Twarde Pierniki Toruń - Trefl Sopot 69:80. Trzecia wygrana z rzędu koszykarzy

mip.
17 listopada 2023, godz. 19:15
Opinie (16)

Trefl Sopot pokonał Arrivę Twarde Pierniki Toruń 80:69 i odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu. Trefl Sopot pokonał Arrivę Twarde Pierniki Toruń 80:69 i odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu.

Trefl Sopot pokonał Arriva Twarde Pierniki Toruń 80:69 (22:19, 18:13, 22:19, 18:18) w meczu 9. kolejki Orlen Basket Ligi. Podopieczni Żana Tabaka wykorzystali dobrą postawę w obronie i skuteczność z półdystansu oraz spod kosza, by odnieść trzecie zwycięstwo z rzędu. Aż pięciu koszykarzy Trefla zapisało na swoim koncie dwucyfrową zdobycz punktową.

Twarde Pierniki: Smith 19 pkt (3x3), Filipović 18 (2x3), Kunc 8, Vucić 6 (11 zb.), Tomaszewski 3 (1x3) oraz Cel 5 (1x3), Diggs 5 (1x3), Diduszko 5, Lipiński 0, Sowiński 0

TREFL: Best 14 (1x3), Zyskowski 13 (2x3), Varadi 11 (2x3, 9 zb.), Witliński 10 (6 zb.), Scruggs 3 (1x3, 6 as.) oraz Schenk 12 (2x3), Tomczak 8, Van Vliet 6, Musiał 3 (1x3), Barnes 0

Koszykarze Trefla Sopot w wyjazdowym meczu w Toruniu szukali trzeciego zwycięstwa z rzędu. Zaczęli mecz jednak bardzo źle, bo to torunianie zanotowali serię 8:0. Niemoc dopiero po ponad czterech minutach przełamał Benedek Varadi.

Trefl Sopot - Legia Warszawa 77:69. Rekord sezonu koszykarzy. Blisko 8,5 tys. kibiców Trefl Sopot - Legia Warszawa 77:69. Rekord sezonu koszykarzy. Blisko 8,5 tys. kibiców

Run żółto-czarnych 11:2, po wejściu zmienników, skutkował tym, że po raz pierwszy objęli prowadzenie, a o czas poprosił sztab gospodarzy. Po nim obie ekipy zaczęły wzajemnie wymieniać się celnymi "trójkami" i w drugą kwartę z wynikiem 22:19 wchodził Trefl.

Podopieczni Żana Tabaka odjechali już nawet na 12 "oczek", wykorzystując przede wszystkim znacznie lepszą skuteczność. Tuż przed przerwą Twarde Pierniki odrobiły jednak straty i było tylko 32:36, ale ostatnie akcje dobrze wykorzystali Mikołaj Witliński i Varadi, co dało 8 punktów przewagi do połowy.

Szeroka rotacja żółto-czarnych pozwała utrzymywać bezpieczny dystans do gospodarzy. Trefl dobrze ustawiał się w obronie, a także potrafił wykorzystać wszelkie atuty w ataku i po 30 minutach prowadził 62:51, a po 12 punktów na koncie mieli Jakub SchenkAaron Best.

Arka Gdynia walczy o nowego koszykarza. Trefl Sopot podjął decyzję ws. Żana Tabaka Arka Gdynia walczy o nowego koszykarza. Trefl Sopot podjął decyzję ws. Żana Tabaka

Do dobrej defensywy Trefl dołożył także zbiórki ofensywne. To właśnie one pozwoliły na wypracowanie serii 8:2 po rozpoczęciu czwartej kwarty. Wtedy przewaga sopocian wynosiła rekordowe 17 punktów. Twarde Pierniki nie odpuszczały jednak i doprowadziły do stanu 65:73. Trefl nieco się pogubił, ale miejscowi podejmując złe decyzje, zupełnie tego nie wykorzystali i żółto-czarni wygrali po raz trzeci z rzędu.

16 Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia 8 2 6 650:713 10

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
Tabela wprowadzona: 2023-11-23

Wyniki 9 kolejki

• Polski Cukier Start Lublin - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA 98:88 (22:23, 27:20, 23:20, 26:25)
  • Arriva Twarde Pierniki Toruń - TREFL SOPOT 69:80 (19:22, 13:18, 19:22, 18:18)
  • Dziki Warszawa - King Szczecin 75:84 (22:17, 18:24, 16:22, 19:21)
  • Tauron GTK Gliwice - PGE Spójnia Stargard 76:74 (19:23, 21:15, 18:22, 18:14)
  • Enea Stelmet Zastal Zielona Góra - Anwil Włocławek 73:83 (22:31, 19:20, 17:15, 15:17)
  • Legia Warszawa - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 87:78 (15:19, 29:20, 23:15, 20:24)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - MKS Dąbrowa Górnicza 103:102 (25:23, 23:27, 26:19, 20:25, d: 9:8)
  • Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Śląsk Wrocław 78:53 (26:5, 16:8, 22:23, 14:17)