Spójnia Stargard - Asseco Arka Gdynia 79:64. Kuriozalna porażka koszykarzy

Asseco Arka Gdynia

Asseco Arka Gdynia w Stargardzie prowadziło w pierwszej kwarcie 16:2, ale przegrało mecz różnicą 15 pkt. Na zdjęciu Dominik Wilczek, zdobywca 13 pkt. fot. M.Czarniak/Trojmiasto.pl

Asseco Arka Gdynia przegrało na wyjeździe z PGE Spójnią Stargard 64:79 (24:24, 11:24, 14:19, 15:12) w meczu 7. kolejki Energa Basket Ligi. Podopieczni Milosa Mitrovicia dokonali rzeczy niebywałej, niestety w negatywnym kontekście. Przegrali wysoko mecz, w którym zaczęli od prowadzenia 16:2. Ich skuteczność lepiej prezentowała się zza łuku niż w przypadku rzutów za 2 pkt.

Agred BM Stal Ostrów - Trefl Sopot 86:78. Przeczytaj relację, wystaw oceny, sprawdź, jaki były gdyński koszykarz był bohaterem meczu?

Spójnia: Gray 20 pkt (3x3, 8 zb.), Śnieg 10 (6 as.), O'brien 7 (1x3), Szymkiewicz 6 (2x3), Zohore 4 oraz Neal 18 (4x3), Młynarski 8 (2x3), Niedźwiecki 4, Szmit 2

ARKA: Musić 16 (2x3, 6 as.), Wołoszyn 14 (2x3), Wilczek 13 (3x3), Dylewicz 11 (2x3), Hrycaniuk 2 oraz Bogucki 3 (7 zb.), Perzanowski 2, Kaszowski 2, Misković 1, Tomaszewski 0

Asseco Arka Gdynia liczyła że w Stargardzie zdoła się odkuć po zaciętym, ale przegranym meczu z Anwilem Włocławek. Podopieczni Milosa Mitrovicia zaczęli fenomenalnie, bo od prowadzenia 16:2. W tym czasie dwie trójki rzucił Filip Dylewicz a po razie z dystansu trafili Bartłomiej WołoszynDominik Wilczek.

Koszykarze i koszykarki chcą się odkuć

Jak zmarnować takie otwarcie w kilka minut? To wiedzą tylko gdynianie, którzy nie tylko pozwolili się dogonić gospodarzom, ale nawet odskoczyć im na 2 pkt (24:22 po rzucie Piotra Niedźwiedzkiego). Pierwsza partia skończyła się remisem, ale w drugiej miejscowi zaczęli uciekać gdynianom. Wynik długo trzymał świetnie dysponowany rzutowo Wilczek, ale ostatnie 5 minut przed przerwą Spójnia wygrała 15:2.

Gdynianie mieli problem ze skutecznością, celniej rzucali zza łuku niż za 2 pkt. Słabiej wypadali też w grze na tablicach. Na początku trzeciej kwarty gospodarze odskoczyli na 53:35 i kontrolowali przebieg gry. Gdy na otwarcie czwartej partii zza łuku trafił Erick Neal, Spójnia prowadziła już 70:49.

Gdynianie próbowali odpowiedzieć z dystansu i po trzech niecelnych próbach kolegów, wreszcie trafił Wołoszyn. Po chwili w ten sam sposób trafił Kacper Młynarski a o czas poprosił trener Mitrović. Gdynianie dalej nie grzeszyli jednak skutecznością i choć wygrali ostatnią kwartę, mecz skończyli ze stratą 15 pkt.

16 ASSECO ARKA GDYNIA 6 1 5 413:490 7

Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon, a ostatnia spadnie z ligi. Jej miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.

Tabela wprowadzona: 2021-10-17

Wyniki 7 kolejki:

• Arged BM Stal Ostrów Wlkp. - TREFL SOPOT 86:78 (16:26, 22:20, 25:15, 23:17)
  • PGE Spójnia Stargard - ASSECO ARKA GDYNIA 79:64 (24:24, 24;11, 19:14, 12:15)
  • HydroTruck Radom - GTK Gliwice 82:94 (18:22, 21:22, 17:21, 26:29 )
  • King Szczecin - WKS Śląsk Wrocław 99:83 (26:16, 22:13, 32:29, 19:25)
  • Anwil Włocławek - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 85:90 (19:16, 17:26, 23:23, 16:15)
  • Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - Twarde Pierniki Toruń 83:85 (27:13, 13:30, 20:25, 23:17)
  • Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - MKS Dąbrowa Górnicza 92:62 (22:21, 19:18, 31:13, 20:10)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - Legia Warszawa (przełożony na 22.12)