Derby koszykarzy dla Trefla Sopot

Najważniejsze rzuty w 29. derbach Trójmiasta należały do Piotra Śmigielskiego, który został najskuteczniejszym koszykarzem spotkania. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

10. wygrana w derbach Trójmiasta koszykarzy Trefla pozwala im trzymać we własnych rękach losy awansu do fazy play-off Polskiej Lidze Koszykówki. W Gdynia Arenie gości do zwycięstwa 94:79 (22:27, 31:18, 17:17, 25:17) poprowadził Piotr Śmigielski, a klasę ponownie pokazał Filip Dylewicz. W szeregach gospodarzy z dobrej strony prezentowali się Krzysztof Szubarga i Przemysław Żołnierewicz, ale nie byli w stanie uchronić zespołu od dziesiątej ligowej porażki z rzędu.

ASSECO

Żołnierewicz 18 (2x3, 5 zb., 5 as.), Szubarga 16 (3x3), Witliński 10 (6 zb.), Jankowski 9 (2x3), Put 7 (1x3) oraz Szczotka 13 (7 zb.), Ponitka 2, Konopatzki 2, Czerlonko 2, Szymański 0, Kamiński 0, Frąckiewicz 0

TREFL

Śmigielski 21 (3x3, 5 zb.), Ireland 15 (1x3), Marković 13 (3x3, 7 zb.), Stefański 6, Mielczarek 4 oraz Dylewicz 17 (3x3, 9 zb.), Laser 8, Karolak 7 (1x3), Ł. Kolenda 3 (1x3), Kulka 0, M. Kolenda 0

TUTAJ KOMPLET WYNIKÓW POPRZEDNICH MECZÓW DERBOWYCH

Asseco Arka Gdynia

Cheerleaders Gdynia podczas 29. koszykarskich derbów Asseco - Trefl.

Choć tylko dla Trefla derby w Gdynia Arenie są o stawkę, to obaj trenerzy powtarzają, że to nie ma znaczenia, a spotkanie powinno być zacięte

TRENERZY PRZEMYSŁAW FRASUNKIEWICZ I MARCIN KLOZIŃSKI PRZED MECZEM ASSECO - TREFL
W poprzednich derbach Trefl zdemolował Asseco w Hali-100-lecia 96:66, choć przez trzy kwarty spotkanie było wyrównane. Ostatnią części gry gospodarze wygrali jednak 34:6

W STYCZNIU TREFL ODNIÓSŁ 9. ZWYCIĘSTWO W DERBACH Z ASSECO
Słabo w 28. derbach Trójmiasta wypad jeden z liderów gdyńskiej drużyny w ostatnich tygodniach, Przemysław Żołnierewicz (ASSECO). Zakończył tamten mecz bez punktów.

ŻOŁNIEREWICZ: JEST W NAS WIELKA CHĘĆ REWANŻU
Przypomnijmy, że przed ostatnią porażką Asseco miało serię 5 meczów z rzędu wygranych z Treflem. Łącznie, w całej historii tych spotkań triumfowało 19-krotnie
Koszykarze Trefla wiedzą natomiast, że komplet zwycięstw w ostatnich czterech kolejkach sezonu zasadniczego PLK da im upragniony play-off. Jeśli będą przegrywać, wówczas uzależnią się od wyników innych drużyn

TRUDNA DROGA DO PLAY-OFF KOSZYKARZY TREFLA
W poprzedniej kolejce zawodnicy obu drużyn ustanowili rekordy sezonu PLK. Krzysztof Szubarga (ASSECO) zdobył 42 punkty w meczu z Polskim Cukrem Toruń, natomiast Nikola Marković (TREFL) uzyskał eval na poziomie 41

REKORDOWE TRÓJMIASTO W PLK
[ICO]
Wyjściowy skład gospodarzy: 7 Szubarga (ASSECO), 28 Żołnierewicz (ASSECO), 12 Witliński (ASSECO), 21 Put (ASSECO), 11 jankowski
[ICO]
Wyjściowy skład gości: 7 Marković (TREFL), 3 Ireland (TREFL), 5 Śmigielski (TREFL), 10 Stefański (TREFL), 55 Mielczarek (TREFL)
1'
ZACZYNAMY MECZ, pierwsza piłka dla Asseco
[ICO]
1'
[2:0] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
[ICO]
1'
[4:0] 2 punkty z kontry zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
[ICO]
1'
[4:2] 2 punkty spod kosza zdobywa 10 Stefański (TREFL).
[ICO]
2'
[7:2] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
[ICO]
2'
[7:4] 2 punkty spod kosza zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
[ICO]
2'
[ICO]
3'
[12:4] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
[ICO]
3'
[12:7] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
[ICO]
4'
[14:7] 11 Jankowski (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
4'
[15:7] Tylko jeden rzut wolny trafia 11 Jankowski (ASSECO).
[ICO]
5'
[17:7] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
[ICO]
5'
Przerwa na żądanie Klozińskiego (TREFL).
[ICO]
5'
[19:7] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
[ICO]
6'
[21:7] 2 punkty z kontry zdobywa 21 Put (ASSECO).
[ICO]
6'
[21:9] 2 punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL) a do tego faul
6'
Dylewicz (TREFL) pudłuje wolnego
[ICO]
7'
[23:9] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
[ICO]
7'
[23:11] 2 punkty zdobywa 3 Ireland (TREFL), a do tego jest faulowany
[ICO]
7'
[23:12] Rzut wolny trafia 3 Ireland (TREFL).
8'
Let's go Sopot - słychać kibiców gości
[ICO]
8'
[23:15] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Marković (TREFL).
[ICO]
8'
[23:18] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Marković (TREFL).
[ICO]
9'
[25:18] 2 punkty z półdystansu zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
[ICO]
10'
[27:18] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
[ICO]
10'
[27:20] 7 Marković (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
10'
Let's go Gdynia - odpowiadają fani Asseco
[ICO]
10'
[27:22] 2 punkty zdobywa 5 Śmigielski (TREFL), a do tego faul
10'
Faulowany był Stefański (TREFL), który spudłował oba wolne
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Assceo zaczęło świetnie głównie za sprawą agresywnej obrony oraz fantastycznej postawie Zołnierewicza, który trafiał, podawał - do Witlińskiego (ASSECO) - napędzał grę i stąd przewaga gospodarzy
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla Trefla
[ICO]
11'
[27:24] 2 punkty zdobywa 25 Laser (TREFL).
[ICO]
11'
[29:24] 2 punkty spod kosza zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
[ICO]
11'
[29:26] 2 punkty spod kosza zdobywa 10 Stefański (TREFL).
[ICO]
12'
[32:26] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 21 Put (ASSECO).
[ICO]
12'
[34:26] Kolejne 2 punkty zdobywa 21 Put (ASSECO).
[ICO]
12'
[34:28] 2 punkty wsadem zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
[ICO]
12'
[34:30] 2 punkty zdobywa 9 Karolak (TREFL).
[ICO]
13'
[34:32] 2 punkty spod kosza zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
[ICO]
14'
[34:34] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 25 Laser (TREFL).
[ICO]
14'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ASSECO).
[ICO]
14'
Na trybunach zasiadło dzisiaj 1500 widzów
[ICO]
14'
[37:34] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
[ICO]
15'
[40:34] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
[ICO]
15'
Przerwa na żądanie Kliozińskiego (TREFL).
[ICO]
15'
[40:36] 2 punkty z półdystansu zdobywa 9 Karolak (TREFL).
[ICO]
16'
[40:39] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
16'
Dwa pudła z wolnych Ponitki (ASSECO)
[ICO]
16'
[40:42] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 9 Karolak (TREFL).
16'
Ponitka (ASSECO) ponownie nie trafia obu wolnych...
[ICO]
17'
[42:42] 2 punkty spod kosza zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
[ICO]
17'
[42:44] 2 punkty z półdystansu zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
[ICO]
18'
[42:46] 2 punkty zdobywa 3 Ireland (TREFL).
[ICO]
18'
[42:49] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Ireland (TREFL).
[ICO]
18'
[ICO]
18'
[42:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
[ICO]
18'
Asseco Gdynia - starają się pomóc kibice
[ICO]
20'
[45:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
[ICO]
20'
[45:53] Tylko jeden rzut wolny trafia 3 Ireland (TREFL).
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Drugą kwartę kompletnie przejęli koszykarze Trefla. Z wolnego miejsca korzystał Śmigielski, rozkręcił się Ireland, a w defensywie rządzi niespodziewanie Dylewicz. Po drugiej stronie grali tylko Put i Szubarga. Jeśli jednak obu klubom uda się utrzymać intensywność, to czeka nas świetna druga połowa
Najskuteczniejsi do przerwy: Szubarga (ASSECO) - 13 pkt, Śmigielski (TREFL) - 12 pkt, Ireland (TREFL) i Dylewicz (TREFL) po 9 pkt, Marković (TREFL), Żołnierewicz i Witliński (ASSECO) po 8 pkt, Put (ASSECO) i Karolak (TREFL) po 7 pkt
Oba zespoły grają na wysokiej skuteczności: Asseco 18/33 w rzutach z gry, Trefl 21/35. Do poprawki pozostają rzuty wolne: Asseco 3 celne z 7, Trefl 4 z 8
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Asseco
[ICO]
21'
[45:55] 2 punkty z półdystansu zdobywa 55 Mielczarek (TREFL).
[ICO]
23'
Hej Trefl - słychać kibiców gości
[ICO]
23'
[47:55] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
[ICO]
23'
[49:55] 28 Żołnierewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
23'
[49:57] 2 punkty spod kosza zdobywa 7 Marković (TREFL).
[ICO]
24'
[51:57] 2 punkty po efektownym rzucie zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
[ICO]
24'
[51:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Marković (TREFL).
[ICO]
25'
Asseco Gdynia - słychać w hali
25'
Marković (TREFL) pudłuje oba rzuty wolne
[ICO]
25'
[53:60] 2 punkty zdobywa 3 Konopatzki (ASSECO) plus faul
25'
Konopatzki (ASSECO) pudłuje rzut wolny
[ICO]
26'
[53:62] 2 punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
[ICO]
26'
[55:62] 20 Szczotka (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
27'
[55:64] 2 punkty sprytny rzutem zdobywa 3 Ireland (TREFL).
[ICO]
27'
Trefl Sopot - tym razem w Gdynia Arenie
[ICO]
27'
[57:64] 28 Żołnierewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
28'
[57:65] Tylko jeden rzut wolny trafia 10 Stefański (TREFL).
[ICO]
29'
[57:66] Tylko jeden rzut wolny trafia 10 Stefański (TREFL).
[ICO]
29'
[59:66] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
[ICO]
29'
[59:68] 5 Śmigielski (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
30'
[61:68] 2 punkty zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
[ICO]
30'
[61:70] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
[ICO]
30'
[62:70] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Szubarga (ASSECO).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Tempo gry spadło głównie przez sędziów, którzy zaczęli nieco nadużywać gwizdków. W Treflu wciąż aktywny jest Śmigielski (TREFL), w Asseco obudził się Żołnierewicz (ASSECO)
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Trefla
[ICO]
31'
[62:72] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 25 Laser (TREFL).
32'
Efektowny blok Szczotki (ASSECO) na Laserze (TREFL)
[ICO]
32'
[62:74] Kolejne 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 25 Laser (TREFL).
[ICO]
33'
[62:77] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
[ICO]
33'
[ICO]
33'
Z dachu zaczęła kapać woda, dłuższa przerwa w grze
[ICO]
33'
Parkiet wytarty, gra wznowiona
[ICO]
33'
[64:77] 7 Szubarga (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
33'
[67:77] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 11 Jankowski (ASSECO).
[ICO]
34'
[67:80] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
[ICO]
34'
[69:80] 2 punkty trudnym rzutem spod kosza zdobywa 2 Ponitka (ASSECO).
[ICO]
36'
[69:82] 2 punkty z półdystansem zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
[ICO]
36'
[ICO]
37'
Hej Trefl - skandują fani żółto-czarnych
[ICO]
37'
[72:82] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 11 Jankowski (ASSECO).
[ICO]
37'
[ICO]
37'
[74:82] 20 Szczotka (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
38'
[76:82] 28 Żołnierewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
38'
[77:82] Tylko jeden rzut wolny trafia 20 Szczotka (ASSECO).
[ICO]
39'
[77:85] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
[ICO]
39'
Niesportowe przewinienie Jankowskiego (ASSECO) na Irelandize (TREFL), a za chwilę techniczny dla tego samego koszykarza gdynian, jak i Dylewicza (TREFL), który wdał się w ostrą wymianę zdań z Jankowskim (ASSECO)
[ICO]
39'
[77:87] 3 Ireland (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne i piłka dla gości. Minuta i 8 sekund do końca kwarty
[ICO]
39'
[77:89] 55 Mielczarek (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
40'
Trener Frasunkiewicz wpuszcza na boisko Frąckiewicza (ASSECO), Czerlonkę (ASSECO) i Kamińskiego (ASSECO)
[ICO]
40'
[77:91] 3 Ireland (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
40'
[79:91] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 14 Czerlonko (ASSECO).
[ICO]
40'
[79:94] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ł. Kolenda (TREFL).
40'
KONIEC MECZU.
Trefl kontrolował wynik w ostatniej kwarcie, choć Asseco udało się zmniejszyć prowadzenie sopocian do 5 punktów. Różnicę ponownie zrobił jednak Śmigielski (TREFL), a kluczowego rzutu za trzy punkty nie trafił Szubarga (ASSECO)

17 Siarka Tarnobrzeg 30 4 26 2097:2560 34

Mecz Polfarmex Kutno - Stelmet Zielona Góra zweryfikowany jako walkower 20:0, ponieważ goście nie mieli wpisanych do protokołu co najmniej 6 zawodników z polskim paszportem.

Tabela wprowadzona: 2017-04-21

Wyniki 28 kolejki:

• ASSECO GDYNIA - TREFL SOPOT 79:94 (27:22, 18:31, 17:17, 17:25)
  • Polfarmex Kutno - Polpharma Starogard Gdański 72:86 (22:21, 19:28, 19:17, 12:20)
  • PGE Turów Zgorzelec - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 97:74 (25:20, 25:19, 21:15, 26:20)
  • TBV Start Lublin - Polski Cukier Toruń 69:72 (23:15, 15:22, 16:18, 15:17)
  • AZS Koszalin - Siarka Tarnobrzeg 105:54 (28:13, 30:11, 16:10, 31:20)
  • Energa Czarni Słupsk - King Szczecin 84:77 (20:8, 15:20, 14:17, 18:22, d. 17:10)
  • Miasto Szkła Krosno - MKS Dąbrowa Górnicza 74:79 (23:15, 15:20, 11:22, 25:22)
  • Stelmet BC Zielona Góra - Polfarmex KutnO 94:48 (25:16, 24:9, 27:14, 18:9)
  • Anwil Włocławek - Rosa Radom 80:74 (20:22, 18:11, 22:24, 20:17)

Opinie (42) 10 zablokowanych

• Derby srerby...

A pamiętacie Gurovica i Slaninę?

• 18 2

• powiedzcie mi, jak to jest?

Asseco jak prowadzi w meczu to ofensywne akcje gra szybko, jakby piłka parzyła, a jak przegrywa to gra wolno w ataku? Moim zdaniem powinno być na odwrót!
    No i ten sędzia sadysta, co kazał kilkukrotnie dzieciakom wycierać parkiet... Za 3 razem to na miejscu dzieciaków bym go olał. :)

• 6 2

• koncowka meczu

jak zwykle na jutube / piohost

• 6 0

• obie drużyny i tak poza play off ! (1)

• 8 6

• Tradycyjnie

• 2 2

• Trefl!

Wysoka wygrana na gdynskim parkiecie! Mała uwaga do "mistrza" Jankowskiego: Chlopiue widac nie nauczono Cie gry fair bo zachowujesz sie jakby przyjechal z Turkmeni nie obrazając tego narodu!Wstyd! Ale kiepscy zawodnicy tak maja!!!

• 10 12

• Asseco brawo,Ładna walka!

• 6 9

• I nieprawda, że dach przeciekał, zwłaszcza, że prawie wcale nie padało :)

• 8 4

• Zwycięstwo do przewidzenia. (1)

Niesmak za pokaz chamstwa w wykonaniu pseudokoszykarzy z asseco. Dobrze by było gdyby trener asseco wpoił im szacunek dla zdrowia przeciwnika. Co najmniej dwa chamskie przewinienia (umyślne), które mogły się skończyć groźnymi kontuzjami. Gwizdek sędziego i rzuty wolne nie zrekompensują ewentualnej kontuzji i niemożliwości wykonywania swojego zawodu przez ten czas.

• 18 10

• Zwycięstwo do przewidzenia.

Natomiast niesmak za pokaz chamstwa w wykonaniu pseudokoszykarzy z assseco. Trener powinien im wpoić szacunek dla zdrowia przeciwnika, bo ze dwa przewinienia (odgwizdane jako umyślne) mogły się skończyć kontuzjami. Gwizdek sędziego i rzuty wolne nie zrekompensują zawodnikowi, tego co straci przez kontuzję. Jedni i drudzy wykonują swój zawód więc to jest chamskie gdy atak ukierunkowany jest na mocny i bezmyślny faul byle tylko przewrócić przeciwnika i wbić go w parkiet.

• 9 2

• Jedna Kasa

Tylko jedna kasa

• 4 0

• Brawo trefl !!!!! Dziękujemy piekny mecz!!! Brawo cała drużyna i trener !!!

• 14 10

10.12 (czw) godz.17:35 Zastal Enea BC Zielona Góra typuj bez publiczności TREFL Sopot
18.12 (pt) PGE Spójnia Stargard TREFL Sopot
26.12 (sob) TREFL Sopot Anwil Włocławek
30.12 (śr) ASSECO ARKA Gdynia TREFL Sopot
18.03.2021 (czw) Polski Cukier Toruń TREFL Sopot
16.11 (pon) godz.17:35 MKS Dąbrowa Górnicza 72:81 bez publiczności TREFL Sopot
10.11 (wt) godz.18:00 TREFL Sopot 79:60 bez publiczności Śląsk Wrocław
05.11 (czw) godz.17:35 Legia Warszawa 78:72 bez publiczności TREFL Sopot LIVE!

Wyniki 14 kolejki:

• Anwil Włocławek - ASSECO ARKA GDYNIA 86:78 (17:23, 24:19, 19:16, 26:20)
  • TREFL SOPOT - Polski Cukier Toruń 96:67 (24:12, 23:16, 28:23, 21:16)
  • HydroTruck Radom - King Szczecin 83:73 (17:23, 15:15, 19:25, 32:10)
  • Legia Warszawa - GTK Gliwice 95:85 (19:18, 20:22, 34:25, 22:20)
  • Zastal Enea BC Zielona Góra - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 105:85 (29:18, 31:35, 21:12, 24:20)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Śląsk Wrocław 82:88 (15:16, 18:21, 17:27, 32:24)
  • PGE Spójnia Stargard - Polpharma Starogard Gd. 71:60 (26:15, 17:10, 15:20, 13:15)
  • Pszczółka Start Lublin - Enea Astoria Bydgoszcz (przełożony na 6.12)