Trefl Sopot - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 94:78. Seria przedłużona, szarpana gra

mip.
2 grudnia 2023, godz. 17:35
Opinie (15)

Trefl Sopot ma już na koncie 5 zwycięstw z rzędu. Podopieczni Żana Tabaka w Hali 100-lecia pokonali Muszyniankę Domelo Sokoła Łańcut 94:78. Trefl Sopot ma już na koncie 5 zwycięstw z rzędu. Podopieczni Żana Tabaka w Hali 100-lecia pokonali Muszyniankę Domelo Sokoła Łańcut 94:78.

Trefl Sopot pokonał Muszyniankę Domelo Sokoła Łańcut 94:78 (29:17, 22:33, 21:12, 22:16) w meczu 11. kolejki Orlen Basket Ligi. Gra podopiecznych trenera Żana Tabaka była bardzo nierówna i szarpana, ale dzięki dobrej skuteczności w drugiej połowie, udało im się odnieść piąte zwycięstwo z rzędu. Aż pięciu koszykarzy zdobyło dwucyfrową liczbę punktów.

VBW Arka Gdynia - KGHM BC Polkowice 68:69. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi VBW Arka Gdynia - KGHM BC Polkowice 68:69. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi
Arka Gdynia - Stelmet Zastal Zielona Góra 86:81. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi Arka Gdynia - Stelmet Zastal Zielona Góra 86:81. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

TREFL: Best 15 pkt, Varadi 11 (2x3, 5 as.), Scruggs 9, Barnes 5 (1x3), Witliński 0 (8 zb.) oraz Zyskowski 20 (2x3), Tomczak 13, Schenk 13 (3x3, 5 as.), Van Vliet 8 (2x3, 5 p.), Musiał 0, Jaszczerski 0, Gurtatowski 0

Sokół: Gomez 24 (7x3, 6 st.), Cheese 21 (1x3), Szczypiński 9 (1x3), Faye 6, Kemp 5 (7 zb., 5 st.) oraz Berzins 6, Nowakowski 4, Struski 3 (1x3), Płowy 0, Dobrzański 0

Po czterech zwycięstwach z rzędu koszykarze Trefl Sopot podejmowali Muszyniankę Domelo Sokół Łańcut. Podopieczni Żana Tabaka rozpoczęli wybornie, bo prowadzili 23:8. Wprawdzie w końcówce przyjezdni nieco zniwelowali przewagę żółto-czarnych, ale na drugą kwartę Trefl wychodził przy wyniku 29:17. W ofensywie brylowali Aaron BestBenedek Varadi.

Wydawało się, że dalszy "odjazd" sopocian jest tylko kwestią czasu. Nic bardziej mylnego, bo gospodarze zaczęli seryjnie tracić piłkę, a Sokół odrabiał dystans za sprawą Terrella GomezaTylera Cheese'a i w 17. minucie było tylko 37:34!

Trefl Sopot już definitywnie zażegnał kryzys? Szymon Tomczak: To lepsza drużyna Trefl Sopot już definitywnie zażegnał kryzys? Szymon Tomczak: To lepsza drużyna

Po time-oucie dla trenera Tabaka sopocianie zanotowali run 10:0 i znów prowadzili różnicą 13 "oczek". To jednak nie był koniec, bo ostatnie sekundy drugiej kwarty należały do ekipy z Podkarpacia i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 51:50. Prawdziwe show dawał Gomez, dla którego był to debiut w barwach Sokoła. Amerykanin do przerwy trafił aż 7 rzutów "zza łuku", a na koncie miał 24 punkty.

Goście dopięli swego i po rozpoczęciu drugiej połowy wyszli na prowadzenie. Tempo było jednak bardzo szarpane i ta kwarta w żadnym calu nie przypominała drugiej, gdzie jedni i drudzy byli bardzo skuteczni. Na dodatek sopocianie raz po raz faulowali, a na dodatek kolejny mecz z przewinieniem technicznym zaliczył Jakub Schenk.

Przyjezdni za wszelką cenę próbowali rzucać za 3 punkty, ale brakowało im skuteczności, co w samej końcówce tej partii wykorzystali podopieczni trenera Tabaka, odskakując na 10 punktów (72:62). W ostatnim akcie tego pojedynku gospodarze wykorzystali lepiej nastawione celowniki, a także fakt, że Sokół kompletnie się pogubił. Trefl ostatecznie wygrał 94:78, a aż 5 koszykarzy zanotowało po dwucyfrowej zdobyczy punktowej.

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 11 2 9 870:956 13

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
Tabela wprowadzona: 2023-12-03

Wyniki 11 kolejki

• TREFL SOPOT - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 94:78 (29:17, 22:33, 21:12, 22:16)
  • KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 86:81 (18:20, 20:21, 25:20, 23:20)
  • Dziki Warszawa - Polski Cukier Start Lublin 86:71 (28:14, 19:20, 18:16, 21:21)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Arriva Twarde Pierniki Toruń 85:92 (27:26, 23:19, 16:15, 19:32)
  • Legia Warszawa - GTK Gliwice 83:81 (14:23, 23:25, 26:14, 20:19)
  • Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 58:83 (15:22, 20:16, 8:26, 15:19)
  • PGE Spójnia Stargard - King Szczecin 69:78 (17:15, 17:21, 21:18, 14:24)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Śląsk Wrocław 108:51 (34:14, 22:12, 24:21, 28:4)