Futsaliści AZS UG zremisowali rzutem na taśmę

22 lutego 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Wojciech Pawicki zapewnił gdańszczanom remis w Głogowie zdobywając gola na 1,5 minuty przed końcem meczu. Wojciech Pawicki zapewnił gdańszczanom remis w Głogowie zdobywając gola na 1,5 minuty przed końcem meczu.

Futsaliści AZS UG zremisowali na wyjeździe z Euromaster Chrobrym Głogów 2:2 (1:1). Gdańszczanie spóźnili się na ten mecz niemal pół godziny, a gdy już dotarli na miejsce, musieli gonić rywali. Bramkę na wagę remisu na niespełna 90 sekund przed końcem spotkania zdobył kapitan Wojciech Pawicki.

1:0 Łukasz Pieczyński 11:43
1:1 Dominik Depta 15:43
2:1 Kamil Kaczmar 23:10
2:2 Wojciech Pawicki 38:34

EUROMASTER CHROBRY: Długosz - Plewko, Pietruszko, Łeszyk, Wójtowicz, Niedźwiedź, Nowak, Szala, Ł. Pieczyński, D. Pieczyński, Kaczmar, Koryciński, Biały.

AZS UG: Burglin, Wolski - Szymański, Cyman, Friszkemut, Olszewski, Ziarko, Wesserling, Kriezel, Pawicki, Depta.

Spotkanie rozpoczęło się z niemal półgodzinnym poślizgiem, gdyż kłopoty na trasie spowodowały spóźnienie gdańszczan na miejsce zawodów. Mimo krótkiej rozgrzewki i wejścia na parkiet niemal prosto z busa, to drużyna Szymona Hartmana ruszyła do ofensywy w pierwszych minutach.

Ataki nie przyniosły jednak wymiernego efektu i jako pierwsi gola zdobyli jednak gospodarze. Celnym uderzeniem z dystansu popisał się Łukasz Pieczyński i piłka zatrzepotała w siatce Jacka Burglina. 4 minuty później znakomitym podaniem popisał się Tomasz Kriezel, a z najbliższej odległości do wyrównania doprowadził Dominik Depta.

Druga część meczu rozpoczęła się fatalnie dla gdańszczan. Akademicy źle rozegrali rzut rożny, a po indywidualnej kontrze bez trudu Burglina pokonał Kamil Kaczmar. Goście znów musieli odrabiać straty, ale czas upływał nieubłaganie i wydawało się, że z Głogowa będą wracać bez punktów. Na niespełna 90 sekund przed końcem spotkania uderzeniem tuż przy słupku remis zapewnił gdańszczanom Wojciech Pawicki.

- Myślę, że remis to sprawiedliwy wynik. Jeden i drugi zespół miał okazje, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po ostatnich występach ten remis braliśmy w ciemno - mówi trener AZS UG Szymon Hartman.

- Być może gdybyśmy przyjechali o czasie i porządnie się rozgrzali, udałoby nam się wywieźć komplet punktów - dodaje strzelec bramki na wagę remisu, Pawicki.

Teraz gdańszczan czeka przerwa w rozgrywkach futsal ekstraklasy. Najbliższe spotkanie rozegrają za dwa tygodnie we własnej hali, a ich rywalem będzie Gatta Active Zduńska Wola.

16 kolejka
21 lutego Euromaster Chrobry Głogów (w) 2:2 (1:1)