Porażka i... awans

2 lutego 2007 (artykuł sprzed 17 lat)

Wbrew zapowiedziom koszykarze Prokomu Trefl nie zdołali należycie skoncetrować się do ostatniego meczu grupowego Euroligi. Skończyło się zatem na "kontrolowanej" przegranej, która i tak nie przeszkodziła sopocianom awansować po raz drugi w historii do TOP-16. W czwartek w "Olivii" mistrzowie Polski ulegli Climamio Bolonia 78:84 (16:24, 26:13, 10:20, 26:27).

PROKOM TREFL: Dalmau 18, Slanina 15, Andersen 10, Masiulis 8, Besok 7, Hamilton 6, Hukic 5, Atkins 4, Pacesas 3, Wójcik 2.

CLIMAMIO: Ewtimow 21, Bluthenthal 17, Edney 17, Mancinelli 16, Digbeu 9, Cavaliero 4, Gay 0, Fultz 0.

Gospodarze bez negatywnych konsekwencji mogli sobie pozwolić na 13-punktową przegraną. Już po inaguracyjnej kwarcie z tej zaliczki roztrwonili osiem punktów. - Wygrana w Bolonii dała nam pewien komfort i tkwiła gdzieś w głowach zawodników, co okazało się niebezpieczne zwłaszcza w trzeciej kwarcie. Awansowaliśmy do TOP-16, w tym roku uśmiechnęło się do nasz szczęście, którego w zeszłym roku nie mieliśmy - podkreślał po meczu Eugeniusz Kijewski, trener Prokomu Trefl.

Sopocianie grają w dalszym ciagu tak, jakby chcieli osiągać cele jak najmniejszym wysiłkiem. Na parkiecie biorą się ostro do roboty, tylko wtedy, gdy już inaczej nie wypada, bo dalej jest tylko kompromitacja! W czwartek pierwszy taki krytyczny moment pojawił się na początku drugiej kwarty, gdy goście prowadzili różnicą 11 punktów. Jednak wystarczyło, że zespół poderwał do walki Christian Dalmau, a już w przerwie gospodarze mieli cztery punkty na plusie (35:31). Tak się tym ucieszyli, że najwyraźniej postanowili sobie zrobić dłuższą przerwę niż ta wyznaczona w szatni. W trzeciej kwarcie, kiedy sopocianie pudłowali nawet w najprostszych sytuacji, wydawało się, że myślali są wszędzie tylko nie przy koszykówce. Całe szczęście, iż przy wyniku 61:69 o obowiązkach profesjonalnego koszykarza przypomnieli sobie litewscy zawodnicy. Donatas Slanina i Tomas Pacesas zaczęli trafiac za trzy. Tym samym Climamio wygrało mecz, ale awans do drugiej rundy pozostał przy mistrzach Polski.

- Byliśmy dzisiaj lepsi, ale teraz liczy się bilans czternastu meczów. Mieliśmy ogromnego pecha tydzień temu, kiedy w ostatniej chwili przegraliśmy z Efesem i straciliśmy dwóch podstawowych zawodników. W Sopocie mój zespół podjął walkę, ale ze względu na brak wartościowych zmienników, nie byliśmy w stanie zapewnić sobie awansu - ocenił Ergin Ataman, szkoleniowiec włoskiej drużyny. - W TOP-16 postaramy się zagrać o wiele lepiej niż dwa lata temu i powalczyć o zwycięstwa. Ten zespół stać na to, choć dużo też zależeć będzie od losowania - tak z kolei ripostował trener Kijewski, gdy przypomniano mu, że pierwsza przygoda Prokomu Trefl w najlepszej "16" kontynentu skończyła się sześcioma przegranymi.

Opinie (10)

• Nie lubie Prokomu

Nie lubie Prokomu, ale dobrze że awansowali.

• 0 0

• żenada

• 0 0

• matko

ogladam prawie wszystkie mecze euroligi i moge pokusic sie o stwierdzenie ze prokom gra najslabszy i najbrzudszy basket w calej europie euroligowej, o kijewskim nie wspomne bo gosc ktory zna 5 zagrywek to nie trener

• 0 0

• Porażka na kółkach. Zespół z wielkim potencjałem i trenerem z rękami w kieszeni potrafiącym tylko puszczac buraka i to wszystko. W tym Top 16 będą nas lali jak dzieci, a Kijek będzie "stajał" i się przyglądał z braku pomysłów na grę.

• 0 0

• Treneusz Eugeniusz

Niestety nasz eusz doprowadzi do kleski w top16.Tam są same klasowe drużyną z jakąś koncepcją gry, a u nas niestety jeden wielki chaos !!!

• 0 0

• zal za dupe sciskal jaks ie na boisko patrzylo, jeszcze wieksza zenada jest awans do top16 z 5 zwyciestwami, no ale rysiu sie bedzie cieszyc ze gienek z packiem znowu druzyne do boju poprowadzili i wygrali. stalo sie bardzo niedobrze bo teraz se druzyna mysli ze jes super hiper, a jak zaczna dostawac same baty w top16 to stierdza ze nic sie nie stalo bo to wyzszy poziom, ale sobie odpija w plk z kotwica i innym azsem. PANIE GIENKU CZAS NA PANA!!!!!!!

• 0 0

• szkoda...

...że awansowali; tak kijek uratował posade i w przyszłym sezonie będzie tak samo blado

• 0 0

• Dziekujemy Panie Eugeniuszu...

...dziekujemy za wszystko, ale juz czas odpoczac i przekazac zespol nowemu trenerowi Szeryfowi. Pacesas Pana nie zawiedzie;))

powodzenia w top16, tylko walka musi byc!!! moga byc porazki, ale jesli nie ma walecznosci to nie chce sie pozniej tego kosza w wykonaniu Prokomu ogladac;/

• 0 0

• Gienek

Ten zalosny pseudotrener jest nie do ruszenia,to kumpel Krauzego wiec sie nie wysilajcie.On jeszcze z 10 lat bedzie trenerem Prokomu

• 0 0

• No i trafimy może na takie CSKA, które w fazie grupowej przegrało tylko jedno spotkanie. Oj dopiero kijak stałby zamurowany przy linii bocznej.

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 30 5 25 2413:2653 35

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 30 kolejki

• TREFL SOPOT - King Szczecin 92:98 (13:27, 30:17, 27:30, 22:24)
  • Icon Sea Czarni Słupsk - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA 93:82 (27:29, 21:20, 23:17, 22:16)
  • Dziki Warszawa - PGE Spójnia Stargard 70:67 (13:21, 22:15, 17:18, 18:13)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 126:60 (33:16, 40:15, 28:15, 25:14)
  • Polski Cukier Start Lublin - Legia Warszawa 92:112 (25:27, 22:26, 27:21, 18:38)
  • Anwil Włocławek - Arriva Polski Cukier Toruń 91:70 (20:19, 25:20, 18:13, 28:18)
  • Śląsk Wrocław - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 98:79 (28:19, 28:20, 20:22, 22:18)
  • Tauron GTK Gliwice - MKS Dąbrowa Górnicza 73:110 (11:33, 19:27, 26:24, 17:26)