Unicaja Malaga - Asseco Arka Gdynia 91:69. Koniec wyjazdowej passy w Eurocup

Asseco Arka Gdynia

Asseco Arka Gdynia przegrała po słabym meczu na wyjeździe z Unicaja Malaga 69:91 (16:22, 15:24, 18:17, 20:28). Była to czwarta porażka koszykarzy w rozgrywkach Eurocup, ale pierwsza na wyjeździe. Hiszpanie nie okazali się tak gościnni jak poprzedni trzej rywale ekipy Przemysława Frasunkiewicza.

Unicaja: Toupane 13 (1x3), Thompson 12, Waczyński 10 (2x3), Adams 7 (1x3), Gerun 7 oraz Avramović 12 (1x3), Suarez 7 (1x3), Guerrero 7, Diaz 6 (1x3), Ejim 6 (7 zb., 5 as.), Elegar 4, Stilma 0

ASSECO ARKA: Upson 15, Hammonds 12 (1x3), Bostic 7 (1x3), Emelogu 6 (1x3), Szubarga 4 (1x3, 7 zb., 3 as.) oraz Wołoszyn 6 (2x3), Hrycaniuk 5, Wyka 5 (1x3), Moore 3, Czerlonko 3 (1x3), Kamiński 3 (1x3)

Licząc łącznie Eurocup i Energa Basket Ligi, Asseco Arka Gdynia przegrała cztery ostatnie mecze. Z drugiej strony triumfowała we wszystkich dotychczasowych meczach wyjazdowych w ramach europejskich rozgrywkach.

W środę w Hiszpanii przyszło im się zmierzyć z Unicaja Malaga, z którą w październiku przegrali u siebie 59:66. Jeśli jednak gdynianie mieli nadzieję, że zadziała "prawo wyjazdów", rywale szybko zaczęli je podkopywać. Unicaja rozpoczęła spotkanie od prowadzenia 7:2 po rzucie Deona Thompsona. Gdynianie odbili prowadzenie po "trójce" Krzysztofa Szubargi na a dwa rzuty wolne wykorzystał jeszcze Devonte Upson (12:9).

Polski Cukier Toruń - Asseco Arka Gdynia 80:65 - relacja oraz możliwość wystawienia ocen koszykarzom i trenerowi

Zespół Przemysława Frasunkiewicza z przewagi cieszył się krótko. Gospodarze zamknęli premierową kwartę serią 5:0, a drugą rozpoczęli runem 11:0, co dało 16 pkt zdobytych z rzędu. M.in. dzięki agresywnej obronie, Unicacja prowadziła już 33:16 a na pierwsze punkty od rzutu Adama Hrycaniuka jeszcze w poprzedniej kwarcie, goście czekali blisko 6 minut.

Z rzutu wolnego trafił Upson, a akcję 2 plus 1 wykorzystał Josh Bostic. Wielkiej poprawy nie przyniosła nawet "trójka" Wojciecha Czerlonko. 5 punktów z rzędu rzucił były gracz Trefla Sopot Adam Waczyński i było 43:25 dla Unicaji. Chwilę później to samo dla gdynian zdobył Dariusz Wyka i przy wyniku 44:31, na niespełna minutę przed przerwą, o czas poprosił trener miejscowych koszykarzy Luis Casimiro.

Jego podopieczni zdobyli jeszcze 2 pkt i do szatni zeszli przy wyniku 46:31. Trener Frasunkiewicz nie szczędził mocnych słów pod adresem swoich zawodników. To podziałało jednak dopiero pod koniec trzeciej kwarty, już po tym, gdy Unicaja "odleciała" na 60:39. Ostatecznie Arka w dużej mierze za sprawą rzutów Upsona wygrała tę partię różnicą punktu, ale wciąż przegrywała mecz różnicą 14 pkt.

Ostatnie 10 minut rozpoczęło się od serii 10:1 dla gospodarzy, co w zasadzie skończyło mecz. Wrócił nękający gdynian syndrom czwartej kwarty, choć i bez tego, szansy na wygraną uciekły wcześniej. Nie mogło być inaczej, gdy rzutowa skuteczność Asseco Arki nie przekroczyła 35 procent, znacząco przegrali na tablicach, a ratunkiem nie były rzuty z dystansu. Po słabym meczu gdynianie doznali pierwszej wyjazdowej porażki w Eurocup.