaczęli koszykarze Astorii, ale gdy Trefl odzyskał prowadzenie w 5. minucie, to już go nie oddał. Co prawda Jakub Nizioł doprowadził do remisu 13:13, ale szybko odpowiedzieli: Paweł Leończyk i Brandon Young. Przed końcem pierwszej kwarty wsadem popisał się jeszcze Klavs Cavars, dzięki czemu różnica wynosiła tylko 2 punkty.

Asseco Arka Gdynia - Czarni Słupsk 59:87. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

W drugiej zespół z Sopotu powiększył swoją przewagę. Goście pudłowali, a pierwsze punkty przyszły im po 3 minutach. Niedługo potem prowadzenie wzrosło do 8 "oczek", ale wtedy dali o sobie znać: Čavars, Michał Chyliński i Michał Krasuski. Jednak i tym razem gospodarze się odbili, bo najpierw z góry zapakował Josh Sharma, a chwilę później trafienie zaliczył Yannick Franke.

Obie ekipy ruszyły energicznie po przerwie. Z dystansu zapunktowali: Karol GruszeckiAlan Herndon. Dalszą tendencję podtrzymali koledzy tego pierwszego, bo gdy trafili: Darious Moten i Sharma, różnica wynosiła 10 "oczek". Jednak trudno było ją utrzymać, bo bydgoszczanie cały czas napierali. Podopieczni Marcina Stefańskiego bronili się, ale i tak pozwolili rywalom na złapanie kontaktu. "Trójka" Nizioła w 29. minucie sprawiła, że w ostatniej kwarcie będziemy mieli zagwarantowane emocje.

Trefl Sopot - Astoria Bydgoszcz. Przeczytaj zapowiedź meczu

Można odnieść wrażenie, że Trefl mógł zamknąć to spotkanie przed trzecią partią, ale tego nie zrobił. Rywale gonili i gonili wynik w czwartej i swój cel osiągnęli. W ciągu ostatniej minuty na 70:69 trafił Cavars, ale zdołał odpowiedzieć Young. Wtedy jednak sprawy w swoje ręce wziął Andrzej Pluta Jr., który 10 sekund prze końcem wyrównał stan pojedynku. Rzut na zwycięstwo miał Young, ale spudłował.

W dogrywkę lepiej weszli miejscowi, ale goście zdołali objąć prowadzenie. Stracili je, gdy zza łuku trafili: Moten i Young. W ostatnich minutach koszykarze wyprowadzali cios za cios, ale ten ostateczne wyprowadzili: Nizioł i Zębski. Po ich rzutach Astoria zwyciężyła 86:81.

Skuteczność rzutów z gry Trefla wyniosła 51 proc. (32/62) i 38 proc. z dystansu (8/21). Byli lepsi pod koszem od rywali (44:40 w zbiórkach), ale zaliczyli aż 22 straty.

16 Asseco Arka Gdynia 7 1 6 472:577 8
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon, a ostatnia spadnie z ligi. Jej miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-10-24

Wyniki 8 kolejki

• TREFL SOPOT - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 81:86 (19:17, 18:13, 20:24, 15:18, d. 9:14)
  • ASSECO ARKA GDYNIA - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 59:87 (10:23, 12:22, 14:23, 23:19)
  • Twarde Pierniki Toruń - Enea Zastal BC Zielona Góra 95:77 (20:17, 28:23, 21:23, 26:14)
  • PGE Spójnia Stargard - HydroTruck Radom 83:70 {18:23, 19:18, 18:16, 25:14)
  • Śląsk Wrocław - MKS Dąbrowa Górnicza 102:60 (25:13, 26:14, 25:10, 26:23)
  • Arged BM Stal Ostrów Wlkp. - Legia Warszawa 96:92 (33:22, 24:23, 24:21, 15:26)
  • GTK Gliwice - Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 73:76 (14:15, 25:25, 19:19, 15:17)
  • Anwil Włocławek - King Szczecin 80:89 (15:18, 18:23, 19:21, 28:27)