Trefl sensacyjnie pokonał Anwil

9 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Michał Kolenda (z lewej) i Marcin Dutkiewicz (z prawej) mają powody do zadowolenia. Trefl pokonał Anwil, a oni byli najlepszymi strzelcami sopocian obok Anthony'ego Irelanda. Michał Kolenda (z lewej) i Marcin Dutkiewicz (z prawej) mają powody do zadowolenia. Trefl pokonał Anwil, a oni byli najlepszymi strzelcami sopocian obok Anthony'ego Irelanda.

Koszykarze Trefla Sopot pokonali w Hali 100-lecia faworyzowany Anwil Włocławek 66:64 (19:21, 16:12, 20:17, 11:14). Dla żółto-czarnych to druga z rzędu wygrana, co w tym sezonie Tauron Basket Ligi przydarzyło im się dopiero drugi raz. Do wygranej poprowadzili sopocian Anthony Ireland oraz bezbłędnie rzucający z gry Marcin Dutkiewicz.

TREFL: Ireland 17 (4 as.), Kolenda 9, Stefański 7, Bilinovać 5, Majok 1 (7 zb.) oraz Dutkiewicz 15 (5 zb.), Śmigielski 5, Kulka 4, Dzierżak 3, Sikora 0, Motylewski 0

ANWIL: Jelinek 12, Diduszko 7 (1x3), Skibniewski 4, Bristol 4, Dmitriew 3 (1x3, 6 zb.) oraz Stelmach 10 (1x3), Łączyński 8 (2x3), Tomaszek 8, Andjuśić 8 (1x3)

PIERWSZY TRIUMF TREFLA NA WYJEŹDZIE

Uskrzydleni pierwszym wyjazdowym zwycięstwem w sezonie sopocianie rozpoczęli pojedynek z Anwilem od zdobycia 4 pkt z rzędu po rzutach Josipa BilonovaciaMarcina Stefańskiego. Po celnej "trójce" Anthony'ego Irelanda było już 7:2, a Bilonovac w ten sam sposób doprowadził do 10:4. Zza łuku trafił jednak Fiodor Dmitriew, a rzuty wolne wykorzystał Bartosz Diduszko i przewaga sopocian stopniała do punktu (10:9).

Choć akcję dwa plus jeden wykorzystał Michał Kolenda, Anwil odbił prowadzenie zdobywając 7 pkt z rzędu (16:13). Gospodarze zmniejszyli dystans po rzutach Irelanda, ale rzut za 3 pkt Kamila Łączyńskiego pomógł odskoczyć "Rottweilerom" na 21:17, ale przed końcem kwarty trafił jeszcze Ireland, który skończył partię z dorobkiem 9 pkt.

Druga kwarta dobrze rozpoczęła się dla gospodarzy, a to za sprawą Marcina Dutkiewicza. Skrzydłowy sopocian dwukrotnie "sypnął" za 3 pkt, a jego zespół wyszedł na prowadzenie 30:25.

Zza łuku starał się odpowiadać Anwil, co udało się Łączyńskiemu, ale już nie Dmitriewowi, który chwilę później zmarnował rzuty wolne po faulu Atera Majoka. Goście poprosili jednak o czas i po wznowieniu gry ponownie wyszli na prowadzenie. Tuż przed przerwą z linii rzutów wolnych odebrali im je jednak Stefański i Ireland.

Na początku trzeciej kwarty celownik na "trójki" ustawił Michał Kolenda, a Trefl prowadził już 43:35. Goście starali się dogonić sopocian, ale szło im kiepsko. Na 2 minuty przed końcem tej partii przy stanie 44:51 Anwil wziął czas. Zza łuku trafili Piotr StelmachDanilo Andjusić i było już tylko 53:50 dla Trefla, ale w to radosne rzucanie zza łuku podłączył się Dutkiewicz i sopocianie opanowali sytuację.

Trefl fatalnie rozpoczął jednak ostatnią kwartę. Nie licząc 2 pkt Irelanda, sopocianie nie trafili do kosza przez prawie 7 minut! W tym czasie Anwil odbił prowadzenie i miał przewagę punktu (58:57). Niemoc przerwał Dutkiewicz, rzut wolny wykorzystał Stefański, a zza łuku trafił Ireland, który później wykorzystał jeden rzut wolny.

Na 75 sekund do końca gospodarze prowadzili 64:58, ale końcówka była gorąca. Po rzutach Łączyńskiego i Jelinka było już tylko 64:62, a tylko po jednym rzucie wolnym wykorzystali Śmigielski i Ireland.

Na 3 sekundy przed końcem do kosza trafił Stelmach i Anwil znów zbliżył się na 2 pkt. Na szczęście "Rottweilerom" nie wystarczyło czasu by doprowadzić do dogrywki. Tym samym Trefl sięgnął po drugie zwycięstwo z rzędu. Duży wkład triumf miał Dutkiewicz, który popisał się bezbłędną skutecznością rzutową z gry (5/5) do czego dorzucił 3 na 4 celne rzuty wolne.

Wyniki 27 kolejki

• TREFL SOPOT - Anwil Włocławek 66:64 (19:21, 15:11, 20:17, 11:14)
  • King Wilki Morskie Szczecin - ASSECO GDYNIA 100:106 (32:25, 20:23, 21:30, 27:28)
  • Śląsk Wrocław - AZS Koszalin 84:78 (20:17, 18:22, 21:20, 16:16, d: 9:3)
  • Energa Czarni Słupsk - Polski Cukier Toruń 78:71 (23:15, 20:11, 16:20, 19:25)
  • Start Lublin - Polfarmex Kutno 75:81 (21:13, 14:23, 24:25, 16:20)
  • Siarka Tarnobrzeg - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 72:70 (17:14, 11:19, 18:17, 26:20)
  • Energa Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec 93:71 (20:17, 22:10, 24:21, 27:23)
  • Polpharma Starogard Gdański - MKS Dąbrowa Górnicza 78:65 (19:18, 19:9, 22:14, 18:24)
  • Stelmet BC Zielona Góra - Rosa Radom 88:64 (22:12, 23:18, 25:11, 18:23)
  • Zaległy mecz z 22. kolejki:
  • ASSECO GDYNIA - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 89:69 (22:26, 18:20, 21:16, 28:6)
  • Mecz awansem z 28. kolejki:
  • Śląsk Wrocław - Rosa Radom 73:80 (21:18, 13:19, 18:12, 17:20, d. 4:11)

Opinie (35)

• Trefl to potęga ! Szkoda że tak późno ... (2)

• 18 2

• hala była taka jakbyśmy grali u siebie!! Hej Anwil,!