Koszykarze Trefla rozbici w Koszalinie

18 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Willie Kemp był najlepiej punktującym zawodnikiem Trefla w Koszalinie. Willie Kemp był najlepiej punktującym zawodnikiem Trefla w Koszalinie.

Koszykarze Trefla wysoko przegrali wyjazdowy mecz z AZS Koszalin 60:88 (10:20, 19:16, 18:30, 13:22). Sopocianie, grający bez chorego kapitana Marcina Stefańskiego, razili nieskutecznością tak w ataku jak i w obronie.

AZS: Szewczyk 17 (2x3, 10 zb.), Woods 14 (1x3, 6 zb.), Swanson 12 (5 as.), Stelmach 12 (2x3), Vrbanc 8 (2x3) oraz Austin 12 (2x3), Sherman 9, Mielczarek 4, Dąbrowski 0, Kadej 0, Pacocha 0, Rybicki 0

TREFL: ichalak 12 (1x3), Leończyk 11, Bendzius 10, Vasiliauskas 5 (1x3), Painter 2 oraz Kemp 14 (2x3), Dutkiewicz 6 (2x3), Sikora 0, Włodarczyk 0, Kulka 0

Na sobotni mecz do Koszalina Trefl pojechał bez Marcina Stefańskiego, który miał być receptą na powstrzymanie Qyntela Woodsa. Kapitan żółto-czarnych rozchorował się, co wymogło roszady na trenerze Dariusu Maskoliunasie.

STEFAŃSKI WIE JAK ZATRZYMAĆ WOODSA

Mecz rozpoczął się dla sopocian niezbyt pomyślnie. Woods już po niespełna 3 minutach gry miał na koncie 4 punkty, zaś AZS chwilę później wyszedł na prowadzenie 10:4.

Woods do spółki z Szymonem Szewczykiem wypracował 10-punktową przewagę (16:6), po tym jak drugi z nich zdobył 5 pkt z rzędu. Sopocianie próbowali zmniejszyć straty rzucając zza łuku, ale nie byli w tym skuteczni. Udało im się jednak dogonić rywali w drugiej partii. Najpierw zanotowali serię 9:2, a następnie po rzutach wolnych Williego Kempa doszli gospodarzy na 23:24.

Na prowadzenie Trefla wyprowadził rzutem zza łuku Marcin Dutkiewicz (26:25), ale gospodarze szybko opanowali sytuację i po akcji 3 plus 1 Devona Austina i rzutach wolnych w wykonaniu Woodsa oraz Dante Swansona odskoczyli na 6 punktów (32:26). Do przerwy powiększyli tę przewagę jeszcze o jedno oczko.

Niestety, w trzeciej kwarcie żółto-czarni grali fatalnie tak w obronie jak i w ataku. Przegrywali rywalizację pod tablicami, a na pierwsze punkty poza tymi, które z linii rzutów wolnych zodbywał Michał Michalak, Trefl czekał ponad 5 minut! Zza łuku w końcu trafił Kemp, ale strata wynosiła w tym momencie 18 punktów. Zresztą po chwili za 3 trafił Woods i sopocianie przegrywali 35:56.

Ostatnią odsłonę AZS rozpoczął z prowadzeniem 19 punktów. Znakomicie w kwartę wszedł jednak Kemp, który w niespełna minutę zapisał na swoim koncie dwa celne rzuty, w tym jedne zza linii 6,75 m. O czas błyskawicznie poprosił trener gospodarzy Igor Milicić. Krótko po niej "trójki" trafili Austin i Artur Mielczarek, co zapewniło koszalinianom spokojną końcówkę meczu.

Dla Trefla to już druga porażka w Tauron Basket Lidze. W piątek w Ergo Arenie sopocian czeka derbowy mecz z Asseco Gdynia.

Wyniki 3 kolejki

• ASSECO Gdynia - King Wilki Morskie Szczecin 88:79 (22:20, 19:15, 24:21, 23:23)
  • AZS Koszalin - TREFL Sopot 88:60 (20:10, 16:19, 30:18, 22:13)
  • Polpharma Starogard Gdański - Polski Cukier Toruń 84:73 (21:19, 12:23, 27:17, 24:14)
  • Rosa Radom - Anwil Włocławek 77:71 (16:17, 23:17, 20:12, 18:25)
  • Wikana Start Lublin - Jezioro Tarnobrzeg 79:65 (20:16, 22:14, 24:19, 13:16)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Energa Czarni Słupsk 74:79 (18:23, 23:14, 13:16, 20:26)
  • Śląsk Wrocław - Stelmet Zielona Góra 69:68 (21:19, 11:20, 20:21, 17:8)
  • PGE Turów Zgorzelec - Polfarmex Kutno 91:89 (27:29, 14:20, 26:20, 24:20)

Opinie (35) 1 zablokowana

• Trochę wiary

Nie jest tak le. Są chęci do gry !!! Potrzeba czasu i ogrania . Wierzę , że medal w tym roku jest w zasięgu trefla !!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• Z czym do ludu!!! (3)

AZS....po meczu jaki zobaczyłem dziś, obstawiam, że na 100% będą w finale PLK. Czy będą mistrzami.....jeszcze chyba za szybko na taką odpowiedź, czas i liga pokaże. U nas zdecydowanie i to szybko wzmocnienia!!!!