Trefl Sopot zwycięski w sparingach. Pokonał Astorię Bydgoszcz i Legię Warszawa

dak.
14 sierpnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat)
aktualizacja: godz. 18:29 (15 sierpnia 2021)

Trefl Sopot może mieć pożytek z Yannika Frankego. Reprezentant Holandii w dotychczasowych sparingach był najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu. Trefl Sopot może mieć pożytek z Yannika Frankego. Reprezentant Holandii w dotychczasowych sparingach był najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu.

Trefl Sopot wygrał turniej towarzyski Abramczyk Cup w Bydgoszczy. W finale pokonał Legię Warszawa 83:76 (20:14, 15:30, 15:17, 33:17). Natomiast dzień wcześniej wygrał z Eneą Astoria Bydgoszcz 92:91 (16:22, 20:17, 30:26, 15:17, d. 11:10). Debiut za sobą ma Brandon Young, a kolejny z Amerykanów - Josh Sharma dołączy do drużyny w poniedziałek. Od tego dnia już w komplecie będzie przygotowywał się do sezonu 2021/22.

Aktualizacja, 15.08.2021, godz. 18:29

TREFL: Franke 16 (2x3), Moten 14 (1x3), Leończyk 12 (7 zb.), Kolenda 7 (1x3), Young 7 (1x3, 5 as.) oraz Gruszecki 14 (4x3), Davis 6 (2x3), Ziółkowski 3, Szlachetka 2, Rompa 2

Trefl Sopot pokonał w finale turnieju towarzyskiego Abramczyk Cup z Legią Warszawa 83:76. Żółto-czarni dobrze weszli w mecz, ale losy odwróciły się w drugiej kwarcie, po której stołeczni prowadzili 44:35. Wszystko odwróciło się dopiero w ostatniej partii. Sopocianie pokazali dominację, zdobywając aż 33 punkty, które ostatecznie przełożyły się na zwycięstwo podopiecznych Marcina Stefańskiego.

Szkoleniowiec wystawił tę samą "5", która dzień wcześniej rozpoczęła mecz z Astorią. Yannick Franke spędził na parkiecie blisko 30 minut, w czasie których zdobył 16 punktów (4/11 z gry, 2/9 zza łuku).

Asseco Arka Gdynia sparowała w Toruniu. Zwycięstwo i porażka koszykarzy

Niewiele mniej, bo ponad 28 minut, rozegrał Paweł Leończyk. Kapitan rzucił 12 "oczek" (6/7 z gry). W kolejnych sparingach będzie mógł już nieco bardziej odpocząć, bo w poniedziałek do Polski zawita Josh Sharma, mierzący 213 cm środkowy.

Trefl w całym spotkaniu zanotował 50-proc. skuteczność z gry (29/58) i 36-proc. zza łuku (12/33). Rywale w tych elementach zanotowali odpowiednio: 46 proc. (27/59) oraz 42 proc. (10/24). Byli za to delikatnie lepsi pod koszem, gdyż zebrali o 1 piłkę więcej (31 do 30).

- Na razie jestem bardziej zadowolony z wyników niż z gry. To dlatego, że wciąż mamy jeszcze dużo do poprawy i to nie tylko w obronie, ale w ataku również. Niemniej zwycięstwa budują dobrą atmosferę. Jak co roku budujemy skład, który ma opierać się na kilku liderach, by tworzył monolit. I tak też będzie w tym sezonie, że każdy będzie stanowił o sile drużyny. Trenujemy, sparujemy, mamy okres przygotowawczy i na razie nie przywiązywałbym wagi do wyjściowych składów, bo do inauguracji sezonu pozostały trzy tygodnie. Każdy będzie dostawał swoje minuty i zadania do wykonania. W zależności od tego zdecydujemy kto i ile będzie grał. Przed nami jeszcze ciężkie dni, bo nie wszyscy byli w pełni gotowi. Younga łapały skurcze zarówno w sobotę jak i w niedzielę, więc musimy trochę wzmocnić zawodników, zwłaszcza że Sharma dopiero do nas dołączy. Mimo wszystko myślę, że będzie dobrze - mówi nam trener Marcin Stefański po turnieju w Bydgoszczy.

TREFL: Franke 20 (5x3, 5 as.), Leończyk 13, Moten 8 (6 zb.), Kolenda 6 (2x3), Young 5 oraz Gruszecki 17 (4x3), Davis 15 (2x3, 7 zb.), Szlachetka 5 (1x3, 5 as.), Ziółkowski 3, Klawa 0

Trefl Sopot przystąpił do rywalizacji w turnieju Abramczyk Cup W Bydgoszczy. Ponadto w rywalizacji uczestniczą: Legia Warszawa, King Szczecin i miejscowa Astoria.

Żółto-czarni w pierwszym meczu trafili na gospodarza. Wygrywali to spotkanie 92:91, choć o zwycięstwie zadecydować musiała dogrywka, gdyż po 40 minutach gry był remis 81:81.

Josh Sharma zamknął skład Trefla Sopot. Przeczytaj o transferze

Podopieczni Marcina Stefańskiego musieli sobie radzić jeszcze bez środkowego Josha Sharmy. Amerykanin ma dołączyć dopiero w najbliższym tygodniu. Zadebiutował za to Brandon Young, więc sopocianie grają już z kompletem rozgrywających. Przypomnijmy, że wcześniej tę rolę sprawował Yannick Franke, który docelowo ma być rzucającym obrońcą. Dla obu znalazło się miejsce w wyjściowym składzie.

Zresztą reprezentant Holandii nie zawiódł i tym razem. Na swoim koncie znów zapisał 20 punktów, co jest najlepszą zdobyczą w zespole Trefla. W dotychczasowych meczach nie zanotował jeszcze gorszego wyniku. Jednak warto wspomnieć, że na parkiecie spędził ponad 34 minuty.

Z dobrej strony pokazali się również: Karol GruszeckiDeAndre Davis. Zdobyli odpowiednio: 17 i 15 "oczek" w 33 i 31 minut. Wyeksploatowani zostali także: Paweł Leończyk i Michał Kolenda, którzy rozegrali: 36 i 28 minut. Ten pierwszy zanotował 13, a drugi 6 punktów.

Trefl Sopot niepokonany w sparingach. Przeczytaj relację z poprzednich

Trefl zakończył spotkanie z 47-proc. skutecznością z gry (32/68). Lepsi w tym elemencie byli rywale którzy zapisali 53-proc. celność (33/62). Byli za to gorsi w rzutach zza łuku. Żółto-czarni trafili 14/31 "trójek (45 proc.), a Astoria - 8/21 (38 proc.). Warto dodać, że żółto-czarni wygrali też walkę na tablicach (39 do 31 w zbiórkach).

Trefl Sopot. Okres przygotowawczy przed sezonem 2021/22
6 sierpnia, Skarszewy, Asseco Arka Gdynia: 70:68 (19:12, 14:26, 17:16, 20:14)
8 sierpnia, Sopot, Czarni Słupsk: 73:64 (27:19, 13:15, 19:12, 14:18)
14 sierpnia, Bydgoszcz, Astoria Bydgoszcz: 92:91 (16:22, 20:17, 30:26, 15:17, d. 11:10)
15 sierpnia, Bydgoszcz: Legia Warszawa: 83:76 (20:14, 15:30, 15:17, 33:17)
21-22 sierpnia, turniej w Słupsku: Czarni Słupsk, PGE Spójnia Stargard, King Szczecin
26 sierpnia, HydroTruck Radom (Ergo Arena)
28 sierpnia, rywal do ustalenia
dak.

Opinie (1)

• tak krótko po tych paru tygodniach treningów i paru sparingach

1. z Younga powinien być pożytek, dużo widzi, dobry półdystans
    2. z Frankie również o ile nie wystąpią jakieś perturbacje pozasportowe
    3. Davis - mam mieszane odczucia, pod własnym koszem radzi sobie lepiej niż pod koszem przeciwnika, przynajmniej takie mam na razie obserwacje
    4. starszy Kolenda nie powinien być zbytnio angażowany w rozgrywanie piłki bo to akurat jego slabsza strona, nie ma ku temu inklinacji no i obycia bo od paru lat nie miał takich zadań