Angelika Cichocka i Piotr Zeszutek najlepsi w sporcie w Sopocie w 2017 roku

25 stycznia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Laureaci Sopockiej Gali Sportu za rok 2017. Laureaci Sopockiej Gali Sportu za rok 2017.

Angelika Cichocka z SKLA oraz Piotr Zeszutek z Ogniwa zostali uznani najlepszymi sportowcami Sopotu 2017 roku. Lekkoatletka m.in. w mistrzostwach świata osiągnęła finały na 800 i 1500 metrów. Rugbista wraz z kolegami zdobył tytuł wicemistrza Polski oraz był kapitanem tak klubowej jak i reprezentacyjnej piętnastki. Do klubu z Jana z Kolna trafiły także miano drużyny roku oraz trenera roku dla Karola Czyża, choć nim szkoleniowiec podzielił się z Marcinem Klozińskim z koszykarskiego Trefla. Łączna pula nagród wyniosła 25 tys. zł.

PRZYPOMNIJ SOBIE SOPOCKĄ GALĘ SPORTU Z 2017 ROKU

Nagrody za 2017 rok nieco odbiegły od tradycji panującej w Sopocie. Co prawda po jedno z trofeum sięgnęła przedstawicielka SKLA, ale drugiego nie zdobył nikt z SKŻ Ergo Hestia, a z Ogniwa. Wśród pań, po raz trzeci z rzędu najlepsza okazała się biegaczka, Angelika Cichocka. Natomiast najlepszym sportowcem wybrano kapitana reprezentacji Polski i jednego z czołowych rugbistów miejscowego klubu, Piotra Zeszutka. W nagrodę otrzymali po 2,5 tys. zł.

Cichocka w minionym roku święciła triumfy głównie na krajowej arenie. Została mistrzynią Polski w biegu na 800 metrów, do tego dołożyła brąz w przełajach na 5 km. Była również w reprezentacji Polski na mistrzostwa świata, które odbyły się w Londynie. Na dystansach 800 i 1500 metrów wbiegała do finałów. Zajmowała w nich kolejno 6. i 7. miejsce. Cichocka nie mogła pojawić się na gali, ponieważ przygotowuje się do nowego sezonu w Australii.

Na podium nagrodzonych sportsmenek za 2017 roku wyprzedziła Maję Dziarnowską (SKŻ Ergo Hestia), czyli 10. zawodniczkę mistrzostw Europy formuły Windsurfing oraz 46. mistrzostw świata w klasie RS:X. Natomiast trzecie miejsce przypadło Małgorzacie Cybulskiej z Sopockiego Klubu Jeździeckiego.

Piotr Zeszutek, czyli najlepszy sportowiec 2017 roku w Sopocie. Piotr Zeszutek, czyli najlepszy sportowiec 2017 roku w Sopocie.
Zeszutek był w minionym roku kapitanem reprezentacji Polski. Do tego, jako jeden z czołowych rugbistów Ogniwa poprowadził drużynę do srebrnego medalu mistrzostw Polski. W finale zmagań Ogniwo uległo Budowlanym Łódź SA 3:16.

Na drugim miejscu uplasował się zeszłoroczny zwycięzca kategorii Sportowiec Roku, Paweł Tarnowski. Zawodnik SKŻ Ergo Hestia wygrał w 2017 roku zawody Pucharu Świata w Gamagori w Japonii. Na trzeciej pozycji uplasował się Patryk Dobek, czyli 5. biegacz Uniwersjady w Tajpej w biegu na 400 metrów przez płotki. Sprinter zmienił na 2018 rok klub i z SKLA przeniósł się do MKL Szczecin.

W klasyfikacji na najlepszą drużynę roku nie było wątpliwości, która powinna zwyciężyć - "srebrne" Ogniwo. Za to wyróżnienie klub otrzymał 10 tys. zł. Druga pozycja przypadła Navigo A-Class Sailing Team, a trzecie Treflowi Sopot.

Ponownie nie udało się wyłonić jednego zwycięzcy w kategorii Trener Roku. Jak przed rokiem na najwyższym stopniu podium stanął trener Ogniwa, Karol Czyż. Tym razem podzielił triumf ze szkoleniowcem koszykarzy Trefla Sopot, Marcinem Klozińskim, który jeszcze w poprzednim sezonie wyciągnął klub z marazmu i niewiele zabrakło mu, aby awansować z nim do play-off. Za triumf w tej kategorii nagroda pieniężna wyniosła po 2 tys. zł. Na drugiej pozycji znalazł się Tomasz Lewandowski z SKLA, a na trzecim Maciej Dziemiańczuk z SKŻ.

Wśród młodzieżowców także mieliśmy dwa pierwsze miejsce. Najlepszymi sportowcami zostali Mateusz Plichta z Ogniwa oraz Łukasz Kolenda z Trefla. Drugą pozycję zajął Daniel Ziółkowski z UKS "Siódemka", a trzecią Cyprian Krassowski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sopocie, sekcji pływackiej. Młodzieżową sportsmenką roku została Helena Schwarz z UKS "Siódemka", drugie miejsce przypadło Emilii Kusy, a trzecie Paulinie Ligarskiej - obie z SKLA. Zwycięzcy i zwyciężczyni otrzymali po 2 tys. zł.

Tradycyjnie wybrano również Mecenasa Sportu. Uznano nim Port Lotniczy Gdańsk. Do tego przyznano nagrody za najlepszej sportowej imprezy roku. Na szczycie znalazły się Mistrzostwa Świata Katamaranów A-Class Sopot organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy Navigo. Dalej wyróżniono Sopot Beach Rugby Fundacji Sportu i Rekreacji Edwarda Hodury oraz Mistrzostwa Europy Formuły Windsurfing organizowane przez SKŻ.

Natomiast w klasyfikacji Rekreacyjna Impreza Roku triumfował Memoriał Andrzeja Pawińskiego organizowany przez MOSiR Sopot, druga pozycja przypadła Street Challenge Sopot 2017 Fundacji Rozwoju i Edukacji Trefla, a trzecia Rajdowi Kobiet po Japońsku Sopockiego Stowarzyszenia Sportowego Automobilklub Orski.

Opinie (10)

• (2)

W miescie gdzie sa dwie druzyny trefl i ogniwo naprawde ciezko znalezsc na podium