Futsaliści AZS UG zremisowali w Gliwicach

10 lutego 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Jacek Burglin nabawił się urazu na rozgrzewce przed meczem w Gliwicach. Bramkarz zdecydował się jednak wystąpić w spotkaniu i pomógł gdańszczanom wywieźć 1 punkt. Jacek Burglin nabawił się urazu na rozgrzewce przed meczem w Gliwicach. Bramkarz zdecydował się jednak wystąpić w spotkaniu i pomógł gdańszczanom wywieźć 1 punkt.

Futsaliści AZS UG zremisowali na wyjeździe z GAF Jasną Gliwice 2:2 (2:1). Na przedmeczowej rozgrzewce kontuzji nabawił się bramkarz naszych akademików Jacek Burglin, ale mimo bólu rozegrał całe spotkanie. Gdańszczanie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale za każdym razem plany krzyżował im zdobywca dwóch goli dla gospodarzy Przemysław Dewucki.

0:1 Michał Olszewski 8:34
1:1 Przemysław Dewucki 15:26
1:2 Tomasz Poźniak 16:34
2:2 Przemysław Dewucki 26:04

GAF JASNA: Cielesta, Widuch - Rubitwa, Śmiałkowski, Kaszowski, Ficek, Zdunek, Mizgajski, Kośmider, Wojtas, Diemiszew, Kasprzyk, Dewucki, Cygnarowski.

AZS UG: Burglin, Wolski - Szymański, Cyman, Ł.Olszewski, Friszkemut, M.Olszewski, Poźniak, Ziarko, Wesserling, Kriezel, Pawicki

Podopieczni Szymona Hartmana do gry w futsal ekstraklasie wrócili po dwutygodniowej przerwie w rozgrywkach. Tuż przed spotkaniem w Gliwicach urazu nabawił się podczas rozgrzewki Jacek Burglin. Golkiper akademików mimo bólu, zdecydował się jednak stanąć między słupkami.

Wynik spotkania otworzyli gdańszczanie. Gospodarze popełnili błąd podwójnego podania do bramkarza, a rzut wolny z 6. metra na bramkę zamienił Michał Olszewski. Radość z prowadzenia potrwała niespełna 7 minut. Burglina na raty pokonał bowiem Przemysław Dewucki.

O niemal błyskawiczną ripostę pokusił się jednak Tomasz Poźniak, który jeszcze przed przerwą uciszył gliwicka publiczność. W drugiej połowie inicjatywę przejęli gospodarze. Ich ataki przyniosły skutki, gdy drugą bramkę zdobył Dewucki, po raz kolejny doprowadzając do wyrównania.

Dwie minuty później znakomitą okazję zmarnowali podopieczni trenera Hartmana, którzy grali w przewadze po czerwonej kartce dla Macieja Mizgajskiego za bezpardonowy atak na Michale Olszewskim. Co więcej, mimo gry w osłabieniu to GAF miał dobrą sytuację, jednak Damian Wojtas pomylił się w sytuacji sam na sam z Burglinem.

Do końca meczu obie drużyny miały swoje szanse na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę, jednak ani AZS, ani GAF, który w ostatniej minucie zdecydował się nawet na wycofanie bramkarza, nie zdołali zdobyć zwycięskiej bramki.

Punkt wywalczony w Gliwicach nie zmienił miejsca zajmowanego przez akademików w tabeli. Gdańszczanie nadal plasują się w połowie stawki. W niedzielę o godzinie 19 o kolejną zdobycz zagrają we własnej hali z Red Devils Chojnice.