King Szczecin - Trefl Sopot 81:76. Zła trzecia kwarta. W finale już 1-3

Kacper Czuba
7 czerwca 2024, godz. 21:55
Opinie (29)

Trefl Sopot przegrał trzecie spotkanie w finale Orlen Basket Ligi i jest w coraz trudniejszej sytuacji w kontekście walki o złoty medal. Najlepszym graczem żółto-czarnych był Jakub Schenk, który 16 ze swoich 23 punktów zdobył w czwartej kwarcie spotkania. Trefl Sopot przegrał trzecie spotkanie w finale Orlen Basket Ligi i jest w coraz trudniejszej sytuacji w kontekście walki o złoty medal. Najlepszym graczem żółto-czarnych był Jakub Schenk, który 16 ze swoich 23 punktów zdobył w czwartej kwarcie spotkania.

Trefl Sopot uległ na wyjeździe Kingowi Szczecin 76:81 (22:23, 14:12, 15:26, 25:20). Tym samym w finale play-off Orlen Basket Ligi przegrywa już 1-3. W poniedziałek, 10 czerwca o godzinie 20 w Ergo Arenie będzie musiał wygrać, aby przedłużyć rywalizację do czterech zwycięstw. Od teraz co mecz będzie zmieniał się gospodarz, czyli ewentualny bój nr 6 odbędzie się na parkiecie mistrza Polski 13 czerwca o godz. 20, a nr 7 ponownie w obiekcie na granicy Gdańska i Sopotu 16 czerwca. Dla losów piątkowego spotkania kluczowa była trzecia kwarta, dzięki której miejscowi zbudowali dwucyfrową przewagę. Żółto-czarni ponownie mieli także problemy na linii rzutów wolnych, gdyż nie trafili 11 takich prób. Losy rywalizacji próbował jeszcze odwrócić Jakub Schenk, który zdobył 23 punkty, w tym 16 w czwartej kwarcie.

Cuthbertson 15 (1x3), Woodson 8 (2x3), Udeze 8, Mazurczak 7 (5 strat), Borowski 2 oraz Żołnierewicz 11 (1x3, 6 as.), Nowakowski 9 (3x3), Mobley 8 (2x3), Kyser 8 (11 zb.), Meier 5 (1x3).
Sędziowie: Jankowski, Zapolski, Szczurewski
Widzów: 4198
Groselle 14 (6 zb.), Scruggs 11 (1x3, 7 zb.), Zyskowski 7 (1x3), Van Vliet 6 (1x3), Best 5 (1x3) oraz Schenk 23 (4x3, 6 as.), Witliński 7, Varadi 3 (1x3), Barnes 0.

Piątkowe starcie to czwarty mecz w ramach serii finałowej koszykarskiej Orlen Basket Ligi, a zarazem drugi rozgrywany w szczecińskiej Netto Arenie. Aktualnie w serii prowadzą mistrzowie Polski 2:1, którzy mogą zrobić dzisiaj bardzo duży krok w stronę obrony mistrzowskiego tytułu.
W środowym meczu King pewnie zwyciężył 75:59, choć obie drużyny zagrały poniżej swoich możliwości. Dla sopocian wynik 59 rzuconych punktów był najgorszym w całym obecnym sezonie Orlen Basket Ligi.

King Szczecin - Trefl Sopot 75:59. Najgorszy atak koszykarzy w tym sezonie. Przeczytaj relację i oceń koszykarzy oraz trenera

Dzisiejsze starcie staje się więc bardzo ważne dla sopocian, jeśli chcą realnie walczyć o złoty medal i zrealizować swój cel w postaci co najmniej jednego zwycięstwa w Szczecinie, o którym przed meczami na terenie mistrzów Polski mówił nam Mikołaj Witliński, center Trefla.

Trefl Sopot jedzie na teren mistrza. Mikołaj Witliński o kluczach do zwycięstwa

Sopocianie w trzecim meczu finałowym w środę zagrali katastrofalnie w ataku, przegrywając wszystkie cztery kwarty, a w pierwszej połowie rzucając zaledwie... 22 punkty, przy 34 rzuconych przez rywali.
W przypadku dzisiejszego zwycięstwa Kinga, szczecinianie staną w poniedziałek, 10 czerwca w Ergo Arenie przed szansą na obronę mistrzowskiego tytułu i zakończenie serii finałowej.

Jeśli zwyciężą sopocianie, oznaczać to będzie, że seria najwcześniej zakończy się w Szczecinie w czwartek, 13 czerwca przy meczu numer sześć tej serii.
Przypomnijmy, jak wygląda terminarz serii finałowej (do 4 zwycięstw) Orlen Basket Ligi w sezonie 2023/2024:

Ew. mecz nr 7: niedziela, 16 czerwca, Ergo Arena
Koszykarze Trefla Sopot mają szansę powalczyć o swój pierwszy złoty medal mistrzostw Polski od 16 lat.

Duża szansa dla koszykarzy Trefla. Żółto-czarni walczą o pierwszy od 16 lat złoty medal MP

.

W piątkowe popołudnie trener reprezentacji Polski, Igor Milicić ogłosił 17-osobowy skład kadry koszykarzy, który będzie przygotowywał się od 10 czerwca we Wrocławiu do turnieju kwalifikacyjnego w Walencji na początku lipca.

Wśród powołanych są zawodnicy tegorocznych finalistów Orlen Basket Ligi: Mazurczak (King Szczecin), Witliński (TREFL Sopot), Zyskowski (TREFL Sopot) i Żołnierewicz (King Szczecin).

W gronie powołanych nie znalazł się będący w rewelacyjnej formie w ostatnich tygodniach Schenk (TREFL Sopot).
W gronie powołanych znaleźli się także Adrian Bogucki oraz Andrzej Pluta, którzy w minionym sezonie reprezentowali barwy Krajowej Grupy Spożywczej Arki Gdynia.
Pierwsza "5" Kinga: Mazurczak (King Szczecin), Woodson (King Szczecin), Cuthbertson, Borowski (King Szczecin), Udeze (King Szczecin).

Czwarty mecz finałowy, czwarta taka sama pierwsza piątka Kinga.
Czas na hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego
Pierwsza "5" Trefla: Scruggs (TREFL Sopot), Best (TREFL Sopot), Zyskowski (TREFL Sopot), Van Vliet, Groselle (TREFL Sopot).

Dwie zmiany w porównaniu z meczem numer trzy: Scruggs (TREFL Sopot) i Van Vliet w miejsce Schenka (TREFL Sopot) i Barnesa (TREFL Sopot)
W Netto Arenie w Szczecinie na trybunach powinno się pojawić dzisiaj około 4 tys. kibiców, a wśród nich grupa kibiców Trefla, która wybrała się autokarem na piątkowe spotkanie na Pomorzu Zachodnim.
1'
POCZĄTEK PIERWSZEJ KWARTY. King w niebieskich, Trefl w żółtych strojach.
1'
Przez pomyłkę w protokole Trefl dokonał zmiany już w drugiej sekundzie - Varadi (TREFL Sopot) pojawia się w miejsce Van Vlieta
za 2 punkty
1'
[2:0] 2 punkty zdobywa Cuthbertson (King Szczecin).
za 2 punkty
1'
[2:2] 2 punkty spod kosza po podaniu Scruggsa zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
za 3 punkty
2'
[2:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty w szybkim ataku zdobywa Scruggs (TREFL Sopot).
2'
Groselle (TREFL Sopot) fauluje w akcji rzutowej Udeze (King Szczecin)
2'
Udeze (King Szczecin) nie trafia obu rzutów wolnych, ale grę w ataku będzie kontynuował King
2'
Cuthbertson nie trafia z dystansu, następnie Borowski (King Szczecin) fauluje przy zbiórce Zyskowskiego (TREFL Sopot)
za 2 punkty
3'
[2:7] 2 punkty spod kosza zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
za 2 punkty
3'
[4:7] 2 punkty z półdystansu zdobywa Woodson (King Szczecin).
za 2 punkty
3'
[6:7] 2 punkty po przechwycie i wsadzie w kontrze zdobywa Udeze (King Szczecin).
za 3 punkty
4'
[6:10] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty po rzucie z trudnej pozycji zdobywa Varadi (TREFL Sopot).
za 2 punkty
4'
[8:10] 2 punkty zdobywa Udeze (King Szczecin).
za 2 punkty
4'
[8:12] 2 punkty spod kosza zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
za 2 punkty
5'
[10:12] 2 punkty ponownie spod kosza zdobywa Udeze (King Szczecin).
za 2 punkty
5'
[10:14] 2 punkty zdobywa Best (TREFL Sopot).
za 2 punkty
5'
[12:14] 2 punkty po szybkiej akcji i wsadzie zdobywa Cuthbertson (King Szczecin).
6'
Scruggs (TREFL Sopot) nie trafia z dystansu
6'
Woodson (King Szczecin) nie trafia lay-upu
6'
Best (TREFL Sopot) nieskutecznie z dystansu
6'
Zmiany w obu drużynach - na placu gry pojawia się Schenk (TREFL Sopot), Nowakowski (King Szczecin) czy Witliński (TREFL Sopot)
7'
Mobley (King Szczecin) nieskutecznie z dystansu po wejściu na boisko z ławki rezerwowych
7'
Zyskowski (TREFL Sopot) nieskutecznie z dystansu, ale grę w ataku wciąż będzie kontynuował Trefl
7'
Dobre podanie Schenka (TREFL Sopot) pod kosz do Scruggsa (TREFL Sopot), ale Amerykanin nie chwycił właściwie piłki
za 2 punkty
7'
[14:14] 2 punkty po rzucie z półdystansu zdobywa Kyser (King Szczecin).
za 2 punkty
8'
[14:16] 2 punkty spod kosza zdobywa Witliński (TREFL Sopot).
za 2 punkty
8'
[16:16] 2 punkty ponownie z półdystansu zdobywa Kyser (King Szczecin).
za 2 punkty
8'
[16:18] 2 punkty po rzucie spod samej obręczy zdobywa Witliński (TREFL Sopot) i do tego jest jeszcze faulowany przez Nowakowskiego.
8'
Witliński (TREFL Sopot) nie trafił rzutu wolnego
za 3 punkty
8'
[19:18] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty po zespołowej akcji i rozrzuceniach zdobywa Cuthbertson (King Szczecin).
9'
Niecelny rzut hakiem Witlińskiego (TREFL Sopot)
9'
Przechwyt Scruggsa (TREFL Sopot), który chwilę później wymusza przewinienie w akcji rzutowej Żołnierewicza (King Szczecin)
wolne (trafione oba)
9'
[19:20] Scruggs (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
9'
[22:20] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mobley (King Szczecin).
10'
Schenk (TREFL Sopot) po akcji i penetracji pod koszem wymusza przewinienie w akcji rzutowej Cuthbertsona
10'
[22:22] Schenk (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne. Trefl ma już tyle samo punktów, co w całej pierwszej połowie w środowym meczu w Szczecinie
10'
Barnes (TREFL Sopot) fauluje w akcji rzutowej Cuthbertsona
wolne (tylko 1 trafiony)
10'
[23:22] Tylko jeden rzut wolny trafia Cuthbertson (King Szczecin).
10'
Barnes (TREFL Sopot) nieskutecznie z dystansu, nie trafia również Mobley (King Szczecin) na koniec kwarty
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. KING - TREFL 23:22.
10'
Pierwsza kwarta, tak jak w środę bardzo wyrównana. King, jak i Trefl są skuteczne w rzutach z gry (King 71%, Trefl 57%), co zwiastuje nam emocje w kolejnych kwartach. Sopocianie dzisiaj już w pierwszych dziesięciu minutach rzucili tyle samo punktów, co w pierwszej połowie w poprzednim spotkaniu w Szczecinie.
11'
POCZĄTEK DRUGIEJ KWARTY.
11'
Nieporozumienie w szeregach Kinga i strata Mobleya (King Szczecin)
11'
Van Vliet nie trafia rzutu hakiem spod kosza
11'
Kyser (King Szczecin) tym razem nieskutecznie z półdystansu
za 2 punkty
12'
[23:24] 2 punkty po świetnej zespołowej akcji i podaniu Schenka zdobywa Witliński (TREFL Sopot) i dodatkowo jest przy tym faulowany.
12'
Witliński (TREFL Sopot) nie trafia rzutu wolnego
12'
Strata w ataku Mazurczaka (King Szczecin), który w dzisiejszym meczu nie zdobył jeszcze żadnych punktów
12'
Nieporozumienie Schenka (TREFL Sopot) ze Scruggsem (TREFL Sopot) i strata Trefla
12'
Meier (King Szczecin) nieskutecznie z dystansu z rogu boiska
za 2 punkty
13'
[23:26] 2 punkty po penetracji pod kosz i efektownym wsadzie zdobywa Van Vliet (TREFL Sopot).
czas
13'
Przerwa na żądanie (King Szczecin).
13'
Pierwsze 2 minuty i 2 sekundy drugiej kwarty: King - Trefl 0:4.
13'
Żołnierewicz (King Szczecin) faulowany przy próbie wsadu przez Schenka (TREFL Sopot)
13'
[24:26] Tylko jeden rzut wolny trafia Żołnierewicz (King Szczecin).
13'
Van Vliet blisko przechwytu, 0.3 sekundy do końca akcji Kinga
13'
Błąd 24 sekund Kinga, który wciąż nie trafił rzutu z gry w tej kwarcie
13'
Schenk (TREFL Sopot) nieskutecznie z dystansu
13'
Best (TREFL Sopot) fauluje pod koszem Meiera (King Szczecin)
14'
Kolejna strata Mazurczaka (King Szczecin)
14'
Kolejny raz nieskutecznie z dystansu Schenk (TREFL Sopot), następnie kolejna strata Kinga
14'
Nieskuteczny rzut hakiem Groselle'a (TREFL Sopot)
za 3 punkty
15'
[27:26] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty po ponownieniu akcji po zbiórce w ataku zdobywa Woodson (King Szczecin).
czas
15'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot).
15'
Po pierwszych czterech minutach drugiej kwarty w tej części gry mamy wynik 4:4, który jest efektem kilku strat Kinga i nieskuteczności z obu stron
15'
Groselle (TREFL Sopot) faulowany przy rzucie spod samej obręczy przez Borowskiego (King Szczecin)
15'
[27:27] Tylko jeden rzut wolny trafia Groselle (TREFL Sopot).
za 2 punkty
15'
[29:27] 2 punkty spod kosza zdobywa Borowski (King Szczecin).
za 3 punkty
15'
[29:30] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zyskowski (TREFL Sopot).
16'
Żołnierewicz (King Szczecin) nie trafia spod kosza, Zyskowski (TREFL Sopot) następnie nieskutecznie z dystansu
16'
Mazurczak (King Szczecin) nie trafił spod kosza, zebrał i stracił piłkę
17'
Barnes (TREFL Sopot) nie trafia z dystansu po świetnym podaniu Groselle'a (TREFL Sopot)
17'
Udeze (King Szczecin) nie trafia rzutu hakiem spod kosza
17'
Zyskowski (TREFL Sopot) wymusza faul w akcji rzutowej Borowskiego (King Szczecin), King przekracza swój limit przewinień w tej kwarcie
17'
[29:31] Tylko jeden rzut wolny trafia Zyskowski (TREFL Sopot).
za 2 punkty
17'
[31:31] 2 punkty w kontrze zdobywa Mazurczak i jest do tego jeszcze faulowany (King Szczecin). Pierwsze punkty lidera gospodarzy w dzisiejszym meczu
za 1 punkt
17'
[32:31] Rzut wolny trafia Mazurczak (King Szczecin).
18'
Van Vliet nieskutecznie z dystansu, grę w ataku będzie kontynuował Trefl
18'
O challenge i sprawdzenie tej akcji na monitorze i dla kogo powinna być piłka poprosił trener Miłoszewski.
18'
"Trefl Sopot! Trefl Sopot!" - słychać z sektora kibiców gości
18'
Decyzja sędziów o piłce dla Trefla podtrzymana
18'
Varadi (TREFL Sopot) nie trafia z dystansu, ale pod koszem w walce o zbiórkę Udeze (King Szczecin) fauluje Witlińskiego (TREFL Sopot), który będzie wykonywał za chwilę dwa rzuty wolne
18'
[32:32] Tylko jeden rzut wolny trafia Witliński (TREFL Sopot).
za 3 punkty
18'
[35:32] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Nowakowski (King Szczecin).
19'
Nowakowski (King Szczecin) fauluje w walce o pozycję Van Vlieta
19'
[35:33] Tylko jeden rzut wolny trafia Van Vliet (TREFL Sopot).
19'
Trefl w pierwszej połowie nie trafił już sześciu rzutów wolnych
19'
Scruggs (TREFL Sopot) blokuje rzut spod kosza Mazurczaka (King Szczecin), następnie Cuthbertson fauluje Zyskowskiego (TREFL Sopot)
19'
[35:34] Tylko jeden rzut wolny trafia Zyskowski (TREFL Sopot).
19'
Piąta strata w tym meczu i faul Mazurczaka (King Szczecin) na Van Vliecie
19'
Van Vliet nie trafia obu rzutów wolnych - dziewięć niecelnych rzutów wolnych Trefla w pierwszej połowie
19'
Woodson (King Szczecin) nieskutecznie z dystansu
20'
Nowakowski (King Szczecin) nie trafia z dystansu w szybkim ataku
20'
Van Vliet nie trafia spod kosza
20'
Van Vliet blokuje Mazurczaka
za 2 punkty
20'
[35:36] 2 punkty równo z końcową syreną i faulem zdobywa Scruggs (TREFL Sopot).
20'
Scruugs nie trafia rzutu wolnego. KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. KING - TREFL 35:36.
20'
Kluczowe dwa elementy w pierwszej połowie spotkania - dobra obrona Trefla przy Mazurczaku (King Szczecin), który w pierwszej połowie zdobył 3 punkty (1/4 z gry) i zanotował 5 strat.

Sopocianie mogli natomiast mieć wyższą przewagę, ale trafili jedynie 9 z 19 rzutów wolnych, a King 3 z 7 takowych prób.
21'
Po pierwszej połowie najwięcej punktów w Kingu ma Cuthbertson (8), a po stronie Trefla po 7 "oczek" mają Witliński (TREFL Sopot), Groselle (TREFL Sopot) i Scruggs (TREFL Sopot), który spędził 19 z 20 minut pierwszej połowy na placu gry
21'
POCZĄTEK TRZECIEJ KWARTY.
21'
Złe podanie Groselle (TREFL Sopot) do Scruggsa (TREFL Sopot) i strata Trefla na start drugiej połowy
za 2 punkty
21'
[37:36] 2 punkty spod kosza zdobywa Mazurczak (King Szczecin).
21'
Mazurczak (King Szczecin) fauluje Scruggsa (TREFL Sopot) w grze tyłem do kosza
22'
Best (TREFL Sopot) nieskutecznie z półdystansu
22'
Scruggs (TREFL Sopot) fauluje przy akcji 1 na 1 przy wejściu pod kosz Cuthbertsona
22'
[38:36] Tylko jeden rzut wolny trafia Cuthbertson (King Szczecin).
22'
Zyskowski (TREFL Sopot) nie trafia spod kosza
za 3 punkty
22'
[41:36] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Woodson (King Szczecin).
22'
Dobra akcja w obronie Udeze (King Szczecin), który zabiera piłkę z kozła Grosellowi (TREFL Sopot). 6:0 dla Kinga na start trzeciej kwarty
23'
Udeze (King Szczecin) faulowany w akcji rzutowej przez Groselle'a (TREFL Sopot)
23'
[43:36] Udeze (King Szczecin) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
23'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot). Mistrzowie Polski trzecią kwartę rozpoczęli od serii punktowej 8:0.
za 2 punkty
23'
[43:38] 2 punkty po wjeździe pod kosz zdobywa Scruggs (TREFL Sopot).
23'
Cuthbertson faulowany przy rzucie spod kosza przez Varadiego (TREFL Sopot), czwarte przewinienie Trefla w tej kwarcie
23'
[45:38] Cuthbertson (King Szczecin) wykorzystuje oba rzuty wolne.
24'
Udeze (King Szczecin) przechwytuje podanie Besta (TREFL Sopot), Meier (King Szczecin) nie trafia za trzy punkty
za 3 punkty
24'
[45:41] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Best (TREFL Sopot).
za 3 punkty
24'
[48:41] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Meier (King Szczecin).
24'
Meier (King Szczecin) fauluje w walce o pozycję pod koszem Groselle'a (TREFL Sopot)
25'
Zyskowski (TREFL Sopot) nie trafia za trzy punkty
25'
Mazurczak (King Szczecin) blisko kolejnej straty, ale nie zdołał piłki opanować w boisku Scruggs (TREFL Sopot)
za 2 punkty
25'
[48:43] 2 punkty po kontrze zdobywa Zyskowski (TREFL Sopot).
25'
Woodson (King Szczecin) nie trafia przez ręce z dystansu
26'
Piłka po rzucie z dalekiego dystansu Besta (TREFL Sopot) nawet nie dolatuje do obręczy
za 2 punkty
26'
[50:43] 2 punkty po zespołowej akcji i wsadzie zdobywa Kyser (King Szczecin).
26'
Witliński (TREFL Sopot) nie trafia spod kosza
27'
Żołnierewicz (King Szczecin) faulowany przez Witlińskiego (TREFL Sopot), Trefl przekracza limit przewinień, dwa rzuty wolne dla zawodnika Kinga
27'
[51:43] Tylko jeden rzut wolny trafia Żołnierewicz (King Szczecin).
27'
Błąd 3 sekund w polu pomalowanym Van Vlieta
za 2 punkty
27'
[53:43] 2 punkty po rzucie spod kosza zdobywa Żołnierewicz (King Szczecin).
czas
27'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot). 18:7 dla Kinga w tej kwarcie, drugi czas na żądanie trenera Tabaka w drugiej połowie
28'
Kolejny błąd 3 sekund Trefla - tym razem w wykonaniu Witlińskiego (TREFL Sopot)
za 3 punkty
28'
za 3 punkty
28'
[56:46] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Van Vliet (TREFL Sopot).
za 3 punkty
29'
[59:46] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Nowakowski (King Szczecin). Druga trójka z rzędu skrzydłowego Kinga
za 2 punkty
29'
[59:48] 2 punkty zdobywa Schenk (TREFL Sopot). Pierwsze trafienie z gry gracza Trefla w piątkowym meczu
29'
Schenk (TREFL Sopot) fauluje Mobleya (King Szczecin), dwa rzuty wolne dla zawodnika Kinga
29'
[61:48] Mobley (King Szczecin) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
30'
[61:51] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Schenk (TREFL Sopot).
30'
Kyser (King Szczecin) nie trafia z dystansu w ostatniej sekundzie akcji
30'
Żołnierewicz (King Szczecin) fauluje przy udzielaniu pomocy w obronie Groselle'a (TREFL Sopot)
30'
Faul w ataku Besta (TREFL Sopot), który odepchnął Żołnierewicza (King Szczecin)
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. KING - TREFL 61:51.
30'
Trzecią kwartę szczecinianie wygrali aż 26:15, którzy poprawili zarówno skuteczność, a także obronę, wymuszając kilka strat Trefla. Ponadto szczecinianie zagrali odważniej i wymuszali sporo błędów po stronie Trefla, dzięki czemu są o krok od prowadzenia 3:1 w serii finałowej.
31'
POCZĄTEK CZWARTEJ KWARTY.
31'
Woodson (King Szczecin) nie trafia z półdystansu
za 3 punkty
31'
[61:54] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Schenk (TREFL Sopot).
za 3 punkty
31'
31'
Schenk (TREFL Sopot) faulowany w akcji rzutowej przez Woodsona (King Szczecin)
31'
[64:56] Schenk (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
32'
[67:56] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Żołnierewicz (King Szczecin).
za 3 punkty
32'
[67:59] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Schenk (TREFL Sopot), który jest jeszcze faulowany przez Kysera.
za 1 punkt
32'
[67:60] Rzut wolny trafia Schenk (TREFL Sopot). 9 punktów w 1:20 minut gracza Trefla w 4. kwarcie
32'
Strata Schenka (TREFL Sopot) w ataku, następnie Best (TREFL Sopot) popełnia swoje czwarte przewinienie w tym meczu na Woodsonie (King Szczecin)
32'
Dobra obrona Scruggsa (TREFL Sopot), który wymusił stratę Żołnierewicza (King Szczecin)
32'
Kyser (King Szczecin) fauluje w grze tyłem do kosza Groselle'a (TREFL Sopot), trzecie przewinienie Kinga w tej kwarcie
32'
Groselle (TREFL Sopot) nie trafia spod kosza, następnie faul przy zbiórce popełnił Scruggs (TREFL Sopot)
33'
Zyskowski (TREFL Sopot) fauluje przy wyjściu do piłki Nowakowskiego (King Szczecin)
za 2 punkty
33'
[69:60] 2 punkty po rzucie z półdystansu zdobywa Kyser (King Szczecin).
za 2 punkty
33'
[69:62] 2 punkty po dobitce spod kosza zdobywa Scruggs (TREFL Sopot).
34'
Cuthbertson nie trafia z półdystansu
34'
Faul w ataku pod koszem Barnesa (TREFL Sopot)
34'
Woodson (King Szczecin) nie trafia z półobrotu spod kosza
35'
Scruggs (TREFL Sopot) zablokowany przez Cuthbertsona
za 2 punkty
35'
[69:64] 2 punkty po przechwycie i kontrze spod kosza zdobywa Schenk (TREFL Sopot). 11 punktów w 4. kwarcie, 18 w całym meczu zawodnika żółto-czarnych
czas
35'
za 2 punkty
35'
[71:64] 2 punkty zdobywa Mazurczak (King Szczecin).
36'
Kolejny faul w ataku Barnesa (TREFL Sopot) w tej kwarcie
za 2 punkty
36'
[73:64] 2 punkty zdobywa Cuthbertson (King Szczecin).
za 2 punkty
37'
[73:66] 2 punkty po rzucie hakiem zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
37'
Kyser (King Szczecin) nie trafia z półdystansu, a następnie Meier (King Szczecin) faulował przy walce o zbiórkę Zyskowskiego (TREFL Sopot), czwarty faul Kinga w tej kwarcie
za 2 punkty
37'
[73:68] 2 punkty po asyście Schenka zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
38'
Schenk (TREFL Sopot) wymusza przechwyt
za 2 punkty
38'
[73:70] 2 punkty spod kosza zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
czas
38'
Przerwa na żądanie (King Szczecin). 2 minuty i 38 sekund do końca czwartej kwarty.
38'
Faulowany przy dobitce rzutu spod kosza jest Żołnierewicz (King Szczecin)
38'
Czwarte przewinienie w tym meczu Scruggsa (TREFL Sopot)
38'
[75:70] Żołnierewicz (King Szczecin) wykorzystuje oba rzuty wolne.
38'
Cuthbertson fauluje pod koszem Groselle'a (TREFL Sopot), King przekracza limit przewinień w tej kwarcie
38'
[75:71] Tylko jeden rzut wolny trafia Groselle (TREFL Sopot).
39'
Nie trafia z dystansu Żołnierewicz (King Szczecin)
39'
Scruggs (TREFL Sopot) nie trafia z czystej pozycji z dystansu
39'
Niespełna 1,5 minuty do końca czwartej kwarty
39'
Barnes (TREFL Sopot) fauluje przy zasłonie Meiera (King Szczecin)
39'
[77:71] Meier (King Szczecin) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Meier (King Szczecin) fauluje przy próbie minięcia Schenka (TREFL Sopot)
40'
[77:73] Schenk (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
40'
[79:73] 2 punkty zdobywa Cuthbertson (King Szczecin) i jest jeszcze przy tym faulowany.
40'
Cuthbertson nie trafia rzutu wolnego, Best (TREFL Sopot) nie trafia spod kosza
schodzi za faule
40'
Best (TREFL Sopot) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
40'
[81:73] Żołnierewicz (King Szczecin) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
40'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot). 16,6 sekundy do końca czwartej kwarty
za 3 punkty
40'
[81:76] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Schenk (TREFL Sopot).
40'
KONIEC MECZU. KING SZCZECIN - TREFL SOPOT 81:76.
40'
King wygrywa drugi mecz w Szczecinie i obejmuje prowadzenie w serii 3:1. Okazja na zamknięcie serii finałowej już w poniedziałek, 10 czerwca o godz. 20 w Ergo Arenie.

7 czerwca 2024, godz. 20:00