Koszykarze Asseco rozbili Trefla

26 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Sebastian Kowalczyk zdobył dla Asseco najwięcej punktów w meczu z Treflem. Sebastian Kowalczyk zdobył dla Asseco najwięcej punktów w meczu z Treflem.

Asseco Gdynia pokonało Trefla Sopot 72:57 (25:15, 10:8, 26:11, 11:23) w półfinale turnieju Kasztelan Basketball Cup. Gdynianie w sobotę o godz. 18:30 we Włocławu zagrają w finale z miejscowym Anwilem. Sopocianie o godz. 16 w pojedynku o 3. miejsce zmierzą się z Wikaną Start Lublin.

ASSECO: Kowalczyk 13 (3x3), Radosavljevic 11 (1x3), Szczotka 10 (2x3), Galdikas 8 (10 zb.), Walton 7 (6 as.), Parzeński 6, Grujić 6, Żołnierewicz 6, Frasunkiewicz 5 (1x3), Czerlonko 0 (7 zb.)

TREFL: Bendzius 14 (3x3), Painter 13 (8 zb.), Michalak 7 (1x3), Vasiliauskas 7 (1x3), Leończyk 6 (8 zb.) - Stefański 4, Sikora 3 (1x3, 7 zb., 4 as.), Kulka 2, Włodarczyk 1 , Dzierżak

ASSECO PRZEGRAŁO Z ENERGĄ CZARNYMI

Trójmiejskie towarzyskie derby we Włocławku rozpoczęły się od wyrównanej gry. Po 3 minutach na prowadzenie 8:5 wyszli jednak gdynianie. Do remisu szybko doprowadził Eimanta Bendzius, który już w pierwszej kwarcie zapisał na swoim koncie dwa celne rzuty zza łuku.

Trefl od pierwszych minut zmagał się jednak ze sporą nieskutecznością, miał także problemy z przewinieniami. Podopieczni Dariusa Maskoliunasa pozwolili gdynianom w kolejnych minutach na zdobycie 10 punktów z rzędu i choć przełamali się po trafieniu DeShawna Paintera, właśnie z taką stratą do rywali zakończyli pierwszą partię.

TREFL Z PUCHAREM REZYDENTA SŁUPSKA

Sopocianie w drugiej odsłonie nie zdołali zmniejszyć prowadzenia gdynian. Choć prowadzili z nimi wyrównaną walkę na tablicach, zawodziła skuteczność. Po przerwie podopieczni Davida Dedka powiększyli swoją przewagę do 27 punktów.

Dopiero w ostatniej kwarcie gdynianie pozwolili sobie na rozprężenie, ale Trefl mógł już tylko myśleć o zmniejszeniu strat.

W sobotę o godz. 16 żółto-czarni zagrają o 3. miejsce z Wikaną Start Lublin, która w drugim półfinale uległa Anwilowi Włocławek 70:88. Z gospodarzami imprezy o końcowy triumf o godz. 18:30 rywalizować będzie Asseco.

Dla obu trójmiejskich drużyn mają to być ostatnie sparingi przed inauguracją Tauron Basket Ligi. 4 października Trefl zagra w Dąbrowie Górniczej z MKS, zaś Asseco zmierzy się dzień później na wyjeździe z AZS Koszalin.

• 32 2

• Kiedyś dla wskazania drużyny, która przegrała mecz było używane słowo "pokonany". Nie wiem dlaczego teraz zostało zastąpione słowem "przegrany"?

• 20 1

• A miala byc euroliga

• 18 2

• Ciekawy ten wynik

• 12 2

• Te punkty dla Czerlonki to chyba na zachętę, bo w rzeczywistości skończył na 0.

• 7 0

• (1)

Odkąd nie ma Mahalbasica ..., polska koszykówka już nigdy nie będzie taka sama.

• 5 5

• jak niżej

Malbasic gra teraz w Lechii

• 3 2

• kwiatkowski

moje gratulacje za super skład ostatnie miejsce w lidze i puste trybuny tak kończy klub pod pana rządami

• 17 1

• i wszystko jasne

• 11 2

• Asseco Gdynia pokonało Trefla Sopot 72:57 (25:15, 10:8, 26:11, 11:23) w półfinale turnieju Kasztelan Basketball Cup. Gdynianie w sobotę o godz. 18:30 "we Włocławu zagrają w finale z miejscowym Anwilem. Sopocianie o godz. 16 w pojedynku o 3. miejsce zmierzą się z Wikaną Start Lublin."

A gdzie leży Włocław ? To taki starszy brat Włocławka Panie Redaktorze ?:)