Trefl Sopot - Dziki Warszawa 96:85. Pokonali niepokonanych. Ergo Arena poniosła

dak.
15 października 2023, godz. 17:20
Opinie (8)

Blisko 2200 kibiców wspierało Trefl Sopot podczas pierwszego meczu w Ergo Arenie w sezonie 2023/24. Blisko 2200 kibiców wspierało Trefl Sopot podczas pierwszego meczu w Ergo Arenie w sezonie 2023/24.

Trefl Sopot pokonał u siebie Dziki Warszawa 96:85 (18:19, 25:23, 22:22, 31:21) w 4. kolejce Orlen Basket Ligi. Był to pierwszy mecz żółto-czarnych w Ergo Arenie w sezonie 2023/24. Zgromadził blisko 2200 kibiców, którzy mieli także możliwość obejrzeć spotkanie ze specjalnych miejsc przy samym parkiecie. Sopocianie w końcu łapią wiatr w żagle, a sami okazali się pierwszą drużyną, która pokonała stołecznych w tych rozgrywkach.

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia przegrała w Ostrowie. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia przegrała w Ostrowie. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

TREFL: Best 21 (4x3, 11 zb.), Varadi 20 (5x3), Witliński 7 (6 zb.), Van Vliet 3 (6 zb.), Musiał 3 (1x3) oraz Zyskowski 18 (3x3), Scruggs 13, Barnes 11 (3x3), Kulikowski 0

Dziki: Szlachetka 21 (5x3), Green 17 (8 zb., 7 as.), Mcglynn 17 (6 zb.), Coleman 14 (1x3), Litte 5 (10 zb.) oraz Czujkowski 6 (2x3), Aleksandrowicz 5 (1x3), Grochowski 0, Pamula 0, Mokros 0, Bartosz 0

Trefl Sopot wygrał z Dzikami Warszawa. Powrót do Ergo Areny okazał się zatem szczęśliwy, bo był to pierwszy mecz koszykarzy w tej hali. Co więcej, zgromadził sporą, blisko 2,2-tys. publicznością, co przy zwycięstwie tylko nastraja przed kolejnymi spotkaniami.

W związku z debiutem Orlen Basket Ligi 2023/24 w hali na placu Dwóch Miast klub przygotował nowości dla kibiców. Przy zakupie biletów mogli oni wybrać miejsca siedzące w strefach VIP lub Super VIP, co poza darmowym miejscu na parkingu i dostępem do cateringu mogli oni obejrzeć mecz tuż przy samym parkiecie lub zza ławki rezerwowych gospodarzy. Za takie wejściówki trzeba zapłacić od 155 do 205 zł, gdzie cena pozostałych wynosi do 23 do 40 zł.

Nowością był także występ Jakuba Musiała w wyjściowej "5" oraz powrót po kontuzji Szymona Tomczaka do kadry meczowej. Ten drugi na boisku ostatecznie się nie pojawił, co nie oznacza, że wejdzie na nie już w kolejnym pojedynku.

Dziki przed starem spotkania były jedną z dwóch obok Anwilu Włocławek w OBL. Jednak Trefl od początku dążył do przerwania tej serii, a zarazem rozpoczęcia swojej, bo przed tygodniem pokonał Enea Zastal BC Zielona Góra (97:85).

Premierowa kwarta była bardzo wyrównana. Żadna z drużyn nie chciała szybko stracić inicjatywy, ale po 10 minutach minimalnie lepsi byli goście (19:18). Druga partia dobrze zaczęła się układać po rzutach Benedeka VaradiegoAarona Besta, ale rywale szybko odpowiedzieli. Kolejne minuty przebiegały w stylu cios za cios, dlatego w przerwie różnica znów wynosiła 1 punkt, ale z korzyścią dla miejscowych (43:42), gdy celny rzut równo z syreną oddal Matt Coleman.

Pierwsze minuty trzeciej kwarty pozwalały myśleć, że mecz dalej będzie wyrównany, ale wtedy Dziki zaliczyły 11-punktową serię. Jednak gospodarze w porę zareagowali i finalnie na ostatnią partię wychodzili z 1-puntową zaliczką.

I właśnie ostatnie 10 minut okazało się kluczowe dla losów spotkania. Trefl dobrze zaczął, ale Dziki znów doskoczyły. Do końca toczyła się wojna nerwów, ale lepiej z niej wyszli gospodarze, którzy nie tylko nie dali sobie wyrwać prowadzenia, ale i powiększyli przewagę do 11 "oczek", wygrywając 96:85.

Zastal Zielona Góra - Trefl Sopot 85:97. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Zastal Zielona Góra - Trefl Sopot 85:97. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Decydujące przy zwycięstwie były zdecydowanie rzuty z dystansu. Trefl trafił ich 16/33, a rywale 9/20. Gospodarze po raz kolejny pokazali także, że potrafią się dzielić piłką, gdyż odnotowali 23 asysty.

Zabójczy dla warszawian okazał się tercet Best - Varadi - Jarosław Zyskowski, którzy zdobyli odpowiednio 21 (6/12 z gry, 4/7 za "3"), 20 (7/9, 5/5) i 18 pkt (7/11, 3/6). Ponadto ten pierwszy zaliczył jeszcze double-double z 11 zbiórkami. Z kolei fanom żółto-czarnych przypomniał się Mateusz Szlachetka, który grał w Sopocie. Rzucił 21 punktów (8/12, 3/6).

16 Tauron GTK Gliwice 4 0 4 311:364 4

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
Tabela wprowadzona: 2023-10-18

Wyniki 4 kolejki

• Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA 89:79 (18:19, 19:19, 20:25, 32:16)
  • TREFL SOPOT - Dziki Warszawa 96:85 (18:19, 25:23, 22:22, 31:21)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Start Lublin 112:87 (31:24, 27:25, 28:19 | 26:19)
  • Tauron GTK Gliwice - Anwil Włocławek 77:88 (20:20, 17:20, 12:26, 28:22)
  • PGE Spójnia Stargard - Legia Warszawa 81:87 (23:21, 15:20, 20:18, 23:28)
  • Śląsk Wrocław - King Szczecin 60:83 (16:20, 18:24, 13:22, 13:17)
  • Arriva Twarde Pierniki Toruń - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 83:82 (16:27, 11:20, 24:16, 32:19)
  • Sewertronics Sokół Łańcut - Enea Zastal BC Zielona Góra 88:89 (16:28, 26:16, 18:18, 21:19, d: 7:8)
  • Mecz zaległy z 2. kolejki:
  • Legia - Dziki 61:62 (14:10, 14:19, 20:15, 13:18)
dak.

W końcu Barnes na coś się przydał, Best może mało efektownie ale zrobił swoje a Varadi wyśmienity (plus ważne trójki w końcówce).
    Zyzio pierwsza połowa tragiczna, w drugiej znacznie lepiej i odkupił swoje "winy".
    Musiał wlaeczny, szkoda że złapał faule nadrabiajac w obronie to że niektórym kolegom z parkietu nei chciało sie wrócić pod swój kosz. Van Fliet tym razem dość przecietnie, nie szukał za bardzo urozmaiconej koszykówki (a szkoda) tylko uparł się na trójki, które dziś nie wpadały. Scruggs pozytywnie to pożyteczny gracz. Witliński tradycyjnie - jeździec bez głowy.
    Cieszy wygrana bo co jak co ale z bieniaminkiem wypada wygrywać na własnym parkiecie. Czekamy na Tomczaka, żeby zwiększyć pole manewru z wysokimi graczami.

• 13 2

Jarosław Zyskowski

Trefl zawalczył, a Zyskowski odegrał ważną rolę w drugiej połowie spotkania. Silny Little u Dzikich nie był aż tak mocny., jak w poprzednich meczach. Poprzedzająca { pierwsza }, zwięzła opinia o meczu i sopockich zawodnikach bardzo mi się podoba... "Cieszy wygrana pomimo tego, że przez trzy kwartały szło, jak po grudzie"... Najważniejsze, że potencjał drużyny ujawnia się, czego dowodem są dwie wygrane.

• 9 2

• Bilety (5)

Kogoś tam ładnie pogrzało z cenami biletów...rodzinne wyjście na mecz ze Słupskiem (w miarę dobre miejsca na końcach prostej) to lekko licząc 150zł...

• 3 2

• Można wziąć bilety w innych miejscach, tańsze... W ergo wszędzie będziesz dobrze widział...