Gedania znów nie zagra w finale Pucharu Polski na Pomorzu. Dogrywka przesądziła

8 maja 2024, godz. 19:50
Opinie (13)

Gedania 1922 Gdańsk

Gedania 1922 Gdańsk drugi raz z rzędu odpadła w półfinale. Gedania 1922 Gdańsk drugi raz z rzędu odpadła w półfinale.

Gedania 1922 Gdańsk przegrała na wyjeździe z IV-ligowym Gromem Nowy Staw 1:3 (1:0, 1:1) i trzeci raz z rzędu odpadła w półfinale Pucharu Polski na Pomorzu. Mecz rozstrzygnął się w dogrywce, której gospodarze strzelili dwa gole. Podopiecznym Krystiana Ryczkowskiego w tym sezonie pozostała już tylko III-ligowa rywalizacja. W sobotę, 11 maja o godzinie 16 zagrają na wyjeździe z KP Starogard Gdański.

Urbański 51, Kopka 96, 116 - Zalewski 25

GEDANIA: Machola - Flis, Manuszewski, Stawikowski - Niewiadomski, Sumiński, Gorwa (88 Bąk), Waliszewski (106 Adamik) - Zalewski, Borkowski (63 Żukowski), Sosnowski

Gedania 1922 Gdańsk już trzeci raz z rzędu odpada w pólfinale. Najpierw porażka z Jaguarem Gdańsk, później kuriozalny walkower z Chojniczanką II Chojnice, a tym razem przegrana po zaciętej 120. minutowej walce.

Przypomnij sobie okoliczności walkowera z ubiegłorocznego półfinału Przypomnij sobie okoliczności walkowera z ubiegłorocznego półfinału

Gdańszczanie do rywalizacji przystąpili w takim samym składzie jak do ostatniego wygranego ligowego meczu z drugą drużyną Pogoni Szczecin. Grom Nowy Staw to, co prawda przeciwnik z niższego poziomu rozgrywkowego, jednak to czołowa drużyna IV ligi. Czwarte miejsce w tabeli i seria kolejnych sześciu meczów bez porażki.

Zgodnie z przewidywaniami od początku meczu to podopieczni Krystiana Ryczkowskiego narzucili swoje tempo gry, czego efektem były dwie groźne sytuacje stworzone przez obrońcę Miłosza Manuszewskiego po strzałach głową. Gdańszczanie dopięli swego w 25. minucie. Odbity przez bramkarza strzał Bartosza Borkowskiego przytomnie dobił Bartosz Zalewski, strzelając przy tym swoją drugą bramkę w tej edycji Pucharu Polski.

Mimo korzystnej pierwszej połowy dla Gedanii, gospodarze nie zamierzali składać broni. Swoje ataki rozpoczęli już od pierwszych minut po zmianie stron. Na efekty długo nie czekali.

Do wyrównania doprowadzili już w 51. minucie meczu za sprawą bramki Fabiana Urbańskiego. Po stracie gola gdańszczanie próbowali jeszcze odpowiedzieć. W boczną siatkę głową strzelał Zalewski, jednak bezskutecznie. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

Gedania 1922 Gdańsk - Pogoń II Szczecin 2:1. Przeczytaj relacje z ostatniego ligowego meczu Gedania 1922 Gdańsk - Pogoń II Szczecin 2:1. Przeczytaj relacje z ostatniego ligowego meczu

Niestety nie poszła ona po myśli Gedanii, która straciła w niej dwie bramki. Bohaterem IV-ligowca został Łukasz Kopka, który ustrzelił dublet.

W finale Grom zmierzy się z zespołem Sparty Sycewice, która w równolegle toczonym meczu wygrała z Wiezrycą Pelplin 2:1.

Wierzyca Pelplin - Sparta Sycewice 1:2
Grom Nowy Staw - GEDANIA 1922 GDAŃSK 3:1 (po dogrywce)

finał
Sparta Sycewice - Grom Nowy Staw (30 maja, godz. 17, Malbork)

Wszystkie opinie (13)

Zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie dowiedzą się Państwo o naszej ofercie zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży i firm. Działamy na nowym obiekcie przy ul.Hallera 201. Organizujemy imprezy sportowe, urodzinowe i półkolonie.

18 KP Starogard Gdański 31 2 7 22 37:90 13
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów może zostać powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.