Trefl Sopot wreszcie zwycięski w TBL

Eimantas Bendzius podobnie jak cały Trefl wrócił do formy. W poniedziałek trafił aż 10 z 15 rzutów z gry. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Trefl wygrał w ważnym meczu, który na koniec rundy zasadniczej może zadecydować o awansie do play-off. Żółto-czarni pokonali w Hali 100-lecia Anwil Włocławek 72:60 (16:13, 26:11, 25:23, 5:13). W taki sposób uczcili debiut ligowy w tym sezonie trenera Mariusza Niedbalskiego na ich ławce. Tym samym przerwali serię pięciu ligowych meczów bez zwycięstwa. Na wyróżnienie zasłużyli Eimantas Bendzius oraz Michał Michalak. Warto wspomnieć także o dobrej obronie Trefla w pierwszej połowie, w której dała ona rzucić rywalom jedynie 24 pkt.

TREFL

Bendzius 24 (4x3), Michalak 14 (2x3), Leończyk 13, Lydeka 11 (11 zb.), Popović 7 oraz Vasiliauskas 3 (1x3, 6 as.), Kemp 0, Stefański 0 (11 zb.)

ANWIL

Crosariol 15 (5 zb.), Simon 12 (5 zb.), Wysocki 8 (1x3, 5 zb.), Vaughn 5 (1x3, 7 zb., 7 as.), Surmacz 5 (1x3) oraz Witliński 8 (5 zb.), Eitutavicius 3, Hajrić 2, Kovacević 2, Krajniewski 0

Trenerzy po meczu

Mariusz Niedbalski
MARIUSZ NIEDBALSKI (Trefl)
Zwycięstwo dedykujemy Marcinowi Dutkiewiczowi, który ma pecha w ostatnim swojej kariery. Cały tydzień powtarzałem swoim zawodnikom, że jest to normalny mecz, a droga do play-off jest trudna i wyboista. Zwycięstwo z Anwilem, a później ewentualna porażka ze Stelmetem dają też trzy punkty. Musimy poćwiczyć nad ustabilizowaniem formy. Zagraliśmy z tak dużą energią i werwą w pierwszej połowie, że w czwartej kwarcie zabrakło już nieco sił przy wąskiej rotacji. Ale cały mecz był pod naszą kontrolą. Byliśmy do niego dobrze przygotowani i tak samo chcemy wyglądać w kolejnym starciu.

Predrag Krunic
PREDRAG KRUNIĆ (Anwil)
Trefl zagrał dobry mecz. Myślę, że rozstrzygnęli go w drugiej kwarcie. Zagraliśmy wówczas za mało agresywnie w ataku i w obronie. Do tego doszło wiele strat, a to dało dodatkową energię i dużo możliwości do zdobywania łatwych punktów drużynie z Sopotu. Jedyną dobrą rzeczą jest to, że walczyliśmy do końca i zmniejszyliśmy straty w czwartej kwarcie.

Gdy Mariusz Niedbalski debiutował w roli pierwszego szkoleniowca Trefla w 2012 roku pierwszy mecz w lidze zaliczył przeciwko Anwilowi. Zakończył go porażką
[ICO]
Do składu gospodarzy wraca kontuzjowany ostatnio Vasiliauskas.
[ICO]
Piątka gospodarzy: Leończyk (TREFL), Lydeka (TREFL), Popović (TREFL), Bendzius (TREFL), Michalak (TREFL)
Piątka gości: Wysocki (ANWIL), Simon (ANWIL), Vaughn (ANWIL), Crosariol (ANWIL), Surmacz (ANWIL)
1'
ZACZYNAMY MECZ, piłka dla Trefla
1'
Dwa niecelne rzuty Trefla, strata Anwilu, tak upłynęła pierwsza minuta
[ICO]
2'
Hej Trefl - skandują fani
[ICO]
2'
[0:2] 2 punkty z półdystansu zdobywa Simon (ANWIL).
[ICO]
2'
[2:2] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
3'
[5:2] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bendzius (TREFL).
[ICO]
4'
[5:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Vaughn (ANWIL).
[ICO]
4'
[7:5] 2 punkty z półdystansu zdobywa Leończyk (TREFL).
[ICO]
4'
[7:7] 2 punkty spod kosza zdobywa Crosariol (ANWIL).
[ICO]
5'
[9:7] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Bendzius (TREFL).
[ICO]
5'
[9:9] 2 punkty wsadem zdobywa Crosariol (ANWIL).
[ICO]
7'
[9:11] 2 punkty spod kosza zdobywa Surmacz (ANWIL).
[ICO]
8'
Tylko zwycięstwo, hej Trefl - śpiewają fani
[ICO]
8'
[12:11] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bendzius (TREFL).
[ICO]
8'
[14:11] 2 punkty po przechwycie, wsadem zdobywa Bendzius (TREFL).
[ICO]
8'
Przerwa na żądanie (ANWIL).
[ICO]
9'
[14:13] 2 punkty spod kosza zdobywa Hajrić (ANWIL).
[ICO]
10'
[16:13] 2 punkty z półdystansu zdobywa Leończyk (TREFL).
10'
Koniec pierwszej kwarty
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ, piłka dla Anwilu
[ICO]
11'
[16:15] Simon (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
11'
[18:15] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Lydeka (TREFL).
[ICO]
12'
[20:15] 2 punkty z półdystansu zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
12'
Trefl Sopot - skanduje cała Hala 100-lecia
[ICO]
13'
[23:15] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
14'
[25:15] 2 punkty z kontry zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
15'
[28:15] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Vasiliauskas (TREFL).
[ICO]
15'
[28:17] 2 punkty z półdystansu zdobywa Simon (ANWIL). Do tego jest faulowany
15'
Simon (ANWIL) pudłuje wolnego
[ICO]
16'
Let's go Sopot - skandują kibice
[ICO]
16'
[28:19] 2 punkty spod kosza zdobywa Crosariol (ANWIL).
[ICO]
16'
Przerwa na żądanie Niedbalskiego (TREFL).
[ICO]
18'
[31:19] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bendzius (TREFL).
[ICO]
18'
[31:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Surmacz (ANWIL).
[ICO]
19'
[33:22] 2 punkty po własnym przechwycie zdobywa Popović (TREFL). Do tego jest faulowany
19'
Popović (TREFL) pudłuje wolnego
[ICO]
19'
[36:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
20'
[38:22] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
20'
[38:24] 2 punkty zdobywa Crosariol (ANWIL), do tego jest faulowany
20'
Crosalriol pudłuje wolnego
[ICO]
20'
[40:24] 2 punkty spod kosza zdobywa Leończyk (TREFL).
[ICO]
20'
[42:24] 2 punkty po przechwycie, równo z syreną kończącą kwartę zdobywa Bendzius (TREFL).
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY
W pierwszej połowie najskuteczniejsi byli: Bendzius (TREFL) - 15 pkt, Michalak (TREFL) - 12 pkt, Crosariol (ANWIL) - 8 pkt, Leończyk (TREFL) i Simon (ANWIL) po 6
Trefl ma tylko 3 straty, przy 11 Anwilu, to złożyło się na 7 przechwytów gospodarzy i tylko jeden gości
Sopocianie trafili 6 z 13 rzutów za trzy punkty, goście 2/8
21'
Zaczynamy trzecią kwartę, piłka dla Trefla
[ICO]
21'
[44:24] 2 punkty spod kosza zdobywa Leończyk (TREFL).
[ICO]
22'
[44:26] 2 punkty wsadem zdobywa Crosariol (ANWIL).
22'
Popović (TREFL) faulowany przy rzucie za trzy punkty
[ICO]
22'
[46:26] Popović (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
22'
Popović (TREFL) pudłuje trzeciego wolnego
[ICO]
23'
Trefl Sopot - skandują fani
[ICO]
23'
[48:26] 2 punkty z kontry zdobywa Bendzius (TREFL).
[ICO]
24'
[50:26] 2 punkty z półdystansu zdobywa Popović (TREFL).
[ICO]
24'
[50:27] Tylko jeden rzut wolny trafia Crosariol (ANWIL).
[ICO]
24'
[52:27] 2 punkty spod kosza zdobywa Lydeka (TREFL) i jest faulowany
[ICO]
24'
[53:27] Rzut wolny trafia Lydeka (TREFL).
[ICO]
24'
[53:29] 2 punkty spod kosza zdobywa Crosariol (ANWIL).
[ICO]
25'
[55:29] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Lydeka (TREFL).
[ICO]
25'
[55:31] Crosariol (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
26'
[57:31] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Bendzius (TREFL).
[ICO]
26'
[57:33] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Vaughn (ANWIL).
[ICO]
26'
[59:33] 2 punkty wsadem zdobywa Lydeka (TREFL).
[ICO]
26'
[59:35] 2 punkty spod kosza zdobywa Wysocki (ANWIL).
[ICO]
27'
[59:37] 2 punkty z kontry, wsadem zdobywa Simon (ANWIL).
[ICO]
27'
[60:37] Tylko jeden rzut wolny trafia Leończyk (TREFL).
[ICO]
27'
[62:37] 2 punkty z kontry zdobywa Bendzius (TREFL).
[ICO]
28'
[62:39] Wysocki (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
28'
[64:39] 2 punkty wsadem zdobywa Leończyk (TREFL).
[ICO]
29'
[64:41] W podobny sposób 2 punkty zdobywa Witliński (ANWIL).
[ICO]
29'
[67:41] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bendzius (TREFL).
[ICO]
29'
[67:44] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wysocki (ANWIL).
[ICO]
30'
[67:45] Tylko jeden rzut wolny trafia Eitutavicius (ANWIL).
[ICO]
30'
[67:47] 2 punkty spod kosza zdobywa Witliński (ANWIL).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY
31'
ZACZYNAMY OSTATNIĄ KWARTĘ, piłka dla Anwilu
[ICO]
31'
[67:49] 2 punkty z półdystansu zdobywa Eitutavicius (ANWIL).
[ICO]
32'
[67:51] 2 punkty z kontry zdobywa Simon (ANWIL).
32'
[ICO]
33'
[68:51] Tylko jeden rzut wolny trafia Popović (TREFL).
34'
Żółto-czarni, żółto-czarni - skandują fani
35'
Vaughn (ANWIL) pudłuje oba wolne
[ICO]
36'
[68:53] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Witliński (ANWIL).
36'
Lydeka (TREFL) pudłuje oba wolne
[ICO]
37'
[70:53] 2 punkty spod kosza zdobywa Michalak (TREFL).
37'
Witliński (ANWIL) pudłuje oba wolne
[ICO]
37'
[72:53] 2 punkty spod kosza zdobywa Leończyk (TREFL).
38'
[ICO]
38'
[72:55] 2 punkty spod kosza zdobywa Witliński (ANWIL).
[ICO]
39'
[72:57] 2 punkty z kontry zdobywa Simon (ANWIL).
[ICO]
40'
[72:59] 2 punkty z kontry zdobywa Kovacević (ANWIL).
[ICO]
40'
[72:60] Tylko jeden rzut wolny trafia Wysocki (ANWIL).
40'

Wyniki 21 kolejki:

• TREFL Sopot - Anwil Włocławek 72:60 (16:13, 26:11, 25:23, 5:13)
  • ASSECO Gdynia - Energa Czarni Słupsk 84:79 (19:13, 24:16, 18:19, 10:23, d. 13:8)
  • Polpharma Starogard Gdański - PGE Turów Zgorzelec 110:126 (27:34, 32:28, 26:36, 25:28)
  • WKS Śląsk Wrocław - Polfarmex Kutno 78:68 (26:18, 14:23, 17:19, 21:8)
  • King Wilki Morskie Szczecin - Stelmet Zielona Góra 70:76 (16:24, 16:25, 17:14, 21:13)
  • AZS Koszalin - Jezioro Tarnobrzeg 102:75 (19:19, 33:20, 25:16, 25:20)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Toruń 80:92 (24:22, 16:22, 20:29, 20:19)
  • Wikana Start Lublin - Rosa Radom 67:81 (19:28, 10:23, 22:9, 16:21)

Opinie (52)

• W końcu

Uff, ważne zwycięstwo. Szkoda końcowego 0-7...

• 24 1

• Kujawy, Kujawy piękna okolica... gdyby nie Włocławek byłaby stolica!!!

• 14 4

• Jak wrażenia po meczu? (1)

Lepszy jest "dobry" trener którego zespół przegrywa, czy "zły" który wygrywa?

• 19 7

• "Nowy trener przerwał serię 5 porażek z rzędu" - Niedbalski nie miał z tym wynikiem nic wspólnego

• 9 3

• Brawo Trefl Sopot

Życzę, żeby to był dopiero początek! Trefl Sopot do boju.

• 19 3

• Anwil słabiutki - próbowali coś klecić w IV kwarcie. To było za mało... (1)

Wygrana Trefla zasłużona - oby był to początek jeszcze lepszej gry Sopocian.

• 18 2

• Co napisali Wloclawianie....

Anwil bezradny w Sopocie
      O ile wynik nie wygląda aż tak tragicznie, to gra Anwilu była beznadziejna. Lepszy w każdym elemencie, walczący o każdą piłkę Trefl pokonał naszą ekipę 72:60. Tym samym play-off coraz dalej od Włocławka...

• 10 0

• Kwiatek jaki uśmiechnięty ale to nie pomoże temu znawcy, myślę że już czas na pójście na trawkę. Transfery fachowca widoczne i po prosty lipa!

• 21 1

• Litewski kołchoz należałoby wyp....olić i dołożyć do tego Kempa.
    Niedbalski żadnego pomysłu, żadnej dyscypliny tylko zgoda na napie....anke.
    Żadnego pomysłu poza graniem wezmę piłkę i se je....ne.
    Bendzius w kadrze Litwy? Chyba do bidonów i ręczników. A Vasilauskas buty wiązać, piłki nosić.

• 11 24

• Końcówka meczu: youtu.be/zS7rBdd0cz8

• 1 1

• Willie jako rzucający obrońca znowu dziś nawrzucał :-( (1)

• 16 0

• ani on obrońca ani rzucający .....

....best transfer ever ....jednym słowem ładne kwiatki .... jedna kwart w sezonie so far to zdecydowanie za mało ....nawet fanu nie widać u niego z gry