Asseco Arka Gdynia - HydroTruck Radom 99:78. Koszykarze rzucili 15 "trójek"

sez
3 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Asseco Arka Gdynia wróciła do EBL wysoko pokonując drużynę z Radomia. Na zdjęciu: Dominik Wilczek, autor 11 punktów. Asseco Arka Gdynia wróciła do EBL wysoko pokonując drużynę z Radomia. Na zdjęciu: Dominik Wilczek, autor 11 punktów.

Asseco Arka Gdynia pokonała we własnej hali drużynę HydroTruck Radom 99:78 (26:26, 28:20, 25:14, 20:18) w 24. kolejce Energa Basket Ligi. Koszykarze Milosa Mitrovia w całym spotkaniu trafili 15 rzutów z dystansu. Skuteczność żółto-niebieskich stała na wysokim poziomie. W ostatnich minutach nieco spadła, dlatego nie przekroczyli granicy 100 punktów. Aż 7 zawodników może pochwalić się dwucyfrówkami.

ASSECO ARKA: Boykins 21 (3x3, 6 zb.), Musić 16 (1x3, 7 as.), Wołoszyn 13 (3x3, 5 zb.), Tomaszewski 12 (2x3, 5 zb.), Hrycaniuk 3 oraz Dylewicz 12 (4x3, 5 zb.), Wilczek 11 (1x3), Durham 11 (1x3, 7 as.), Walkowiak 0, Kowalczyk 0

HydroTruck: Hill 16 (2x3, 6 zb.), Moore 15 (2x3), Ostojić 14 (9 zb.), Dzierżak 9 (5 as.), Zegzuła 3 (1x3) oraz Lewandowski 11 (1x3), Kraljević 9, Żmudzki 1, Zalewski 0, Okrutny 0

Milos Mitrović: Dopóki nie będziemy mieli zapewnionego utrzymania, to w utrzymanie nie uwierzę

Asseco Arka Gdynia wróciła do rywalizacji w Energa Basket Lidze po 3 tygodniach przerwy. Po odbyciu kwarantanny do drużyny prowadzonej przez Milosa Mitrovicia dołączył Jacobi Boykins. Serbski trener przed meczem przestrzegał zawodników, że HydroTruck Radom postawi żółto-niebieskim trudne warunki. Przepowiednia się sprawdziła, bo podopieczni Roberta Witki rzucali na bardzo dobrej skuteczności.

Zresztą podobnie jak zespół z Trójmiasta. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 26:26, choć gdynianie po 5 minutach mieli 7 punktów zaliczki. Druga odsłona była wyrównana, prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Aż do czasu. W ostatnich minutach to gospodarze przejęli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i odskoczyli rywalom. Drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 54:46 dla Asseco Arki.

Trójmiejski sport pomaga Ukraińcom i Ukrainie. Możesz dołączyć do tych akcji

Po zmianie stron żółto-niebiescy szybko podwyższyli przewagę. Choć na początku trzeciej kwarty skuteczność koszykarzy z Gdyni spadła, to później wrócili do regularnego zdobywania punktów. Novak Musić zanotował kilka przechwytów oraz sporo asyst, równie dobrze asystował także Anthony Durham. W ataku brylował Boykins, który w obecnym sezonie jest najlepszym strzelcem Asseco Arki.

Amerykanin przed tym meczem zdobywał średnio 13.73 pkt. na mecz. W starciu z radomianami szybko zdołał poprawić ten wynik. Po trzech kwartach w zasadzie było już po meczu. 19 punktów przewagi stawiało zawodników Mitrovicia w komfortowej sytuacji. Gdynianie do końca walczyli o przekroczenie granicy 100 punktów. Zatrzymali się jednak na 99 - zwyciężyli 99:78. Sporą różnicę zrobiły ich rzuty z dystansu (15/33 - 45 proc. skuteczności). 7 zawodników może pochwalić się dwucyfrówkami. Najwięcej - 21 - uzbierał Boykins.

Asseco Arka w następny czwartek, 10 marca zagra na wyjeździe z Kingiem Szczecin. Mecz rozpocznie się o godz. 19:30.

Wyniki 24 kolejki

• ASSECO ARKA GDYNIA - HydroTruck Radom 99:78 (26:26, 28:20, 25:14, 20:18)
  • TREFL SOPOT - Śląsk Wrocław 89:102 (23:21, 22:13, 22:29, 21:23, d. 1:14)
  • Arged BM Stal Ostrów Wlkp. - Twarde Pierniki Toruń 96:74 (24:15, 21:22, 28:17, 23:20)
  • GTK Gliwice - Enea Zastal BC Zielona Góra 82:89 (18:27, 28:22, 19:23, 17:17)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Anwil Włocławek 92:86 (14:23, 18:20, 25:13, 19:20, d. 16:20)
  • King Szczecin - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 74:77 (12:15, 22:29, 14:20, 26:13)
  • PGE Spójnia Stargard - Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 80:81 (24:18, 21:21, 21:21, 14:21)
  • Legia Warszawa - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 68:87 (12:19, 11:24, 23:24, 22:20)