Koszykarze Trefla Sopot przegrali z Legią Warszawa. Słaba defensywa żółto-czarnych

Vernon Taylor zagrał kolejny dobry mecz w ataku Trefla, ale nie był w stanie poprowadzić go do drugiego zwycięstwa w sezonie. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Trefl Sopot uległ na własnym boisku Legii Warszawa 86:92 (25:19, 15:16, 21:24, 25:33). Zespół Marcina Klozińskiego, który mógł korzystać tylko z siedmiu wartościowych zawodników, zagrał fatalnie w ostatniej kwarcie, w której stracił aż 33 punkty. W niej sopocianie wyglądali na boisku na mocno zagubionych. Ich katem okazał się Jakub Karolak, które dwa poprzednie sezony grał w Treflu.

ARKA GDYNIA DOZNAŁA PIERWSZEJ PORAŻKI W EBL. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU Z MKS, OCEŃ KOSZYKARZY I TRENERA

TREFL: Taylor 28 (3x3, 8 zb., 5 as.), Baker 15 (2x3, 6 as.), Milovanović 11 (9 zb.), Leończyk 9 (5 zb.), Jeszke 7 (1x3) oraz Ł. Kolenda 12 (2x3), Kulka 4

Legia: Karolak 22 (5x3), Kołodziej 12 (2x3), Patajew 8, Kowalczyk 7, Soluade 0 oraz Prewitt 25 (2x3, 10 zb.), Konopatzki 10 (1x3), Nowerski 8 (7 zb.), Rubinsztejn 0

Nękany kontuzjami Trefl Sopot, którego trener Marcin Kloziński ma do gry siedmiu wartościowych koszykarzy kontra będąca na fali wznoszącej Legia Warszawa. W tej konfrontacji wydawało się, że to goście powinni dominować w Hali 100-lecia w Sopocie. Zwłaszcza, że tak oni, jak i żółto-czarni grali w tym obiekcie po raz pierwszy w sezonie. Hala ta uważana jest jednak za talizman Trefla i to sprawdziło się do pewnego momentu także w sobotę.

Wracając do składu Trefla, to został wpisany do niego 17-letni Benjamin Didier-Urbaniak, który tym samym otrzymał możliwość debiutu w Energa Basket Lidze. Z biegiem minut szanse na to jednak malały, gdyż Trefl musiał pilnować przewagi nad Legią, a później ją gonić.

Od 5 punktów z rzędu zaczął mecz Vernon Taylor (5:0). Kolejne trafienia dołożyli następni liderzy ataku, czyli Ian Baker oraz Milan Milovanović i zrobiło się 9:2 dla Trefla. Wracając do Taylora, to do 10. min. zdobył aż 13 pkt. W ataku otworzyli się jednak również goście, dlatego na koniec tej części gry nie mieliśmy jeszcze wysokiej przewagi żółto-czarnych (25:19).

Omar Prewitt oraz Jakub Karolak, który poprzednie dwa sezony spędził w Treflu, zadbali o atak Legii i w 13. min, ich drużyna przegrywała już tylko 26:29. Od tego momentu ekipa ze stolicy zablokowała się w ataku na 5 min. W tym czasie Taylor, Grzegorz Kulka oraz Milovanović powiększyli prowadzenie Trefla do 36:26.

Na drugą połowę drużyny wychodziły przy wyniku 40:35. Pierwszy rzut w trzeciej kwarcie trafił Rusłan Patiejew (40:37), ale celnym rzutem za trzy szybko odpowiedział Baker (43:37). Następnie popis gry w ataku ponownie dał Taylor, który tym razem zdobył 7 pkt z rzędu (50:39). I choć kolejną serię 5 pkt dołożył Damian Jeszke, trafił także Paweł Leończyk, to goście, kontrującą serią 10:2 w ostatnie półtorej minuty kwarty doszli Trefla na 59:61.

Czwartą część gry Legia zaczęła od celnych rzutów za trzy punkty Prewitta oraz Mariusza Konopatzkiego dzięki czemu prowadziła 65:61. Po raz pierwszy w meczu to ona miała inicjatywę. Kolejną trójkę w 34. min trafił Kołodziej, kiedy Trefl miał rywala na wyciągniecie ręki (67:73). W 36. min, po trafieniu Bakera zrobiło się 73:78, niestety w kolejnych akcjach Legii, koszykarze Trefla nie potrafili zastawiać przy zbiórkach, a goście korzystali z punktów drugiej szansy. Dlatego też na początku 38. min żółto-czarni przegrywali 73:83. Trójka Łukasza Kolendy przywróciła gospodarzom nadzieję przed ostatnią minutą gry (84:87). Szybko odebrali ją jednak Karolak - trójką i Prewitt - wsadem (84:92).

Wyniki 5 kolejki:

• ARKA GDYNIA - MKS Dąbrowa Górnicza 76:86 (15:19, 27:24, 20:14, 14:29)
  • TREFL SOPOT - Legia Warszawa 86:92 (25:19, 15:16, 21:24, 25:33)
  • Anwil Włocławek - Spójnia Stargard 80:81 (13:23, 28:23, 18:11, 21:24)
  • Polpharma Starogard Gd. - AZS Koszalin 99:84 (20:24, 30:7, 27:20, 22:33)
  • King Szczecin - Miasto Szkła Krosno 74:66 (27:18, 19:12, 8:19, 20:17)
  • Polski Cukier Toruń - Rosa Radom 92:56 (24:19, 24:8, 20:13, 24:16)
  • TBV Start Lublin - GTK Gliwice 85:73 (22:18, 18:16, 18:14, 27:25)
  • BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Stelmet Enea BC Zielona Góra 81:72 (15:20, 28:19, 15:17, 23:16)

Opinie (34) 1 zablokowana

• Niestety ale jeden grojek meczu nie wygra!Reszta to po prostu padaczka!!!Szkoda kasy na ten cyrk!

• 14 3

• (1)

Mogli skompletowac na ten sezon jeszcze krotszy sklad. Kto w tym klubie rzadzi? Amatorzy jacys?

• Kto...wygral

Był kątem w Radomiu...Mielony kto w Sopocie...Karolak.
    Kto da wiarę ze powstali tak szybko?
    Jaki trener taka gra.
    Kolejny rok do d...

• 20 0

• Przykro było patrzeć na tę grę nawet jeszcze wtedy, kiedy prowadzili.

Gdyby trener zapomniał, to koszykówka jest grą zespołową. W młodzikach da się jeszcze wygrywać, kiedy jeden gracz klepie, klepie i rzuca, ale w kadetach już to nie przejdzie.

• 21 0

• (3)

W tym klubie ktoś myślał, kiedy budowano skład? Ambicja to jedno, relia drugie.
    Po co wyrzucać kasę na najem Ergo, kiedy 100lecia stoi pusta? Aż tak bogato w kasie?
    Miasto daje kasę na klub, a z klubu płynie na hale i ile z tego ma klub? No ale przynajmniej nikt nie powie, że obiekt nie zarabia.....
    Generalnie ten sezon to już jest do zapomnienia...

• 19 0

• Skład jest OK. Problemem jest trener.

• 8 5

• jaki prezes , taki klub

• 9 0

• jestem za tym żeby mecze rozgrywać w hali 100 lecia . Lepiej grać przy pełnej hali( bądź prawie pełnej jak dzisiaj )bo doping lepiej słychać i atmosfera jest lepsza niż grac przy prawie pustej ergo arenie. Oczywiście z wyjątkiem derbów, i niektórych meczów z mocnymi i atrakcyjnymi rywalami , które powinny być rozgrywane w ergo arenie

• Braki kadrowe Legii

Autor szukając przyczyn porażki Trefla w brakach kadrowych powinien mieć na uwadze, że Legia też miała krótszą ławkę: Adam Linowski (złamana ręka), Keanu Pinder (złamane żebra)

• 9 0

• Trzeba się pogodzić z tym, że w obecnym sezonie jesteśmy ogórkami i chłopcami do bicia (5)

Nie mamy rozgrywającego. Amerykanie grają pod siebie i strzelaja jak z armaty jak tylko im piłka wpadnie w ręce. Jak wpada to trzymają wynik ale raczej trudno oczekiwać, że w każdym meczu przez cały jego czas bedą utrzymywać skutecznosć. Rozgrywania z ich strony jest prawie zero, co najwyżej wzajemnie do siebie. Łuki dziś został przeczytany jak z ksiażki tym bardziej, że sam ułatwiał zadanie przeciwnikowi bo za każdym razem mijał na swoją silniejszą rękę bez względu czy była zasłona czy nie. Trener powinien zwrócić uwagę, żeby grał w obie strony również na tą słabszą bo Legia wiedziała gdzie będzie mijał. Owszem coś tam wcisnął ale to też były indywidualne popisy a nie rozgrywanie.
    Ogólnie to za mało było gry zespołowej, amerykanie oddali razem pewnie mniej wiecej tyle rzutów co cała reszta grająca w tym meczu. I to na przeciętnym procencie. Do trzeciej kwarty to wystarczyło.
    Potem wystarczyło kilka trafionych trójek przez Legię, kilka aptekarskich fauli odgwizdanych przez Calika i jego kumpli do tego fatalna gra w obronie - chyba ze dwa razy wrzucili nam punkty po zbiórkach z rzutów wolnych. Legia wielkich zawodów nie grała ale to wystarczyło.
    Reasumując, jeśli nie zaczniemy grać zespołowo tylko liczyć na popisy amerykanów to oni sobie statystyki natrzaskają ale pożytku dla drużyny z tego nie będzie i w zasadzie nawet nie ma co myśłeć o playoff a trzeba będzie się martwić o strefę spadkową. Zaczynamy przypominać Siarkę, gdzie noname z ameryki byrlowały i śrubowały statystyki a drużyna była czerwoną latarnią bo grania zespołowego tam nie znano

• 20 0

• Zasadniczo masz rację,

jednak porównanie z Siarką to przesada. No cgyba, że o ławkę trenerską chodzi

• 3 1

• Zasadniczo masz rację (3)

jednak porównanie z Siarką to przesada. No chyba, że o ławkę trenerską chodzi
      W Siarce bylo 4USA spod maca i najtańsi PL pass, ktorzy w sumie zarabiali tyle ile nasz jeden zawodnik. W Treflu masz jeszcze niezłego jak na nasze warunki środkowego i jeden z największych polskich talentów, który każdy tydzień w tym klubie i trenerem powinien uznać za stracony. Po co jednak tak słabej drużynie, przy jeszcze slabszym trenerze jeden z droższych PL pass i to jeszcze na pozycję nr 4!? Zastaw sie, a postaw się? A teraz nie ma sianka na wzmocnienia ...
      Moze mr flower by się wypowiedział?! Od lat niszczy koszykówkę w Sopocie i to za przyzwoleniem właściciela, prezydenta czy sponsorów

• 3 0

• (2)

Dokładnie tak!Flower? milczy i trzyma sie spodni mlodego Prezia,ktory rownież ma słabe pojęcie o tym sporcie!Boje sie,ze to zmierza ku końcowi!

• 3 0

• chodziło mi o styl gry a nie o całą otoczkę (1)

• 1 0

• A z czego bierze sie styl gry jak nie z wyboru pseudofachowcow?

• 2 0

• A gdzie są chłopaki z zeszłorocznych rezerw ? (1)

• 5 0

• było-minęło, nie ma tematu

• 3 0

1

10.12 (czw) godz.17:35 Zastal Enea BC Zielona Góra typuj bez publiczności TREFL Sopot
18.12 (pt) PGE Spójnia Stargard TREFL Sopot
26.12 (sob) TREFL Sopot Anwil Włocławek
30.12 (śr) ASSECO ARKA Gdynia TREFL Sopot
18.03.2021 (czw) Polski Cukier Toruń TREFL Sopot
16.11 (pon) godz.17:35 MKS Dąbrowa Górnicza 72:81 bez publiczności TREFL Sopot
10.11 (wt) godz.18:00 TREFL Sopot 79:60 bez publiczności Śląsk Wrocław
05.11 (czw) godz.17:35 Legia Warszawa 78:72 bez publiczności TREFL Sopot LIVE!

Wyniki 14 kolejki:

• Anwil Włocławek - ASSECO ARKA GDYNIA 86:78 (17:23, 24:19, 19:16, 26:20)
  • TREFL SOPOT - Polski Cukier Toruń 96:67 (24:12, 23:16, 28:23, 21:16)
  • HydroTruck Radom - King Szczecin 83:73 (17:23, 15:15, 19:25, 32:10)
  • Legia Warszawa - GTK Gliwice 95:85 (19:18, 20:22, 34:25, 22:20)
  • Zastal Enea BC Zielona Góra - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 105:85 (29:18, 31:35, 21:12, 24:20)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Śląsk Wrocław 82:88 (15:16, 18:21, 17:27, 32:24)
  • PGE Spójnia Stargard - Polpharma Starogard Gd. 71:60 (26:15, 17:10, 15:20, 13:15)
  • Pszczółka Start Lublin - Enea Astoria Bydgoszcz (przełożony na 6.12)