Trefl dokonał cudu i jest w półfinale

Koszykarze Trefla cieszyli się po ostatniej syrenie jakby wygrali finał. Trudno się jednak im dziwić, gdyż takich spotkań, jak te poniedziałkowe, nie ogląda się zbyt często. fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Jeszcze w 34. min. koszykarze Energi Czarnych Słupsk prowadzili w Ergo Arenie 68:50 i praktycznie cieszyli się z awansu do półfinału. Wtedy jednak Trefl postawił świetną obronę, w ataku koncertowo zaczęli grać Adam Waczyński, Paweł Leończyk oraz Michał Michalak i żółto-czarni dogonili rywala i wygrali 75:74 (20:27, 16:18, 12:16, 27:13). Dzięki temu, już w czwartek zagrają pierwszy mecz serii do trzech zwycięstw ze Stelmetem Zielona Góra. Początek wyjazdowego starcia o godz. 18:30.

TREFL

Waczyński 18 (4x3), Leończyk 13 (11 zb.), Vasiliauskas 9 (1x3), Gadri-Nicholson 6, Buterlevicius 0 oraz Michalak 10 (1x3, 5 zb.), Jeter 9, Majstorović 6, Stefański 4 (5 zb.), Brembly 0, Roszyk 0

ENERGA CZARNI

Trice 13 (1x3, 7 zb.), Stutz 10 (9 zb.), Śnieg 10, Mokros 8 (2x3), Borowski 1 oraz Zimmerman 13, Nowakowski 8 (2x3), Taylor 8 (5 zb.), Gruszecki 3

Ostatnia akcja meczu Trefl - Czarni

Trenerzy po meczu:
Darius Maskoliunas
Darius Maskoliunas (Trefl) - Jest trudno mówić po takim meczu. Chcę przekazać słowa uznania moim chłopakom. Przed piątym meczem powiedziałem, że oni swoją pracą przez cały sezon zasłużyli na to, aby on jeszcze trwał. Jestem z nich dumny, chociaż strasznie się czasami na nich wydzieram. Chcą oni trenować i grać. Choć nie zawsze wychodzi, to widać, że to kochają. Wrócić w 6 min z 18 punktów straty i wygrać, to jest w mojej, krótkiej karierze trenera pierwszy taki mecz. Myślę, że my jeszcze w tym sezonie nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Teraz będzie trochę więcej luzu w naszej grze. Jesteśmy w czwórce i możemy pokazać jeszcze więcej niż dotychczas.

Podczas ostatnich minut ani sekundy nie chciałem pokazać, że nie mam wiary, goniłem chłopaków, mówiłem, że mamy czas, że wszystko się może zdarzyć. Kluczowy moment, to wyjście pierwszą piątką i agresywna obrona. Wtedy lecieliśmy na nich jak lawina, a kula robiła się coraz większa.

Andrej Urlep
Andrej Urlep (Czarni) - Gratulacje dla Trefla. Gdybyśmy wygrali ten mecz, też byłoby zasłużone zwycięstwo. Niestety graliśmy dobrze tylko przez 34 min. Od kontuzji Stutza trochę zluzowaliśmy. Pod koniec spotkania mieliśmy dużo niepotrzebnych start. Do tego pozwalaliśmy na rzuty. Waczyński oddawał je z bardzo trudnych pozycji, ale wiemy, że on takie trafia. Nie powinniśmy na to pozwolić. Przegraliśmy mecz i przegraliśmy sezon.

W poprzednim, ćwierćfinałowym starciu Trefl przegrał w Słupsku wygrany mecz. W czwartej kwarcie rywale zwyciężyli 27:10, a w całym meczu 73:62.
[ICO]
Dzisiaj ma pojawić się na trybunach ok. 4 tys. widzów. Rekord obecnego sezonu w Ergo Arenie wynosi 3425, ze starcia z Asseco.
Od sezonu 1990/1991 tylko czterokrotnie, wliczając wczorajsza porażkę Anwilu Włocławek, gospodarz przegrywał w piątym meczu ćwierćfinału. Oby sopocianie nie dołączyli do tego grona.
[ICO]
Jesteśmy u siebie - skandują kibice Czarnych, którzy licznie zjawili się w Ergo Arenie.
Piątka gości: Trice (ENERGA CZARNI), Śnieg (ENERGA CZARNI), Mokros (ENERGA CZARNI), Borowski (ENERGA CZARNI), Stutz (ENERGA CZARNI),
[ICO]
Piątka gospodarzy: Waczyński (TREFL), Leończyk (TREFL), Gadri-Nicholson (TREFL), Vasiliauskas (TREFL), Buterlevicius (TREFL)
1'
Zaczynamy mecz, pierwsza piłka dla Trefla
[ICO]
1'
[2:0] Pierwsze 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
1'
Let's go Sopot, let's go - skandują fani żółto-czarnych
[ICO]
2'
[2:3] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mokros (ENERGA CZARNI).
[ICO]
2'
[2:5] Stutz (ENERGA CZARNI) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
3'
[2:7] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Trice (ENERGA CZARNI).
[ICO]
3'
[5:7] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Vasiliauskas (TREFL).
[ICO]
4'
[5:9] 2 punkty spod kosza zdobywa Śnieg (ENERGA CZARNI).
[ICO]
4'
Jeszcze tak głośno w tym sezonie w Ergo Arenie, na meczu Trefla nie było. Tak kibice przywitali koszykarzy
[ICO]
4'
Trzeci faul Buterleviciusa (TREFL)
[ICO]
4'
[5:10] Tylko jeden rzut wolny trafia Borowski (ENERGA CZARNI).
[ICO]
5'
[7:10] Vasiliauskas (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
5'
[7:12] 2 punkty zdobywa Stutz (ENERGA CZARNI).
[ICO]
5'
[7:14] 2 punkty wsadem z kontry zdobywa Trice (ENERGA CZARNI).
[ICO]
5'
Przerwa na żądanie Maskoliunasa (TREFL).
[ICO]
5'
[9:14] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
[ICO]
6'
[9:16] 2 punkty spod kosza zdobywa Stutz (ENERGA CZARNI).
[ICO]
6'
[11:16] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Leończyk (TREFL). Do tego jest faulowany!
[ICO]
6'
[12:16] Rzut wolny trafia Leończyk (TREFL).
[ICO]
7'
[12:18] 2 punkty z półdystansu zdobywa Trice (ENERGA CZARNI).
[ICO]
7'
[14:18] Gadri-Nicholson (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
7'
[14:20] 2 punkty wsadem z dobitki zdobywa Taylor (ENERGA CZARNI).
[ICO]
7'
[15:20] Tylko jeden rzut wolny trafia Michalak (TREFL).
[ICO]
8'
[15:22] 2 punkty z kontry zdobywa Trice (ENERGA CZARNI).
[ICO]
8'
[15:23] Tylko jeden rzut wolny trafia Gruszecki (ENERGA CZARNI).
[ICO]
9'
[15:25] 2 punkty spod kosza zdobywa Zimmerman (ENERGA CZARNI).
[ICO]
9'
[18:25] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
10'
[20:25] Jeter (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
10'
[20:27] Mokros (ENERGA CZARNI) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
Jeter (TREFL) pudłuje rzut, koniec pierwszej kwarty
11'
Czarni zaczynają drugą kwartę
[ICO]
11'
[20:29] 2 punkty spod kosza zdobywa Gruszecki (ENERGA CZARNI).
[ICO]
11'
[22:29] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Stefański (TREFL).
[ICO]
12'
[24:29] Michalak (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
13'
[24:31] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Stutz (ENERGA CZARNI).
[ICO]
13'
[27:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Majstorović (TREFL).
[ICO]
13'
[27:33] 2 punkty z półdystansu zdobywa Śnieg (ENERGA CZARNI).
[ICO]
14'
[29:33] Jeter (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
14'
Hej Czarni Słupsk - śpiewają kibice gości
[ICO]
15'
[29:35] 2 punkty z półdystansu zdobywa Śnieg (ENERGA CZARNI).
[ICO]
15'
[31:35] 2 punkty spod kosza zdobywa Jeter (TREFL).
[ICO]
16'
Efektowny blok Gadri-Nicholsona (TREFL) na Śniegu (ENERGA CZARNI)
[ICO]
16'
Przerwa na żądanie Urlepa (ENERGA CZARNI).
[ICO]
16'
[31:38] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Trice (ENERGA CZARNI).
[ICO]
17'
[33:38] Michalak (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
17'
[33:41] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Nowakowski (ENERGA CZARNI).
[ICO]
17'
[36:41] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jeter (TREFL).
[ICO]
18'
[36:43] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Stutz (ENERGA CZARNI).
[ICO]
18'
Trefl Sopot - skandują fani żółto-czarnych
[ICO]
19'
Trzeci faul Śniega (ENERGA CZARNI).
[ICO]
19'
[36:45] 2 punkty spod kosza zdobywa Zimmerman (ENERGA CZARNI).
[ICO]
19'
20'
Czarni nie rzucają, KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Najskuteczniejsi do przerwy: Trice (ENERGA CZARNI) - 13 pkt, Stutz (ENERGA CZARNI) - 10, Jeter (TREFL) - 9, Michalak (TREFL) - 8
[ICO]
Goście zdobyli aż 20 pkt po zbiórce w ataku, Trefl - 11 pkt
[ICO]
Trwa liczenie dokładnej liczby kibiców, ma ona zostać niebawem podana.
21'
Trefl zaczyna drugą połowę
[ICO]
21'
[38:45] 2 punkty z półdystansu zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
[ICO]
21'
[38:47] 2 punkty zdobywa Zimmerman (ENERGA CZARNI).
[ICO]
22'
Dzisiaj na meczu jest 3507 widzów
[ICO]
22'
To rekord sezonu w Ergo Arenie
[ICO]
22'
[38:49] 2 punkty spod kosza zdobywa Zimmerman (ENERGA CZARNI).
[ICO]
24'
Trefl Sopot, Trefl Sopot - skandują kibice gospodarzy
[ICO]
24'
[40:49] 2 punkty zdobywa Vasiliauskas (TREFL). Do tego faul Stutza.
24'
Vasiliauskas (TREFL) pudłuje wolnego
[ICO]
25'
[40:51] 2 punkty spod kosza zdobywa Zimmerman (ENERGA CZARNI) plus faul Vasiliauskasa.
[ICO]
25'
[40:52] Rzut wolny trafia Zimmerman (ENERGA CZARNI).
[ICO]
25'
[42:52] 2 punkty z półdystansu zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
25'
[42:54] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Trice (ENERGA CZARNI).
[ICO]
26'
Czarni, Czarni - skandują fani ze Słupska
[ICO]
27'
[ICO]
27'
[ICO]
28'
[44:57] 2 punkty z półdystansu zdobywa Majstorović (TREFL).
[ICO]
28'
[47:57] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
28'
[ICO]
29'
[47:59] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Taylor (ENERGA CZARNI).
[ICO]
29'
[48:59] Tylko jeden rzut wolny trafia Majstorović (TREFL).
[ICO]
30'
[48:61] 2 punkty spod kosza zdobywa Taylor (ENERGA CZARNI).
30'
Śnieg (ENERGA CZARNI) pudłuje i koniec trzeciej kwarty
31'
Czarni zaczynają czwartą kwartę
[ICO]
31'
[48:63] 2 punkty rzutem z odchylenia zdobywa Zimmerman (ENERGA CZARNI).
[ICO]
31'
Czarni, Czarni - skandują fani przyjezdnych
[ICO]
32'
Let's go Sopot, let's go - odpowiadają fani gospodarzy
[ICO]
32'
[50:63] 2 punkty "hakiem" zdobywa Leończyk (TREFL).
[ICO]
33'
Przewinienie techniczne za dyskusje dla Leończyka (TREFL).
[ICO]
33'
Z boiska został zniesiony Stutz (ENERGA CZARNI). Środkowy prawdopodobnie ma skręcony staw skokowy.
[ICO]
33'
[50:65] Nowakowski (ENERGA CZARNI) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
34'
[50:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mokros (ENERGA CZARNI).
[ICO]
34'
[52:68] 2 punkty spod kosza zdobywa Leończyk (TREFL).
[ICO]
35'
[55:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
35'
[57:68] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Leończyk (TREFL).
[ICO]
35'
Trefl Sopot, Trefl Sopot - staraj się pomóc fani
[ICO]
36'
[59:68] Leończyk (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
36'
[59:70] Śnieg (ENERGA CZARNI) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
37'
[61:70] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Stefański (TREFL).
[ICO]
38'
Czarni, Czarni - słychać w Ergo Arenie
[ICO]
38'
[61:72] 2 punkty wsadem zdobywa Taylor (ENERGA CZARNI).
[ICO]
38'
[63:72] Vasiliauskas (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
38'
[65:72] 2 punkty po przechwycie zdobywa Michalak (TREFL). Do tego jest faulowany!
[ICO]
38'
Trefl Sopot, Trefl Sopot - skandują kibice
[ICO]
38'
[68:72] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
39'
[70:72] Leończyk (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
39'
Leończyk (TREFL) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
[ICO]
39'
[70:74] Śnieg (ENERGA CZARNI) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
39'
[73:74] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
40'
[75:74] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
40'
Przerwa na żądanie Urlepa (ENERGA CZARNI). Aut dla gości, 25,4 sekundy przed końcem czwartej kwarty.
[ICO]
40'
Błąd 24 sekund Czarych!!!
40'
KONIEC MECZU
Trefl awansował do półfinału! Pierwszy mecz w czwartek, w Zielonej Górze!