Trefl Sopot wyrównał stan play-off. Kolejny mecz 11 maja o godz. 20

8 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (19)

Trefl Sopot wygrał drugi mecz we Wrocławiu i przeniósł play-off w ćwierćfinale koszykarzy na dwa mecze do Ergo Areny. Trefl Sopot wygrał drugi mecz we Wrocławiu i przeniósł play-off w ćwierćfinale koszykarzy na dwa mecze do Ergo Areny.

Koszykarze Trefla Sopot wyrównali stan play-off do trzech zwycięstw w ćwierćfinałowej rywalizacji ze Śląskiem Wrocław. W drugim spotkaniu podopieczni Żana Tabaka pokonali na wyjeździe Śląsk Wrocław 95:87 (34:14, 17:27, 23:22, 21:24). Teraz wiadomo, że rywalizacja przeniesie się na dwa mecze do Ergo Areny. Najbliższe spotkanie 11 maja o godzinie 20, a kolejne dwa dni później.aja o 20:00 w Ergo Arenie spotkanie numer trzy, a 13 maja - w tym samym miejscu - numer cztery. Bilety już są dostępne w przedsprzedaży internetowej .

ŚLĄSK Nizioł 12, Ł,Kolenda 7 (1x3), Parakhouski 5 (7 zb.), Ramljak 5, Gołębiowski 4 oraz Pusica 22 (5x3), Martin 21, Mitchell 7, Bibb, Karolak

TREFL: Zyskowski 22 (3x3), Salumu 15 (3x, 5 zb.), Moten 11 (2x3, 5 zb.), Pluta 6 (2x3, 9 as.), Radić 4 oraz Jovanović 20 (4x3, 5 zb.), Gordon 7 (6 zb.), M.Kolenda 5 (1x3), Freimanis 5 (1x3), Kulikowski

Koszykarze Trefla Sopot odrodzili się jak Feniks z popiołów w najlepszym z możliwych momentów. Podopieczni Żana Tabaka po sześciu przegranych ligowych z rzędu, wygrali drugi mecz ćwierćfinałowy na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław i teraz to oni przejęli inicjatywę w play-off koszykarzy. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, jest w niej remis 1-1, a dwa najbliższe spotkania odbędą się w Ergo Arenie.

Śląsk Wrocław - Trefl Sopot 80:73. Porażka na otwarcie, powrót lidera nie pomógł Śląsk Wrocław - Trefl Sopot 80:73. Porażka na otwarcie, powrót lidera nie pomógł

Wiadomo, że w tym obiekcie koszykarze wybiegną na parkiet 11 maja o godzinie 20. Bilety już są dostępne w przedsprzedaży internetowej . Natomiast kolejne spotkanie odbędzie się dwa dni później, ale jego dokładny termin nie jest jeszcze znany. Będzie ustalany w konsultacji z telewizją.

Trefl Sopot - relacje ze wszystkich meczów sezonu 2022/23 oraz terminarz najbliższy spotkań

Po przegranej w pierwszy meczu we Wrocławiu 73:80, żółto-czarni już na początku zaznaczyli, że do rewanżu przystąpili z myślą o zwycięstwie. Wynik otworzył "trójką" Darious Moten. Choć akcją "2+1" odpowiedział Jakub Nizioł, to sopocianie byli stroną dominującą.

Głównie za sprawą Jean Salumu oraz Jarosława Zyskowskiego w 8. minucie Trefl prowadził już 24:10.

Spokój o przyszłość trójmiejskiej koszykówki. 3 medale w mistrzostwach Polski U-17 Spokój o przyszłość trójmiejskiej koszykówki. 3 medale w mistrzostwach Polski U-17

Śląsk w inauguracyjnej kwarcie zainkasował łącznie aż 34 punkty! Po takim ciosie podopieczni Ertugrula Erdogana zebrali się do walki dopiero w drugich 10 minutach gry. Zza łuku celnie rzucali: Łukasz KolendaVasa Pusica, a udaną akcję z faulem zaliczył Jeremiah Martin.

Gdy przewaga Trefla stopniała do 11 punktów, trener Tabak poprosił o czas. Najwyraźniej ze swoimi uwagami szkoleniowiec trafił do podopiecznych, gdyż tuż przed przerwą punktował Roland Freimanis. Dzięki temu do szatni koszykarze schodzili przy prowadzeniu żółto-czarnych 51:41.

Po zmianie stron od razu rzut dystansowy wykonał Zyskowski. To był element, który ostatecznie przesądził o zwycięstwie. Trefl tego dnia zaliczył aż 16 "trójek", na blisko 52-procentowej skuteczności, gdy rywale tylko 7.

Spoza łuku trafiali w trzeciej kwarcie poza popularnym "Zyziem" także: Moten i Salumu. Przewaga wzrosła do 67:51, ale przed ostatnią odsłoną znów nic nie było pewne. Śląsk zmniejszył bowiem straty do 63:74.

Jednak tego dnia w arsenale Trefla były wspomniane "trójki". Co prawda gospodarze zbliżyli się na 76:79, a potem na 78:81, ale na więcej nie pozwolili im: Zyskowski, Salumu i Jovanović.
Każdy z nich dorzucił jeszcze po "trójce", a końcowy rezultat ustalił Zyskowski z rzutów wolnych.

8 maja 2023, godz. 20:00
Śląsk Wrocław

94% 200 typowań Śląsk Wrocław
6% 13 typowań TREFL Sopot

W drugim poniedziałkowym meczu play-off Legia Warszawa pokonała PGE Spójnię Stargard 91:78 (23:18, 22:22, 26:17, 20:21).

Natomiast w środę Anwil Włocławek wygrał z Kingiem Szczecin 77:76 (14:18, 21:23, 20:11, 21:25), a BM Stal Ostrów Wlkp. z Grupą Sierleccy Czarni Słupsk 70:63 (12:17, 18:10, 24:18, 16:18)

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 25 5 20 2020:2200 30

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 26 kolejki

• Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - TREFL SOPOT (sobota, godz. 15:30)
  • Enea Stelmet Zastal Zielona Góra - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA (poniedziałek, godz. 17:30)