Koszykarze Trefla wygrali sparing z Polpharmą

9 lutego 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Michał Michalak był jednym z najlepszych koszykarzy Trefla w springu z Polpharmą. Michał Michalak był jednym z najlepszych koszykarzy Trefla w springu z Polpharmą.

Koszykarze Trefla wykorzystali przerwę w rozgrywkach ligowych przeznaczoną na finał Pucharu Polski, który sopocki klub oddaje w ręce po dwóch latach dominacji w ręce Śląska Wrocław, na mecz sparingowy. W nim żółto-czarni zmierzyli się z Polpharmą Starogard Gdański i wygrali 89:83 (22:21, 23:23, 16:23, 28:16).

TREFL: Jeter 15, Nicholson 10, Brembly 9, Waczyński 9, Stefański 7 oraz Michalak 17, Leończyk 10, Majstorović 6, Vasiliauskas 3, Dzierżak 3, Jaśkiewicz 0

SOPOCIANIE PRZEGRALI DWUMECZ Z ENERGĄ CZARNYMI

Finałowy turniej Pucharu Polski, który w sobotę i w niedzielę odbył się we Wrocławiu, koszykarze Trefla mogli obejrzeć jedynie w telewizorach. Po dwóch latach zwycięstw w tych rozgrywkach i udanych finałach w Zielonej Górze oraz Koszalinie, tym razem pożegnali się z nimi już w fazie 1/8. Pogromcami sopocian okazała się Energa Czarni Słupsk, która z pucharu odpadła w ćwierćfinale z Anwilem Włocławek. Ten z kolei w fazie 1/8 rozprawił się z drugim reprezentantem Trójmiasta, Asseco Gdynia.

ASSECO POŻEGNAŁO SIĘ Z PUCHAREM POLSKI

Sopocianie, aby nie wypaść z rytmu meczowego postanowili zagrać w sobotę sparing z Polpharmą. Także drużyna ze Starogard Gdańsku potrzebowała tego meczu. Polpharmie nie wiedzie się ostatnio najlepiej i każda okazja, aby scementować zespół na parkiecie jest tam na wagę złota.

W hali treningowej w Ergo Arenie to przyjezdni dyktowali warunki przez większość spotkania. W czwartej kwarcie sprawy w swoje ręce wzięli jednak żółto-czarni i przechylili wynik na swoją korzyść. Trener Darius Maskoliunas przemeblował nieco pierwszy skład drużyny, wprowadzając do niego Davida Brembley'a, Lance'a Jetera oraz Marcina Stefańskiego. W drugiej części spotkania szanse na zaprezentowanie swoich umiejętności dostali Paweł DzierżakŁukasz Jaśkiewicz. Obaj młodzi koszykarze na grę w Tauron Basket Lidzie mogą liczyć jedynie pod koniec meczów, w których ich drużyna prowadzi wysoko. Trudno jednak powiedzieć, że w sobotę w stu procentach wykorzystali swoje minuty.

Brembly był w Treflu tym zawodnikiem, który spędził na parkiecie najwięcej minut - 28. Największy wpływ na wynik mieli jednak napędzający kontrataki Jeter i dobrze odnajdujący się w roli rezerwowego Michał Michalak. Polski obrońca zakończył spotkanie z 17 punktami, 6 zbiórkami, 3 asystami i 3 przechwytami.

W zespole gości, który w ostatnich dniach stracił na rzecz AZS Koszalin Cezarego Trybańskiego, wyróżnił się Michael Hicks - 22 pkt.

A we Wrocławiu na sobotę zaplanowano półfinały Pucharu Polski. W pierwszym PGE Turów Zgorzelec rozbił Stabill Jezioro Tarnobrzeg 89:51. W Starciu Śląska z Anwilem górą byli gospodarze 82:69. W niedzielnym finale także triumfowali gospodarze imprezy. Śląsk pokonał Turów 90:87, a MVP tego meczy wybrano Michała Gabińskiego, który zdobył 21 pkt.