Koszykarskie sparingi. Arka Gdynia wygrała w Lublinie

Marta, mad
30 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
aktualizacja: godz. 16:03 (30 września 2018)
Koszykarki Arki Gdynia z pucharem za zwycięstwo w turnieju. Koszykarki Arki Gdynia z pucharem za zwycięstwo w turnieju.

Koszykarki Arki Gdynia na cztery dni przed inauguracją nowego sezonu ligowego wygrały w towarzyskim turnieju o Puchar Rektora UMCS odnosząc komplet zwycięstw. Gorzej powiodło się beniaminkowi. Ekipa Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej uległa drużynie Invest In The West Enea Gorzów Wielkopolski 53:80. Z kolei w "tajnym" sparingu koszykarze Trefla Sopot pokonali w Starogardzie Gdańskim Polpharmę 87:83.

Gdynianki na ostatnie przedsezonowe szlify udały się do Lublina. Tam zaplanowane mają trzy mecze, ale już po dwóch wygranych zapewniły sobie zwycięstwo w turnieju. Podopieczne Gundarsa Vetry, jeszcze w piątek pokonały PGE MKK Siedlce 87:73. Koszykarki Arki Gdynia już w najbliższy czwartek zmierzą się z ekipą Siedlec o ligowe punkty. Zwycięstwo w lubelskim turnieju zapewne pozwoli im nabrać pewności siebie. Do przerwy spotkanie było wyrównane (41:39). Później jednak uwidoczniła się przewaga doświadczenia i siły na ławce drużyny gdyńskiej.

Arka Gdynia - PGE MKK Siedlce 87:73 (20:20, 21:19, 23:18, 23:16)
ARKA: Makurat 10, Szloser 5, Baltkojiene 5, Podgórna 2, Stawińska 0 oraz Cannon 16, Jurcenkova 14, Stelmach 12, Misiek 12, Balintova 11, Rembiszewska 0

W drugim swoim turniejowym meczu gdynianki również powoli się rozkręcały. Jeszcze w połowie drugiej kwarty przegrywały 20:29. Później przyspieszyły grę i po 20 minutach prowadziły 35:34. W drugiej połowie koszykarki Arki już kontrolowały przebieg gry i zdecydowanie wygrały. W niedzielę, w ostatnim dniu turnieju Arka zmierzy się z Eneą AZS Poznań.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - Arka Gdynia 53:75 (17:16, 17:19, 12:21, 7:19)
ARKA: Makurat 9, Stelmach 9, Misiek 7, Podgórna 3, Szloster 2 oraz Cannon 15, Jurcenkova 13, Balintova 10, Rembiszewska 7

Na zakończenie zmagań gdynianki zmierzyły się z prowadzonym przez byłego szkoleniowca Arki Marka Lebiedzińskiego zespołem z Poznania. Każda z kwart była w miarę wyrównana. To jednak drużyna Vetry była w stanie pokazać nieco lepszą koszykówkę. Imponowała skutecznością rzutów za trzy punkty. Arka oddała ich 20 a trafiła aż 11. Pięć z nich było autorstwa Pauliny Misiek. Natomiast rywalki odpowiedziały tylko jedną trójką na 15 prób. Do tego gdynianki miały 22 asysty czyli dwa razy więcej niż Enea.

Arka Gdynia - Enee AZS Poznań 80:70 (22:20, 22:16, 15:17, 21:17)
ARKA:
Misek 20 (5x3), Canno 12 (7 zb.), Makurat 10 (2x3, 5 as.), Balintova 8 (6 as.), Jurcenova 6 (6 zb.) oraz Stelmach 12 (3x3), Rembiszewska 7, Podgórna 5 (1x3), Szloser 0

Ostatnie przedsezonowe przetarcia również na koncie beniaminka z Gdańska. Niestety koszykarki Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej nie mają tyle powodów do zadowolenia co ich koleżanki zza miedzy. Ekipa z Gdańska przegrała z gorzowiankami 53:80. Porażka wysoka, ale długo, bo przez trzy kwarty gdańszczanki dotrzymywały kroku rywalkom. Dopiero w końcówce starcia zdecydoowana przewagę osiągnęły koszykarki z Gorzowa Wlkp.

Sunreef Yachts Politechnika Gdańskia - Invest In The West Enea Gorzów Wielkopolski 53:80.

Politechnika: Gwizdała 11, Koc 10, Conwright 9, Ostrowska 6, Bujniak 6, Strzelczyk 5, Haryńska 4, Szymańska 2

Z kolei koszykarze Trefla Sopot zakończyli już swoje gry sparingowe. W Ostatnim test meczu sopocianie pokonali Polpharmę Starogard Gdański. Na wniosek obu trenerów spotkanie rozegrano bez udziału publiczności. Bardzo długo prowadziły w nim Kociewskie Diabły. Dopiero ostatnia kwarta, wygrana przez sopocian aż dwunastoma punktami zapewniła im zwycięstwo.

Polpharma Starogard Gdański - Trefl Sopot 83:87 (22:23, 19:15, 22:17, 20:32)

Polpharma:
Bussey 18, Młynarski 16, Bibbins 15, Dzierżak 2, Brenk 2 - Davis 16, Gołębiowski 5, Prahl 4, Kemp 4, Struski 3, Załucki 0.

Trefl:
Śmigielski 21, Ł. Kolenda 7, Taylor 2, Motylewski 2, Walda 0 - M. Kolenda 21, Leończyk 15, Kulka 9, Jeszke 6, Milovanović 4.
Marta, mad

Opinie (15) 1 zablokowana

• Transmisja TV z meczu Arka Gdynia - Siedlce na antenie Sportklubu - (najbliższy czwartek o 18.)

• 0 0

• Allen dość słabo w finale - tylko 2 punkty. Inne Australijki grające wcześniej w naszej lidze - Magden i Talbot spisały się troszkę lepiej - zdobyły po 4 punkty.

• 0 0

• (2)

Arka przecież zremisowała a nie wygrała

• 1 4

• Strasznie pogmatwane

Jak piszecie " Koszykówka, Arka itd.." to napiszcie w tytule czy to faceci czy dziewczyny !

• 2 1

• dokładnie

arka to niech sobie gra w tenisa na aidsmonda !!!

• 2 5

• Ale nazwa dla dobrego klubu:(

• 4 5

• Santa nie grała w dwóch ostatnich meczach turnieju z uwagi na drobny uraz

Sonia kończy rehabilitację po urazie z początku września i na mecz tak jak i Santa z MKK Siedlce
    powinny być gotowe. A jutro na lotnisku w Gdańsku o godz. 22.30 ląduje Rebecca Allen. Dzisiaj
    trzymamy za nią kciuki w walce o złoto M Św.

• 4 1

• W pierwszym meczu była wpisana Greinacher . Wiadomo czemu nie zagrala w następnych meczach.

• 6 1

• Kadra (2)

Jak dojdzie jeszcze po MŚ Rebeca(Beck)Allen do drużyny Basketu Gdynia w połowie października to siła drużyny jeszcze się bardziej zwiększy.A kto wygra w finale USA czy Australia to się okaże.Choć Amerykanki są faworytkami ale cuda się zdarzają.Powodzenia Allen.

• 10 1

• Wiadomo czemu Baltkojenje grała tylko w pierwszym meczu ? kontuzja?

• (1)

Gratulacje dla wygranych zespołów.Trudny jest los beniaminka.Powodzenia AZS.

• 7 2

• Spotkania towarzyskie nie zawsze dają prawdziwy obraz zespołu.Oba zespoły z Gdyni będą walczyły o mistrzostwo,a Trefl o awans do ósemki.Do boju Dziewczyny z Politechniki.

• 6 1

• Brawo dla koszykarek z Gdyni!

Jedyna drużyna na która można liczyć. Teraz przed nami dwa tygodnie super emocji: 4.10 otwarcie sezonu z Siedlcami, 9.10 w Ankarze i u nas 12.10 o wejście do fazy grupowej Pucharu Europy.