HydroTruck Radom - Trefl Sopot 60:80. Pierwsza kwarta ustawiła spotkanie

dak.
10 października 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Łukasz Kolenda zdobył najwięcej - 18 - punktów w drużynie Trefla Sopot. Zaliczył 100-porocentową skuteczność przy czterech "trójkach". Łukasz Kolenda zdobył najwięcej - 18 - punktów w drużynie Trefla Sopot. Zaliczył 100-porocentową skuteczność przy czterech "trójkach".

Trefl Sopot pokonał na wyjeździe HydroTruck Radom 80:60 (30:14, 13:14, 19:10, 18:22). Kontrolę nad meczem ustawiła pierwsza kwarta, w której żółto-czarni trafili pięć "trójek" i mieli 14-punktową zaliczkę. Dzięki temu nie musieli szarżować w drugiej, a gdy po przerwie zdominowali rywala, ostatnia partia była formalnością.

HYDROTRUCK: Ostojić 7 (1x3), Prahl 7, Neal 6, Zegzuła 5 (1x3), Griffin 4 oraz Piechowicz 16 (4x3, 7 zb.), Lewandowski 10 (1x3), Tomaszewski 3 (1x3), Kurpisz 2, Zalewski 0

TREFL: Ł. Kolenda 18 (4x3), Gruszecki 17 (5x3), M. Kolenda 13 (3x3), Leończyk 9 (6 zb.), Olejniczak 9 (8 zb.) oraz Haws 11, Paliukenas 4 (7 zb.), Moten 0, Rompa 0, Pułkotycki 0

Koszykarze Trefla Sopot dopiero w 8. kolejce zagrali na wyjeździe. Trener Marcin Stefański ponownie dokonał zmian w wyjściowej "5" względem poprzedniego spotkania i takim sposobem Witalija Kowalenko zastąpił Paweł Leończyk. Natomiast popularnego Witka nie było nawet w kadrze meczowej.

TJ Haws - misjonarz pod koszem Trefla Sopot

I to kapitan otworzył wynik sobotniego starcia, a gdy "trójkę" dołożył Łukasz Kolenda, po minucie gry było 6:0. Tych zresztą w pierwszej kwarcie było więcej, bo sopocianie rzucili ich w sumie pięć. To pozwoliło gościom na szybką ucieczkę, gdyż po 8 minutach mieli 11 punktów przewagi. Gdy przed końcem z dystansu trafił jeszcze Karol Gruszecki, wzrosła jeszcze do 16.

Tempo opadło w drugiej partii. Co prawda Gruszecki wykorzystał trzeci rzut zza linii 6,75 metra, ale kolejne punkty padały po rzutach wolnych lub spod kosza. Radomianie dążyli do odrabiania strat przed przerwą, ale zbyt często pudłowali lub popełniali straty, jak np. błąd kozłowania Nicka Neala. Ostatecznie przyjezdni mieli 15-punktową zaliczkę przy zejściu do szatni.

Po zmianie stron kolejnym w tym sezonie efektownym wsadem popisał się Dominik Olejniczak. W odróżnieniu do poprzedniego starcia, Trefl dobrze rozpoczął drugą połowę, bo chwilę potem z dystansu zapunktował Gruszecki i Michał Kolenda, po rzucie którego żółto-czarni wygrywali 51:28. Wtedy zaczęły się niepotrzebne faule, przez które mieliśmy przestój grze na blisko 3 minuty. Podopieczni Stefańskiego kontrolowali jednak jej przebieg, gdyż pozwolili rywalom na zdobycie zaledwie 10 punktów, samemu zdobywając 19.

Legia Warszawa - Asseco Arka Gdynia 76:69. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarzom i trenerowi

Żółto-czarni na ostatnią kwartę wychodzili z 24-punktową zaliczką. Po nieco ponad minucie spadła ona do 17 "oczek", ale wtedy w kontry wykorzystali TJ HawsMartynas Paliukenas, a gdy z góry raz jeszcze wsadził Olejniczak, raczej nic nie było w stanie zagrozić sopocianom. W końcówce dwie "trójki" dołożył jeszcze Łukasz Kolenda i wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji strzelców swojej drużyny w tym starciu. W sumie przy wszystkich czterech trafieniach z dystansu zachował 100-procentową skuteczność.

W sumie celność Trefla przy 29 trafieniach wyniosła 53 proc. Jeszcze lepiej było jeszcze w "trójkach", bo żółto-czarni wykorzystali 12 z 21 takich rzutów. Dominowali także na tablicach, gdyż zebrali o 5 piłek więcej, niż radomianie. Nie ulękli się jednak start. Ich liczba wyniosła aż 19.

Wyniki 8 kolejki

• HydroTruck Radom - TREFL SOPOT 60:80 (14:30, 14:13, 10:19, 22:18)
  • Legia Warszawa - ASSECO ARKA GDYNIA 76:69 (20:17, 17:19, 19:11, 20:22)
  • Polpharma Starogard Gd. - King Szczecin 80:88 (25:25, 20:22, 13:22, 22:19)
  • Mecze przełożone z powodu zagrożenia epidemicznego
  • Enea Astoria Bydgoszcz - Zastal Enea BC Zielona Góra
  • GTK Gliwice - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.
  • Pszczółka Start Lublin - WKS Śląsk Wrocław
  • Anwil Włocławek - MKS Dąbrowa Górnicza
  • Polski Cukier Toruń - PGE Spójnia Stargard
  • Mecz awansem z 9. kolejki
  • GTK Gliwice - Pszczółka Start Lublin 85:80 (22:18, 27:17, 20:21, 16:24)
  • Mecz awansem z 10. kolejki:
  • Polski Cukier Toruń - ASSECO ARKA GDYNIA 94:79 (27:17, 17:14, 22:25, 28:23)
dak.

• Beczkowóz Radom to poziom I ligi ..

Ale gratulacje z Gdyni

• 9 2

• (1)

co za slabe spotkanie. hydr truck to zespol okregowy, ktory nie wie co to basket. dzisiejszy mecz byl zalosny z obu stron

jesli w sopocie nadal beda grac koledziaki i stefan na stolku, to zespol daleko nie zajdzie

• 6 24

• chory z zazdrości

jesteś chory z zazdrości ,chyba wiesz że nie jesteś anonimowy .