Mistrzowie na wyższym biegu po przerwie

28 kwietnia 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Qyntel Woods był dzisiaj najskuteczniejszym koszykarzem Asseco Prokomu. Qyntel Woods był dzisiaj najskuteczniejszym koszykarzem Asseco Prokomu.

Koszykarze Asseco Prokom bezwzględnie wykorzystali atut własnego parkietu w pierwszej odsłonie ćwierćfinałów play-off, choć byli na bakier ze skutecznością. Gdynianie wygrali oba mecze z Energą Czarnymi Słupsk w rywalizacji do trzech zwycięstw. Dzisiaj mistrzowie Polski "wyższy bieg" wrzucili po przerwie i wysoko wygrali z dzielnie walczącymi rywalami 78:60 (13:16, 19:18, 23:18, 23:8). Kolejny pojedynek odbędzie się 1 maja o godzinie 17.00 w Słupsku.

ASSECO PROKOM: Woods 19 (4x3), Harrington 13 (1), Jagla 10 (2), Łapeta 6, Logan oraz Ewing 11 (3), Hrycaniuk 6, Zamojski 4 (1), Varda 4, Burrell 4, Kostrzewski 1, Szczotka.

ENERGA CZARNI: Booker 15 (1), Cesnauskis 12 (1), Daniels 6, Leończyk 6, Sulowski 2 oraz Harris 10 (2), Przybyszewski 9 (3), Przyborowski, Pabian.

Goście podobnie jak dzień wcześniej tanio skóry nie sprzedali, ale ostatecznie i to znacznie szybciej niż we wtorek wzięła górę dłuższa ławka asseco Prokomu. Mistrzowie Polski mogli sobie pozwolić na to, że David Logan, najskuteczniejszy wczoraj dzisiaj poprzestał na dziesięciu spudłowanych rzutach i zakończył pojedynek z zerem po stronie zdobyczy, a mimo to byli inni, którzy poprowadzili mistrzów do zwycięstwa.

Gospodarze objęli prowadzenie w 29. sekundzie po trafieniu Adama łapety, które było czwartym w tej akcji, poprzedzonym trzema zbiórkami na tablicy atakowanej. W zbiórkach tego dnia zresztą mistrzowie byli zdecydowanie lepsi od rywali, wygrywając tę klasyfikację w stosunku 54:33, a aż 25 piłek podjęłi ze słupskiej tablicy.

Gdy Qyntel Woods poprawił "trójką" na 5:0, wydawało się, że tym razem gdynianie od początku podyktują swoje warunki. Ale tak się nie stało, gdyż dziewięc kolejnych punktów zapisano na konto gości.

W siódmej minucie słupszczanie prowadzili nawet 14:9, bo miejscowi byli na bakier ze skutecznością (4 trafione próby z 14 z gry). Ostatecznie inauguracyjna kwarta przyniosła trzypunktową zaliczkę gościom (16:13).

Otwarcie drugiej odsłony należało do Asseco Prokomu. Gdynianie zdobyli pięć punktów z rzędu. Wkrótce jednak rozgorzał pojedynek na "trójki". Po naszej stronie trafiali daniel Ewing i Woods, a dla gości dwukrotnie trafił Dawid Przybyszewski.

Miejscowa drużyna znów odpuściła. W 17. minucie koszykarze Energi Czarnych odskoczyli na 31:21, zdobywając 12 punktów z rzędu. Dobrze, że jeszcze przed przerwą tę straty udało się zniwelować po akcjach Jana-Hendrika Jagli i Lorinzy Harringtona. Ten ostatni ustalił wynik pierwszej połowy na 32:34.

Po zmianie stron "trójką" trafił Woods, a czym dłużej trwał mecz tym słupszczanie mieli coraz większe problemy, aby dotrzymać kroku mistrzom. Ostatni korzystny rezultat dla gości był w 23. minucie 40:37.

Te rezultat szybko zmieniły celne rzuty zza łuku Woodsa i Ewinga. Gdy dołożył się z punktami Ronnie Burrell przewaga gdynian wzrosła do 47:40. Jeszcze próbował walczyć Alex Harris. To jego akcje doprowadziły do 50:49, a następnie ustaliły wynik po trzech kwartach na 55:52 dla gospodarzy.

Ostatnią odsłonę Asseco Prokom otworzyło wynikiem 8:2, by szybko poprawić na 18:4! jedyną niewiadomą były już tylko końcowe rozmiary zwycięstwa gospodarzy. Goście opuściło bowiem szczęście w rzutach za 3, gdyż mieli w nich aż 22 pudła!

ostatnie sekund to mecz Mateusza Kostrzewskiego. najpierw młodzieżowiec wykorzystał jeden z dwóch rzutów wolny, by po chwili po przeciwnej stronie boiska zaliczyć blok, a mecz zakończyć zbiórką.