Wysoka porażka koszykarzy Arki Gdynia z CSP LImoges na koniec Eurocup

19 grudnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

James Florence godnie pożegnał się z Eurocup. Zdobył w środę 28 punktów trafiając m.in. siedem razy za trzy punkty. James Florence godnie pożegnał się z Eurocup. Zdobył w środę 28 punktów trafiając m.in. siedem razy za trzy punkty.

Koszykarze Arki Gdynia zakończyli sezon Eurocup wysoką, wyjazdową porażką z CSP Limoges 87:103 (16:18, 17:30, 26:32, 28:23). W ostatnim meczu rywale rozstrzygnęli losy meczu w drugiej i trzeciej kwarcie. Na nic zdała się świetna skuteczność rzutów za trzy punkty Jamesa Florence'a, który trafił siedem z ośmiu prób. Gdynianie wygrali w europejskich pucharach jedno z dziesięciu spotkań.

CSP: Bouteille 13 (1x3, 5 as.). Samuels 12 (1x3), Hardy 9 (1x3), Taylor 7, Inglis 0 oraz Miles 22 (5x3), Doumbouya 12, Rousselle 10 (2x3, 7 as.), Howard 9 (5 as.), Boutsiele 7 (10 zb.), Bazille 2, Larribau 0

ARKA: Florence 28 (7x3), Ponitka 12 , Bostic 10 (1x3), Upshaw 10, Wyka 0 oraz Łapeta 12, Leszczyński 8 (1x3), Szubarga 3 (1x3), Dylewicz 2, Dulkys 2, Garbacz 0

Przygodę z europejskimi pucharami w sezonie 2018/2019 koszykarze Arki Gdynia kończyli we francuskim Limoges. Drużyna Przemysława Frasunkiewicza była już bez szans na awans, jak i na opuszczenie ostatniego miejsca w grupie. Mogła za to zakończyć rozgrywki z dwoma zwycięstwami. Wcześniejsze odniosła właśnie z drużyną z Francji, w Gdynia Arenie 87:78.

Arka wybrała się na środowy mecz po dobrym występie w Energa Basket Lidze przeciwko BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski. We Francji nie mogło jednak zdobyć punktów przez półtorej minuty, ale później, w pierwszej kwarcie, także było przyzwoicie.

Pierwsze trafienie zaliczył Marcel Ponitka, który do tego został faulowany i wykorzystał rzut wolny (5:3). Po kolejnym trafieniu obrońcy gdynianie wyszli na pierwsze w meczu prowadzenie 9:7. Za chwile Ponitka trafił trzeci z trzech wykonanych rzutów za dwa punkty - plus kolejne dwa wolne, celną próbę zaliczył również Josh Bostic i było 15:7 dla przyjezdnych. Gdynianie grali dobrze w obronie, ale niestety sami także popełniali głupie błędy, przez co nie mogli zbudować jeszcze większej przewagi. Mało tego, końcówkę tej części gry przegrali 1:11 (18:16).

Arka mocno pogubiła się w ataku, do tego nie była w stanie zatrzymać szybkiej gry CSP. Dlatego w 12. minucie było już 28:16. W końcu w ataku otworzyli się Robert Upshaw oraz James Florence, ale to sprawiło, że Arka była w stanie jedynie powstrzymać ucieczkę rywali (35:25). Trefienie zaliczył jeszcze Krzysztof Szubarga (38:28) i gdynianie ponownie się zablokowali. Nie mogli zdobyć punktów przez 2 min. więc przegrywali 28:44.

Pierwszą połowę drużyna z Limoges wygrała 48:33. Po minucie drugiej było już 50:33. Gdynianie nie byli w stanie dobrać odpowiedniej obrony do ataku rywala. Poszli więc z nim na wymianę kosz za kosz. Taktyka była dobra, ale tylko do obrony przed pogromem. Arka zdobyła w trzeciej kwarcie 26 pkt, ale rywale byli w stanie rzucić jeszcze sześć więcej.

Pod koniec tej części meczu debiut w Eurocup zaliczył Maciej Leszczyński, który już w niej wpisał się na listę punktujących. 18-latek zaliczył kolejnej trafienia z linii rzutów wolnych także na początku czwartej części meczu. W niej początkowo nie było ofensywnych popisów, choć gdy tylko Arka zaczęła odrabiać straty, gospodarze ponownie spokojnie rozbijali jej obronę. To sprawiło, że gdynianie, po raz pierwszy w rozgrywkach stracili ponad 100 punktów w jednym meczu.

Limoges dzięki wygranej zapewniło sobie awans do kolejnej rundy zmagań z czwartego, ostatniego dającego taką możliwość miejsca z grupie. Wcześniej kwalifikacje zdobyły także Lokomotiw Kubań Krasnodar, Alba Berlin oraz Cedevita Zagrzeb. Obok Arki rozgrywki zakończył również Tofas Bursa.

Pozostałe wyniki 10. kolejki grupy B:
Cedevita Zagrzeb - Tofas Bursa 92:96 (23:26, 14:24, 34:23, 21:23)
Alba Berlin - Lokomotiw Kubań Kranodar 82:92 (21:17, 19:22, 19:31, 23:22)

• 16 punktów to wysoka porażka?! (2)

Hm wydaje mi się, że 16 punktów różnicy to wcale nie jest jakaś wysoka przegrana więc kompletnie nie rozumiem słów autora artykułu...?

• 15 6

• wynik 86:104!

takim wynikiem zakończył się mecz pokazywany na Eurosport1

• 2 0

• ....

Oni rozpoczynali 4 kw. mając -23, więc nie dziw się, że Limoges trochę odpuścił i pozwolił zejść do -18. Przecież to była miazga.

• 4 2

• Wyprzedaż

No i czas na wyprzedaż... Niestety ciekawe kto odejdzie.
    Mam nadzieję, że będę w błędzie ale wszystko na to składa. W końcu to biznes, a budżet już nie taki jak kiedyś.

Pozdrawiam wszystkich kibiców koszykówki bez względu na barwy.

• 3 6

• (2)

wielka arka
    hahaha

• 4 11

• a wielka lechia gdzie ma zespol koszykarski?

• 8 2

• Wielki Trefl . Lanie od kazdego nawet z nowym zagranicznym trenerem !.

• 7 0

• Arka to Arka zawsze przegrywa, obojętnie w jakim sporcie . (4)

• 5 12

• a gdzie w tabeli jest np. taki trefl? (3)

• 5 4

• A po co chcesz to wiedzieć? Jak i tak nie umiesz pisać. (2)

Nazwy i zdania piszemy dużą literą!

• 1 1

• (1)

Jak już to wielką

• 3 0

• w i e l k a t o j e s t l e c h i a ! ! !

• 2 5

• (1)

Super rzeźbienie w ocenach! Brawo wy!

• 0 0

• Dziwny mecz. Pomijając to że o pietruszkę to nie chciało im się kompletnie grać. Jedynie Florek szukał pracodawcy (brawo! za te trójeczki) na przyszły sezon a młody Leszczyński z jajem pokazał że będzie z niego grajek,
      Za rok potrzeba nam więcej markowych zawodników i trzeba ich wcześniej zgrać jeśli będziemy w EC

• 13 1

• (1)

Uwielbiam artykuły, które zaczynają się "Wysoka porażka Arki..."

• 3 4

• Wszystkie tak się zaczynają ;) Też to uwielbiam ;)

• 2 1

• Stawiałem na 0-10- no cóż tak to jest jak 11 drużyna sezonu gra zamiast pierwszej czwórki.

Faktycznie oszałamiający sukces arki...ale to pierwszy sezon w pucharach w historii klubu wiec rozumiem