Trefl łatwo przeprawił się przez Jezioro

Koszykarze Trefla nie mieli większych trudności z pokonaniem tarnobrzeżan, a Paweł Leończyk (nr 9) zaliczył pierwsze double-double w sopockich barwach. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Koszykarze Trefla Sopot pokonali w Ergo Arenie Stabill Jezioro Tarnobrzeg 87:59 (17:11, 27:15, 17:17, 28:14). Goście, którzy w tym sezonie nie wygrali jeszcze meczu, prezentowali się tak samo jak ich statystyki. Gospodarze, dla których 18 punktów i 10 zbiórek zdobył Paweł Leończyk, udanie rozpoczęli serię czterech spotkań z rzędu we własnej hali.

TREFL: Gadri-Nicholson 12 (9 zb.), Waczyński 11 (2x3), Jeter 6, Majstorović 4, Brembly 0 - Leończyk 18 (1x3, 10 zb.), Vasiliauskas 9 (2x3), Roszyk 9 (1x3), Michalak 9, Stefański 7, Dzierżak 2

STABILL JEZIORO: Nowakowski 16 (4x3), Doaks 4 (7 zb.), Allen 4, Łukasik 4, Krajniewski 2 - Fitzgerald 17, , Simon 8, , Patoka 2, Marciniak 2, Pyszniak 0, Rajewicz 0.

Od serii 4:0 po rzutach Krzysztofa KrajniewskiegoMarcina Nowakowskiego spotkanie rozpoczęli goście. W odpowiedzi za 2 punkty trafił jednak Lance Jeter, a 6 punktów z rzędu, w tym z rzutów wolnych zdobył Yemi Gadri-Nicholson, który wyprowadził sopocian na prowadzenie 8:4. Pierwsza kwarta zdecydowanie należała do środkowego żółto-czarnych, który zakończył ją z dorobkiem 8 punktów i 4 zbiórek.

Drugą kwartę Trefl rozpoczął od podwojenia 4-punktowego prowadzenia jakie uzyskał w pierwszej partii. Goście razili wręcz nieskutecznością (do przerwy trafiali do kosza zaledwie niemal co czwarty rzut z gry), a podopieczni Dariusa Maskoliunasa bez większego wysiłku budowali przewagę. W końcu zespół Jeziora zdołał zaliczyć zryw w postaci serii 7:2, ale celną "trójką" zza łuku przerwał ją Sarunas Vasiliauskas. Trefl w nieco ponad 4 minuty zanotował serię 14:4 i po 20 minutach gry prowadził już 42:28.

Po przerwie Trefl zdobył punkty po rzutach wolnych Michała Michalaka i kontrze Jetera z Nicholsonem, ale "trójką" odpowiedział Nowakowski, który zapoczątkował serię 14:2 dla Jeziora. 24-letni rozgrywający zza łuku trafił trzykrotnie w ciągu nieco ponad 4 minut i pozwolił gościom wrócić do rywalizacji o zwycięstwo.

Sopocianie prowadzili w tym momencie już tylko 48:42, a o czas poprosił trener Maskoliunas. Chwila oddechu i uwagi szkoleniowca bardzo przydały się żółto-czarnym. 4 punkty rzucił Adam Waczyński, akcję dwa plus jeden zaliczył Paweł Leończyk, a po celnym rzucie oddali także Michalak i Jeter. Seria 11 punktów z rzędu sprawiła, że gospodarze znów w pełni kontrolowali przebieg gry.

Ostatnie 10 minut rozpoczęła seria 7:2 dla Trefla, w tym 5 punktów doświadczonego Krzysztofa Roszyka. Zza łuku trafił coraz lepiej radzący sobie w tym elemencie Leończyk, który miał już w tym momencie na koncie 18 punktów, czyli mniej więcej tyle ile wynosiła przewaga sopocian. Końcówka spotkania to już tylko dobijanie przez żółto-czarnych bezradnego Jeziora, które po pięciu kolejkach nadal pozostaje bez wygranego meczu w Tauron Basket Lidze.

Sopocianie zdominowali grę na tablicach wygrywając w zbiórkach 41:30. Ponadto mieli znacznie lepszą skuteczność rzutów z gry (34/63 przy zaledwie 22/64 Jeziora). Goście rzadziej, choć celniej rzucali zza łuku (4/10 przy 6/19 Trefla). W zasadzie nie rzucali, a rzucał... Marcin Nowakowski, który był autorem wszystkich celnych "trójek" dla tarnobrzeżan. Zachował przy tym stuprocentową skuteczność.

Dla Trefla mecz z Jeziorem był pierwszym z czterech spotkań z rzędu, które zagrają do 24 listopada w Ergo Arenie. Najbliższe spotkanie już w środę o godzinie 19:00. Podopieczni trenera Maskoliunasa w ramach Pucharu Polski zmierzą się z Energą Czarnymi Słupsk.

Wyniki 5 kolejki:

• ASSECO Gdynia - Kotwica Kołobrzeg 81:87 (14:21, 16:28, 28:21, 23:17)
  • TREFL Sopot - Stabill Jezioro Tarnobrzeg 87:59 (17:11, 27:15, 17:17, 28:14)
  • Śląsk Wrocław - Energa Czarni Słupsk 67:65 (16:9, 22:24, 14:12, 15:20)
  • PGE Turów Zgorzelec - Polpharma Starogard Gdański 86:64 (30:14, 22:9, 14:16, 20:25)
  • AZS Koszalin - Anwil Włocławek 70:66 (13:22, 18:20, 16:9, 23:15)
  • Rosa Radom - Stelmet Zielona Góra 57:87 (9:28, 21:16, 15:19, 12:24)

Opinie (16) 1 zablokowana

• Trefl na fali Jeziora!

• 11 1

• Pojedynek z gatunku lzejszych.Trefl zagral dobre zawody i wygral pewnie.W srode w pucharze trudniejszy przeciwnik a mianowicie Czarni i mam nadzieje,ze i ten mecz wygra TREFL!!!

• 25 1

• :) (1)

wszystko ladnie pieknie tylko nie wpuszczac na boisko tego drewnianego brembley'a a dac wiecej szans dzierzakowi!