Trefl Sopot - Sporting Lizbona 72:83. Mistrz Portugali za silny w Europe Cup

dak.
8 grudnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Trefl Sopot rozpoczął druga fazę FIBA Europe Cup od porażki z portugalskim Sportingiem Lizbona. Trefl Sopot rozpoczął druga fazę FIBA Europe Cup od porażki z portugalskim Sportingiem Lizbona.

Trefl Sopot przegrał u siebie ze Sportingiem Lizbona 72:83 (16:31, 24:23, 13:17, 19:12) w pierwszym meczu drugiej fazy rozgrywek FIBA Europe Cup. Mistrz Portugalii od samego początku narzucił tempo gry i do przerwy zdobył 57 punktów. Żółto-czarni próbowali nawiązać walkę po zmianie stron, ale rywale nie wypuścili zwycięstwa z rąk. 11 minut na parkiecie spędził 18-letni Hubert Łałak.

TREFL: Kolenda 12 (2x3), Sharma 7, Gruszecki 6 (2x3), Dorsey 6 (2x3), Davis 5 (1x3, 7 zb.) oraz Franke 17 (3x3), Leończyk 13, Moten 4, Łałak 2, Klawa 0

SPORTING: Williams 18 (3x3), Patton 16, Ventura 10 (2x3), Downs 5 (1x3), Fernandes 3 (1x3) oraz Omlid 16 (4x3), Cardoso 6, Smith 6 (2x3), Fofana 3 (1x3), Monteiro 0, Relvao 0

Trefl Sopot po awansie do najlepszej "16" FIBA Europe Cup rozpoczął drugi etap tychże rozgrywek od domowego starcia z portugalskim Sportingiem Lizbona. Żółto-czarni rozegrają w sumie 6 spotkań na zasadzie każdy z każdym, po których do następnej fazy awansują 2 z 4 zespołów z grupy K. Rywalami podopiecznych Marcina Stefańskiego są ponadto: portugalska Benifca i rumuński CSM Oradea.

W jakich warunkach podróżują koszykarze Trefla Sopot? Nie jest kolorowo

Spotkanie w Ergo Arenie od początku przebiegało pod dyktando Sportingu. Po niespełna 5 minutach prowadził 17:7, ale "trójki" Darrina DorseyaYannicka Franke pozwoliły wierzyć, że gospodarze za chwilę dogonią rywali. Nic bardziej mylnego, bo kolejne rzuty były przestrzeliwane, czego nie można było powiedzieć o Portugalczykach. Rozkręcili się jeszcze bardziej, a pierwszą kwartę zakończyli na 31:16.

W drugiej żółto-czarni nawiązali walkę od samego początku, w efekcie czego szybko zbliżyli się na 7 punktów. Jednak nie wykorzystali tego momentu, bo ich celowniki zacięły się na 2 minuty i koszykarze z Lizbony znów odskoczyli na 14 "oczek". Dzięki temu kontrolowali przebieg gry do przerwy, na którą schodzili przy wyniku 54:40.

Trójmiejskie cheerleaders na mikołajki. Zobacz świąteczne układy

Niestety gra nie poprawiła się po zmianie stron. Żółto-czarni mieli problem ze skutecznością. Co prawda Portugalczycy również nią nie zachwycali, ale dzięki większej liczbie celnych rzutów mogli powiększać swoją przewagę. Największa różnica wyniosła 21 punktów.

Koszykarze z Sopotu nie złożyli broni. Szansa pojawiła się 3 minuty przed końcem, gdy strata zmalała do 9 punktów. To było jednak wszystko, bo ostatecznie skończyło się na wyniku 83:72.

Trefl zakończył spotkanie z 49 proc. skutecznością z gry (27/55), a rywale - 53-proc. (28/53). Sporting lepiej rzucał także z dystansu 54 do 37 proc. (14/26 - 10/27). Nie radził sobie za to pod koszem, gdyż sopocianie zebrali o 6 piłek więcej (29 do 23 w zbiórkach).

Trefl Sopot - MKS Dąbrowa 86:70. Przeczytaj relacje, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Sporting Lizbona

48% 90 typowań TREFL Sopot
52% 97 typowań Sporting Lizbona

FIBA Europe Cup. Grupa K:
CSM Oradea - Benfica Lizbona 68:56 (30:20, 19:10, 10:21, 9:5)

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 28 5 23 2263:2459 33

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 29 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA (sobota, godz. 15:30)
  • TREFL SOPOT - Śląsk Wrocław (niedziela, godz. 17:30)