Wysoka porażka na inaugurację TOP-16

Marta
28 stycznia 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Tau Ceramica po raz piąty wysoko pokonała sopockich koszykarzy w historii meczów tych drużyn w Eurolidze. Tau Ceramica po raz piąty wysoko pokonała sopockich koszykarzy w historii meczów tych drużyn w Eurolidze.

Koszykarze Asseco Prokomu Sopot nie mieli żadnych szans w starciu z TAU Ceramica Vitoria w pierwszym meczu fazy TOP-16 Euroligi. Mistrzowie Polski przegrali 77:99 (15:34, 24:17, 19:18, 19:30). Może gdy do ekipy Tomasa Pacesasa dołączy Qyntel Woods, mający za sobą występy w NBA, będzie lepiej.

TAU CERAMICA: Teletovic 22 (4x3), Rakocevic 20 (4x3), Vidal 20 (2x3), McDonald 11, Mickeal 9, Barac 7 (10 zb.), Prigioni 6 (2x3), Ilievski 2,San Emeterio 2.

ASSECO PROKOM:Ewing 19 (5x3), Burrell 16 (1x3), Logan 15 (3x3), Burke 12 (11 zb.), Brazelton 7 (1x3), Archibong 2, Zamojski 2, Łapeta 2, Świętoński 2, Dylewicz 0, Szczotka 0, Hrycaniuk 0.

Sopocianie nie przełamali passy czterech porażek z ekipą z Hiszpanii. W meczu prowadzili tylko raz - 3:2 na początku rywalizacji po celnej "trójce" Davida Logana. Później gospodarze z szybkością ekspresu odjechali mistrzom Polski.

W czwartej minucie było 17:5, w ósmej 27:9 a pierwszą część gry ekipa TAU wygrała różnicą aż 19 punktów (34:15).

Sopocianie nieco otrząsnęli się z tej przewagi w drugiej i trzeciej kwarcie. Przed przerwą odrobili 7 punktów a po "trójce" Daniela Ewinga w 23 minucie było już tylko 51:46 dla ekipy z Kraju Basków.

Gospodarze na dalsze odrabianie strat już sopocianom nie pozwolili i przed ostatnią kwartą ich prowadzenie wynosiło 11 punktów. (58:69).

Już na otwarcie czwartej kwarty Sergi Vidal trafił za trzy punkty czym zmobilizował swój zespół do dalszego budowania przewagi.

Mimo wysokiej porażki podopieczni Pacesasa chwilami prezentowali się nieźle. W nadchodzącym tygodniu mistrzowie Polski, już w hali w Gdyni podejmować będą Armani Jeans Mediolan i tym razem ich fani nie mieliby nic przeciko podtrzymaniu passy. Sopocianie bowiem grali z Armani Jeans dwukrotnie i zawsze schodzili z parkietu jako zwycięzcy.

W meczu z Włochami wystąpić ma już nowy skrzydłowy Asseco Prokomu - Qyntel Woods, który w karierze grał m.in. w Portland Trail
Blazers, Miami Heat i New York Knicks. W Europie dał się poznać w Olympiakosie Pireus, a w ostatnich miesiącach grał w Fortitudo Bolonia, notując w lidze włoskiej średnio 13 punktów na mecz i 4 zbiórki, zaś w Pucharze Europy 14,3 pkt i 4,3 zbiórki.

• LEŚNY ĆWOK! (1)

sa w 16-tce europy z takim budzeterm i zawodnikami.

jakby wygrali eurolige to by bylo ok, plan minimum ?!

• 0 0

• hej słoneczko nie denerwuj się ;-)

• 0 0

• jak brazelton byl najlepszy w meczu to... (1)

to znaczy ze nie widzieliscie meczu czy jak?3/12 z gry nawet proste lay-upy pudlowal,1 asysta,2 straty.dramat.co to za ludzie oceniaja zawodnikow.graczem meczu byl burke albo burrel

• 0 0

• you have some problem gay??

• 0 0

• juz lepiej.spadl na 3:)

• 0 0

• ale wstyd!!!

Wycofać te coś z Euroligi bo tylko przynosi wstyd Polsce, banda kaleków i muzrajów z ulicy pod wodza kolejnego inwalidy......

• 0 1

• Q.Woods

Q.Woods to ten od organizowania walk psow?
    Pod wodza L.Browna gral przyzwoity basket w NY Knicks, ale czy to ma byc zbawca Prokomu?

• 0 1

• Nie było źle

Źle by było jakby dostali 40 punktami. A tak to zakładany wynik czyli gra na swoim poziomie.

• 1 0

• wynik odjechał w koncówce, jak wszedł melepeta, świętonski i reszta. Koncówkę grali już małolatami. Wcześniej nieźle walczyli, no i mają w końcu centra, co ściągnie 10 razy w meczu deske.

• 0 1

• heheh beczka :D

• 0 1

• ...

szkoda.. ale nie spodziewałam się wygranej prokomu ..

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 30 5 25 2413:2653 35

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 30 kolejki

• TREFL SOPOT - King Szczecin 92:98 (13:27, 30:17, 27:30, 22:24)
  • Icon Sea Czarni Słupsk - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA 93:82 (27:29, 21:20, 23:17, 22:16)
  • Dziki Warszawa - PGE Spójnia Stargard 70:67 (13:21, 22:15, 17:18, 18:13)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 126:60 (33:16, 40:15, 28:15, 25:14)
  • Polski Cukier Start Lublin - Legia Warszawa 92:112 (25:27, 22:26, 27:21, 18:38)
  • Anwil Włocławek - Arriva Polski Cukier Toruń 91:70 (20:19, 25:20, 18:13, 28:18)
  • Śląsk Wrocław - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 98:79 (28:19, 28:20, 20:22, 22:18)
  • Tauron GTK Gliwice - MKS Dąbrowa Górnicza 73:110 (11:33, 19:27, 26:24, 17:26)