Trefl Sopot - MKS Dąbrowa 86:70. Koszykarze wręczyli prezenty, a potem wygrali

Damian Konwent
3 grudnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Darrin Dorsey zadebiutował w zespole Trefla Sopot. Nowy koszykarz zdobył 13 punktów w czasie 30 minut. Darrin Dorsey zadebiutował w zespole Trefla Sopot. Nowy koszykarz zdobył 13 punktów w czasie 30 minut.

Trefl Sopot pokonał w Ergo Arenie MKS Dąbrowę Górniczą 86:70 (21:14, 25:24, 21:16, 19:16) w 13. kolejce Energa Basket Ligi. Przy okazji Mikołajek, atrakcje zapewniono nie tylko kibicom. Jeszcze przed meczem, koszykarze żółto-czarnych wręczyli rywalom specjalne upominki, a następnie zaczęli od serii 12:0. W drugiej połowie mieli spotkanie pod kontrolą i ostatecznie zwyciężyli. Debiut zaliczył Darrin Dorsey, a po dwóch miesiącach do gry powrócił rekonwalescent DeAndre Davis. Z powodu urazu mięśniowego pauzował za to Brandon Young.

Asseco Arka Gdynia - Zastal Zielona Góra 73:83. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

TREFL: Kolenda 16 (1x3), Davis 14, Dorsey 13 (3x3, 7 as.), Gruszecki 10 (2x3, 6 zb.), Sharma 8 (9 zb.) oraz Franke 16 (3x3x), Leończyk 7 (1x3), Moten 2, Lindbom 0, Łałak 0, Klawa 0, Jaszczerski 0

MKS: Lewis 16 (2x3), Marble 10 (2x3), Pacheco 9 (1x3), Sobin 7, Nowakowski 0 oraz Czujkowski 10, Mijović 9, Brenk 9 (1x3), Piechowicz 0, Rajewicz 0

Trefl Sopot do spotkania z MKS Dąbrową Górniczą przystąpił w nieco odmienionym składzie, niż przed przerwą reprezentacyjną. W zespole Marcina Stefańskiego zadebiutował Darrin Dorsey. Amerykanin od razu wybiegł w pierwszej "5".

Darrin Dorsey nowym koszykarzem Trefla Sopot

Ponadto na parkiecie pojawił się DeAndre Davis. Podkoszowy wrócił do gry po dwóch miesiącach przerwy spowodowanej złamaniem palca. Pauzował za to Brandon Young. Rozgrywający ma uraz mięśniowy, ale powinien być gotowy do gry w środę. Wówczas to koszykarze zmierzą się z portugalskim Sportingiem Lizbona w ramach drugiej fazy FIBA Europe Cup.

Pojedynkowi towarzyszyła specjalna mikołajkowa atmosfera. Organizatorzy nie tylko przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych, ale w rolę Mikołajów wcielili się również koszykarze żółto-czarnych. Jeszcze przed rozpoczęciem meczu wręczyli oni rywalom upominki od firmy Trefl. Następnie obie drużyny przystąpiły do rywalizacji.

MKS szybko postanowił odwdzięczyć się za prezenty, bo pozwolił gospodarzom na rozpoczęcie starcia od serii 12:0. Goście celny rzut oddali dopiero w 6. minucie. Poszli za ciosem i doprowadzili do stanu 12:9. Do końca kwarty oglądaliśmy wymianę ciosów, ale dzięki "trójkom" Yannicka FrankePawła Leończyka, żółto-czarni wygrywali 21:14.

W drugiej partii oglądaliśmy jeszcze więcej walki. Koszykarze z Dąbrowy ruszyli od runu 9:0. Z kolei Trefl przebudził się przy utracie prowadzenia. Franke trafił z dystansu i poprawił rzutem osobistym, gdyż był faulowany. W kolejnych minutach wynik był na pograniczu, ale Trefl zdążył jeszcze przejąć inicjatywę i w ciągu ostatnich 67 sekund wypracować 8-punktową przewagę.

Koszykarze o być albo nie być w Pucharze Polski. Przeczytaj zapowiedź meczu Trefl Sopot - MKS Dąbrowa Górnicza

Gospodarze nie stracili vervy po przerwie, bo zaczęli od dwóch trafień Davisa. Przyjezdni odpowiedzieli i próbowali nawiązać walkę, ale żółto-czarni utrzymywali przewagę. Najwięcej wyniosła 15 punktów, gdy w 30. minucie trafił Leończyk. Mogła zostać zachowana, ale 4 sekundy przed końcem celny rzut odda ł jeszcze Alan Czujkowski.

Decydująca kwarta zaczęła się nerwowo, bo goście zminimalizowali stratę do 9 "oczek". Miejscowi odpowiedzieli 7-punktową serię, zyskali pewności siebie i już do końca starcia kontrolowali grę. Ostatecznie zakończyło się na wyniku 86:70.

Trefl rzucał z 50-proc. skutecznością z gry (50 proc.) i 36-proc. z dystansu (11/30). Rywali w tym aspekcie mieli odpowiednio 45 proc. (26/57) i 29 proc. (7/24). Gospodarze też lepiej zbierali (39 do 29 w zbiórkach) i zaliczyli też 10 przechwytów. Warto dodać, że popełnili 14 strat.

16 GTK Gliwice 13 3 10 1015:1180 16
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon, a ostatnia spadnie z ligi. Jej miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-12-06

Wyniki 13 kolejki

• TREFL SOPOT - MKS Dąbrowa Górnicza 86:70 (21:14, 25:24, 21:16, 19:16)
  • ASSECO ARKA GDYNIA - Enea Zastal BC Zielona Góra 73:83 (15:25, 17:20, 20:19, 21:29)
  • Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 77:88 (19:18, 24:30, 24:14, 10:26)
  • Śląsk Wrocław - PGE Spójnia Stargard 105:90 (37:23, 27:23, 18:20, 23:24)
  • Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Twarde Pierniki Toruń 77:94 (17:20, 16:19, 30:31, 14:24)
  • King Szczecin - Legia Warszawa 99:83 (28:22, 23:26, 21:16, 27:19)
  • Anwil Włocławek - GTK Gliwice 95:71 (21:17, 30:15, 27:18, 17:21)
  • Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - HydroTruck Radom 76:73 (17:13, 25:26, 14:19, 20:15)

Opinie (6)

• Mecz bez większej historii (4)

Dość łatwe zwycięstwo niewielkim kosztem ale i rywal niezbyt wymagający, Dąbrowa w tym sezonie to mizeria i Winnicki chyba nie wystruga tam kija z banana. Ważne, ze podtrzymana passa (krótka) zwycięstw mam nadzieję że za tydzień w derbach będzie kolejna za rywalem zza miedzy. Dziś wszycy na tle Dąbrowy wypadli pozytywnie. Zastanawia mnie jaka jest teraz rola Lindboma bo raczej znikoma. Na plus nowy zawodnik. Widać że jest w dobrej formie (a nie jakiś rekonwalescent jak to się nieraz zdarzało). Trochę brak size'u ale za to dobre panowanie nad piłką, rzut, wjazdy pod kosz. W obronie znacznie lepszy od Younga (którego mi dziś wcale nie brakowało w tym zespole). Poza tym Dorsey ma znacznie większą ochote do grania a na dodatek ochotę do grania z zespołem. Na plus również powrót Davisa, zobaczymy co będzie dalej bo przed kontuzją to nie rozegrał zbyt wiele meczów i trudno było rzetelnie ocenić. Biorąc pod uwagę to wszystko mam nadzieję, że to jest już wychodzenie z kryzysu i jestem dobrej myśli przed laniem Arki za tydzień.

• 30 3

• Trafna ocena

Zgadzam się

• 6 0

• No właśnie zastanawia teraz rola Younga (2)

To najdroższy zawodnik w zespole, który teraz będzie pełnił rolę rezerwowego, ale w sumie to piątego koła u wozu. No chyba, że zdjęcie z niego trochę presji wpłynie na poprawę jego gry. Ale to wciąż kasa w błoto.

• 1 1

• A ze to pierwszy raz kasa w bloto w Treflu? (1)

Potencjal ta ekipa ma na walkę o top4 i medal, no ale jak to w Treflu, zapomnieli o trenerze